Rom Mi9T/K20 - Derpfest 12 Rom | OFFICIAL - Android 12 - 25.04.2022

Emrespect

Güç seninle olsun!
Yönetici
Destek Ekibi
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi K60
Meslek
Öğrenci
Konular
58
Hocam aosp romların arasında cidi bir fark var mı
AOSP romlarin kendi aralarında pek bir fark yok bazı hatalar bazılarında yok bazıları bir tık daha iyi performans gösteriyor. Ama sorduğunuz şey MIUI ile AOSP arasında fark var mı? İse, kesinlikle.bariz fark var. MIUI biraz daha görünüme AOSP ise performansa odaklı bir yazılım. Pil, oyun performansı AOSP de daha iyiydi, ancak kullanım zevki gibi görsel durumlarda MIUI tabiki de önde.

drmakarna

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
ouz
Cihazım
n910
Konular
11
AOSP romlarin kendi aralarında pek bir fark yok bazı hatalar bazılarında yok bazıları bir tık daha iyi performans gösteriyor. Ama sorduğunuz şey MIUI ile AOSP arasında fark var mı? İse, kesinlikle.bariz fark var. MIUI biraz daha görünüme AOSP ise performansa odaklı bir yazılım. Pil, oyun performansı AOSP de daha iyiydi, ancak kullanım zevki gibi görsel durumlarda MIUI tabiki de önde.
Hocam miui 13 12 pek çok rom denedim. Ya pil performansı kötü ya buglar var. Bir de aosp denemek istiyorum. Evulotion X önermişiniz, onu denemek istiyorum. Önerdiğiniz bir sürümü var mı acaba, indirme linki kolayınızda var mıdır

Emrespect

Güç seninle olsun!
Yönetici
Destek Ekibi
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi K60
Meslek
Öğrenci
Konular
58
Hocam miui 13 12 pek çok rom denedim. Ya pil performansı kötü ya buglar var. Bir de aosp denemek istiyorum. Evulotion X önermişiniz, onu denemek istiyorum. Önerdiğiniz bir sürümü var mı acaba, indirme linki kolayınızda var mıdır
Cihazının Mi 9T mi hocam ona göre onereyim. Eğer Mi 9T ise crDroid 8.6'yı öneririm. Sürüm olarak hep güncel sürümleri tavsiye ederim. Crdroid şu an en iyi AOSP rom fikrimce. Evolution X'in benim için ayrı yeri var ancak bir crDroid değil.
"Butun AOSP romlar gibi bu romu kurmadan önce firmware flashlamaniz gerekiyor hatırlatmış olayım."

-
-
-
-
- DFE
- Kurulum esnasında hata alırsanız bu twrp ile tekrar deneyin. Bu twrp a12 sifrelenmesini cozebiliyor, erofs ve f2sf'yi destekliyor. Bunu kurarsanız DFE kurmanıza gerek yok.
Recovery - A12 Şifrelemeyen TWRP 3.6.2+ Unofficial

Rom'u yüklemeden önce format data yapmayı unutmayın hocam.
Kurulum
İlk Format data>Recovery modda yeniden başlat>Wipe>Advance Wipe>Dalvik Cache,Cache,Sistem ve Datayi Wipe edin>Reboot kısmından Recovery modda yeniden başlatın> Dosyaları cihazınıza atın> İlk Firmware, sonra rom, sonra Gapps ve isteginize bağlı olarak Magisk flashlayin.> Eğer linkini bıraktığım Twrp'yi kullanırsanız dosyalarıniz sifrelenmez ancak eğer kendi twrp'nizi kullanmaya devam edecekseniz Rom kurulumundan sonra DFE flashlamak işinizi kolaylaştıracak.

Takildiginiz bir yer olursa elimden geldiğince yardımcı olurum.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Evolution kurmak isterseniz buyrun bu da Evolution X linki:

Evolution'a Gapps flashlamaniz gerek yok Gapps dahildir.

DFE linkini eklememisim ancak bu konuda indirme linkleri arasında DFE var ki uda ki DFE'yi kullanabilirsiniz.

Son düzenleme:

drmakarna

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
ouz
Cihazım
n910
Konular
11
Cihazının Mi 9T mi hocam ona göre onereyim. Eğer Mi 9T ise crDroid 8.6'yı öneririm. Sürüm olarak hep güncel sürümleri tavsiye ederim. Crdroid şu an en iyi AOSP rom fikrimce. Evolution X'in benim için ayrı yeri var ancak bir crDroid değil.
"Butun AOSP romlar gibi bu romu kurmadan önce firmware flashlamaniz gerekiyor hatırlatmış olayım."

-
-
-
-
- DFE
- Kurulum esnasında hata alırsanız bu twrp ile tekrar deneyin. Bu twrp a12 sifrelenmesini cozebiliyor, erofs ve f2sf'yi destekliyor. Bunu kurarsanız DFE kurmanıza gerek yok.
Recovery - A12 Şifrelemeyen TWRP 3.6.2+ Unofficial

Rom'u yüklemeden önce format data yapmayı unutmayın hocam.
Kurulum
İlk Format data>Recovery modda yeniden başlat>Wipe>Advance Wipe>Dalvik Cache,Cache,Sistem ve Datayi Wipe edin>Reboot kısmından Recovery modda yeniden başlatın> Dosyaları cihazınıza atın> İlk Firmware, sonra rom, sonra Gapps ve isteginize bağlı olarak Magisk flashlayin.> Eğer linkini bıraktığım Twrp'yi kullanırsanız dosyalarıniz sifrelenmez ancak eğer kendi twrp'nizi kullanmaya devam edecekseniz Rom kurulumundan sonra DFE flashlamak işinizi kolaylaştıracak.

Takildiginiz bir yer olursa elimden geldiğince yardımcı olurum.

Evolution kurmak isterseniz buyrun bu da Evolution X linki:

Evolution'a Gapps flashlamaniz gerek yok Gapps dahildir.

DFE linkini eklememisim ancak bu konuda indirme linkleri arasında DFE var ki uda ki DFE'yi kullanabilirsiniz.
Hocam çok teşekkür ederim. Normal rom gibi kurulmuyor mu yani öncesinde stock rom mu kurmam gerekiyor?

Emrespect

Güç seninle olsun!
Yönetici
Destek Ekibi
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi K60
Meslek
Öğrenci
Konular
58
Hocam çok teşekkür ederim. Normal rom gibi kurulmuyor mu yani öncesinde stock rom mu kurmam gerekiyor?
Yok hocam, firmware diye bir olay var 85mb lik bir ara sistem. MIUI rom kurarken firmware kurmanıza gerek yok çünkü MIUI içine dahil bir şekilde geliyor, AOSP de dahil olmadığı için romdan önce bizim kurmamız gerekiyor. Kurmadiginiz taktirde şebeke problemleri, çekim gücü sorunları, sensör aksamaları yasayabilirsiniz. Bir nevi donanımın driveri gibi bir şey. Size bıraktığım linkte ki firmwareyi indirip rom kurmadan önce kurun ardından rom kurun. Yarım dakikalık kurulum 85mb zaten.

Size verdiğim linkte ki dosya stock rom değil, stock rom içinden alınmış olan firmware dosyası hocam. Zaten stock rom 85mb olamaz

Me_yus

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi 8 lite
Konular
12
Selamın aleyküm Hocam güncellemeleri nasıl alıyoruz acaba takip edip bizim mi yapmamız gerekiyor android 11 im android 11 de kalmayı düşünüyorum bir süre. Teşekkürler şimdiden

Me_yus

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi 8 lite
Konular
12
Güncelleme öğrendim hocam . Ama android 12 ye geçeyim dediğim de geçemiyorum . Açılış ekranında kalıyor kurulum sırasında
Selamın aleyküm Hocam güncellemeleri nasıl alıyoruz acaba takip edip bizim mi yapmamız gerekiyor android 11 im android 11 de kalmayı düşünüyorum bir süre. Teşekkürler şimdiden

SPHİNX

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
Mi 9T
Konular
22
Emrespect Hocam merhabalar. Bu romda ve farklı romlarda firmware kurun dıye talımat gordum. Ben yıllardır romları gereklı formatları yaptıktan sonra dırek flashlıyorum. Once fırmware dıyor mesela o nedır? Gereklımı?

Ve suan derpfestteyım dırek flashladım guzel rom. Ancak sarjım cok yavas oluyor hızlı sarj aletım var alet saglam sorun yok. Rom yada fırmware yuklemedıgım ıle alakalımıdır?

Emrespect

Güç seninle olsun!
Yönetici
Destek Ekibi
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi K60
Meslek
Öğrenci
Konular
58
Emrespect Hocam merhabalar. Bu romda ve farklı romlarda firmware kurun dıye talımat gordum. Ben yıllardır romları gereklı formatları yaptıktan sonra dırek flashlıyorum. Once fırmware dıyor mesela o nedır? Gereklımı?

Ve suan derpfestteyım dırek flashladım guzel rom. Ancak sarjım cok yavas oluyor hızlı sarj aletım var alet saglam sorun yok. Rom yada fırmware yuklemedıgım ıle alakalımıdır?
Firmware yazılım ile donanım arasında ki köprüdür. Bir nevi driver işlevi görür. Cihazınızın donanımını tam kapasitede kullanabilmek için firmware yüklemeniz gerekir.

Sorununuz bununla ilgili olabilir.

SPHİNX

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
Mi 9T
Konular
22
Firmware yazılım ile donanım arasında ki köprüdür. Bir nevi driver işlevi görür. Cihazınızın donanımını tam kapasitede kullanabilmek için firmware yüklemeniz gerekir.

Sorununuz bununla ilgili olabilir.
Dogrudur hocam vallaha, kamerada calısmıyor on kamera, sarjda yavas. Yenıden bır kuralım o zaman. Eskıden yoktu bu fırmware olayı sanırım androıd 13 demı geldı? Dırek en son romu netten bulup kurdumda, firmwaresiz ondan herhalde. Sagolasın.

Üst Alt