Rom Mi9T/K20 - Derpfest 12 Rom | OFFICIAL - Android 12 - 25.04.2022

Emrespect

Güç seninle olsun!
Yönetici
Destek Ekibi
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi K60
Meslek
Öğrenci
Konular
58
Emrespect Tamamdır hocam şimdi indirdim kuracağım. Batarya konusunda yeterlidir umarım. Miui rommu onerırsın yoksa bunu kurayımmı?
Hocam şöyle ki iki gündür telefona 7-8 tane rom attım, AOSP rom her zaman daha hızlı oluyor, pil performansı daha iyi, oyun performansı daha iyi. Miui 13 romlarını denedim hatta birkaçının konusunu açtım, en son Xiaomi.eu Miui 13 romunu kurdum ve en beğendiğim miui 13 rom o olmuştu.

Özelleştirme konusunda Derpfest güzel ancak bazı konularda derpfestten kaynaklanmayan şeyler hoşuma gitmedi, Android 12'nin arayüzü biraz hitap etmedi gözüme. Kontrol paneline alışamadım, görev yöneticisine alışamadım. Gözüm hep Miui arayüzünde ki blur efektlerini aradı, android 12 çok pastel bir arayüz.

Kısacası hız istiyorsanız, aosp romlar tercih edin. Görünüm istiyorsanız da Miui romlara bakın derim. AOSP'lerde ne kadar özelleştirme seçeneği olursa olsun Miui arayüzü hep daha güzel gelmiştir bana. Performanstan, şarjdan %5-7 lik bir fedayı göze alıyorsanız bence miui romlar daha iyidir. Büyük ihitmalle Miui'a geri döneceğim bu gece. crDroid a12'yi deneyeeceğim şimdi beğenmezsem miui'a devam.

SPHİNX

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
Mi 9T
Konular
22
Emrespect Eyvallah hocam. Batarya benim için önemli. Telefonu aldığımdan beridir güç tasarrufunda kullanırım. Oyun ve performans gozetmedıgım ıcın. Akıcı olsun guncelleme alsın bana yeter.

Emrespect

Güç seninle olsun!
Yönetici
Destek Ekibi
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi K60
Meslek
Öğrenci
Konular
58
Emrespect Eyvallah hocam. Batarya benim için önemli. Telefonu aldığımdan beridir güç tasarrufunda kullanırım. Oyun ve performans gozetmedıgım ıcın. Akıcı olsun guncelleme alsın bana yeter.
Aosp romlarda kullandıkça iyileşen batarya özelliği var hocam, sizin kullanma şeklinize göre zaman içinde size uyum sağlıyor sık kullanmadığınız uygulamaları arkaplanda kapatıyor vs. Pil ayarlarından o özelliğin açılı olduğuna emin olun zamnala pil performansınız daha iyi olacaktır.

Ayrıca yine aosp tabanlı Evolution X romunu kurmuştum dün, o da güzeldi. Hatta en beğendiğim o olmuştu. Batarya sağlığını falan da gösteriyordu pil ayarlarında. 4000 mha lık bataryam 3200mha lık kapasite ile çalışıyormuş, AccuBattery ile daha önceden yaptığım ölçümde buna yakın sonuç vermişti, o özelliğin iyi çalıştığını düşünüyorum. Derpfestten sıkılırsanız Evolution X'i denemenizi öneririm.

SPHİNX

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
Mi 9T
Konular
22
Aosp romlarda kullandıkça iyileşen batarya özelliği var hocam, sizin kullanma şeklinize göre zaman içinde size uyum sağlıyor sık kullanmadığınız uygulamaları arkaplanda kapatıyor vs. Pil ayarlarından o özelliğin açılı olduğuna emin olun zamnala pil performansınız daha iyi olacaktır.

Ayrıca yine aosp tabanlı Evolution X romunu kurmuştum dün, o da güzeldi. Hatta en beğendiğim o olmuştu. Batarya sağlığını falan da gösteriyordu pil ayarlarında. 4000 mha lık bataryam 3200mha lık kapasite ile çalışıyormuş, AccuBattery ile daha önceden yaptığım ölçümde buna yakın sonuç vermişti, o özelliğin iyi çalıştığını düşünüyorum. Derpfestten sıkılırsanız Evolution X'i denemenizi öneririm.
Hocam eyvallah kurdum guzel sarji ve akiciligi. Kamera olarak G Cam dusunuyorum bana bu konuda yardimci olurmusun. Hangi surum kurayim icindeki ayarlar falan. Bu telefonda maalesef hicbir zaman kamerada tatmin olamadim kimiisi foto atiyor Masallah.

Emrespect

Güç seninle olsun!
Yönetici
Destek Ekibi
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi K60
Meslek
Öğrenci
Konular
58
Hocam eyvallah kurdum guzel sarji ve akiciligi. Kamera olarak G Cam dusunuyorum bana bu konuda yardimci olurmusun. Hangi surum kurayim icindeki ayarlar falan. Bu telefonda maalesef hicbir zaman kamerada tatmin olamadim kimiisi foto atiyor Masallah.

Hocam bende şu an yine Android 12 tabanlı crDroid romu kurulu,bu romda halihazırda Google kamera ile geliyor açıkçası beğendim kamerasını. Aşağıya linkini bırakıyorum eğer beğenmezseniz başka bir sürüm biliyorum onu da atabilirim.

SPHİNX

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
Mi 9T
Konular
22
Hocam bende şu an yine Android 12 tabanlı crDroid romu kurulu,bu romda halihazırda Google kamera ile geliyor açıkçası beğendim kamerasını. Aşağıya linkini bırakıyorum eğer beğenmezseniz başka bir sürüm biliyorum onu da atabilirim.

Hocam kuruyorum dun cevao veremedim kb. Ayar olarak ne yalmaliyimm İlk kez kullanicsgim verecegin tuyo varmi.

Emrespect

Güç seninle olsun!
Yönetici
Destek Ekibi
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi K60
Meslek
Öğrenci
Konular
58
Hocam kuruyorum dun cevao veremedim kb. Ayar olarak ne yalmaliyimm İlk kez kullanicsgim verecegin tuyo varmi.
Hocam dediğim gibi kurduğum romda hazır olarak geldi bu kamera herhangi bir ayar yapmadım. Ben zaten pek anlamiyorum Google kamera ayarlarindan. Gece görüşü modu dışında xiaominin kamerasını daha çok beğeniyorum. Bu arada aosp romlara Xiaomi kamera uygulamasi da kurulabiliyor

umutizgi

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut
Cihazım
Mi9T 128GB
Meslek
E-Ticaret Yönetimi
Konular
86
Şifreleme sorununu çözmüşler.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Emrespect

Güç seninle olsun!
Yönetici
Destek Ekibi
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi K60
Meslek
Öğrenci
Konular
58
Şifreleme sorununu çözmüşler.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
DFE kurduktan sonra zaten şifrelemiyordu ki hocam 4 gün kullandım romu geçen hafta ve şifrelememişti hiç.

drmakarna

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
ouz
Cihazım
n910
Konular
11

Hocam aosp romların arasında cidi bir fark var mı

Üst Alt