Yardım Mi9t Ekran Sorunu Hakkında

Eqinox

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Sebahattin
Cihazım
Mi9t
Konular
1
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Global
Telefon Modeli
Mit9t
Bootloader Kilidi
Bilmiyorum
Merhaba,
Gitti Gidiyor dan satın almış olduğum Xiaomi Türkiye garantili Mi9t modelinde ekteki resimdeki sorun çıkmıştır ürünü OUNO servise götürmüş ve servis incelemesi sonunda servis değişim/iade raporu verilmiştir.Bu rapor ile ürünü iade ettim ve sonrasında aynı üründen tekrar satın aldım ve bu üründe de birebir aynı sorun ile karşılaştım ve onuda direk iade ettim, dün itibari ile bu üründen tekrar satın aldım ve ürünüm elime ulaştı ürünü kontrol ettiğimde tekrar aynı sorunla karşılaştım.

Sorun tam olarak şifre yada parmak izi ekranındayken ve düşük ışık ayarındayken karanlık bir ortamda ekteki resimlerdeki mevcut sorun olan bölge bölge karanlık lekeler çıkıyor ışık olan bir ortamda belli olmuyor 3 telefonda da birebir aynı sorunun olması markaya karşı olan güvenimi zedeledi açıkçası bu durum tam olarak neden kaynaklanmaktadır ?arkadaşımda aynı cihazdan mevcut bundan 6 ay kadar önce satın aldı ancak onda böyle bir sorun mevcut değil bazı serilerde bu sorunun olduğunu düşünüyorum üründen ciddi anlamda soğudum konuyla ilgili yardımınızı rica ediyorum.
Bu sorunla alakalı ileride daha büyük problem yaşar mıyım sorun normal midir ? normal ise ilk cihazda servis sorunun olduğunu tespit etti ve ürüne değişim raporu verdi konuyla alakalı bilgi olan arkadaşlar ve mi9t kullanıcıları aynı sorunu yaşıyor mu? Ona göre ürünü iade edeceğim yada kullanacağım. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Ekli dosyalar

• IMG-20200312-WA0002.jpg
    IMG-20200312-WA0002.jpg
    73,5 KB · Görüntüleme: 49
  • IMG-20200312-WA0003.jpg
    IMG-20200312-WA0003.jpg
    63,2 KB · Görüntüleme: 49

dorothy

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Swat
Cihazım
Redmi Note 7
Meslek
EGM
Konular
21
BU cihazı internetten çok araştırdım ve içeme sinerek aldım ancak nassıl bir şanstır ki 3 defa aynı sorun oldu ekran normal kullanımda hiçbir sorunu yok hatta test uygulamasını çalıştırıncada herhangi bir piksel hatası gölgelenme olmuyor ancak şifre ekranında düşük ışıkta özellikle ekteki temalarda bu sorunu yapıyor Amoled ekranın doğasında olan bir durummu yoksa gerçekten bir sorun mu var tam emin olamadım.
İlk defa sizde görüyorum bu hatayı,ben mi9t serisine güvenemiyorum kasa tipi ve çerçevesiz ekranda xiaomi o kadar tecrübeli ve kaliteli değil çünkü,o seride binlerce sorun yaşayan kullanıcılar var

Oyla:

Eqinox

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Sebahattin
Cihazım
Mi9t
Konular
1
ilk aldığım üründe miui 11 ve android 10 güncellemesi yaptığımda sorun devam etti ayrıca ilk ürünü servise götürdüm ve servis değişimine karar verdi, yazılımsal bir sorun olsaydı servis güncelleyip vermez miydi ?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Sanırım ekrandaki şu gölgelenmeyi söylüyorsunuz değil mi? Ben en düşük parlaklığa aldım ve banyoya gittim malum bu saatlerde karanlık orası oluyor herhangi bir problem yok. Geçmiş olsun. Sanırım mi 9t size yaramıyor alternatif model bakın.
sizin cihazınızın yazılım bilgisi nedir.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

şimdi son gelen telefona hiç bir şekilde sim kart takıp wifiye bağlamadım iade sorunu yaşamamak için yazılım güncellemesi yaparsam ve düzelmezse benim için iade sıkıntı olacak tekrar servisle uğraşmak durumunda kalacam.

Oyla:

Eqinox

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Sebahattin
Cihazım
Mi9t
Konular
1
Sanırım ekrandaki şu gölgelenmeyi söylüyorsunuz değil mi? Ben en düşük parlaklığa aldım ve banyoya gittim malum bu saatlerde karanlık orası oluyor herhangi bir problem yok. Geçmiş olsun. Sanırım mi 9t size yaramıyor alternatif model bakın.
bu arada testi yaparken resimlerdeki tema ilemi denediniz özellikle varsayılan tema olan kırmızılı temayla deneyebilir misiniz tekrar rica etsem teşekkürler.

Oyla:

Eqinox

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Sebahattin
Cihazım
Mi9t
Konular
1
Arkadaşlar ürünü satıcıya iade ettim sizden ricam mi9t modeline fiyat ve performans anlamında eşdeğer bir telefon önermeniz.
Teşekkürler.

Oyla:
Üst Alt