Yardım Mi9t aşırı pil tüketimi hk.

ayhancetin1969

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ayhan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
4
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Arkadaşlar bir sorum olacak. İkinci el Mi9t telefon aldım. Satın aldığım kişi pilinin az gittiği söylemişti. Global Rom sebebiyle olabileceğini düşündüm. Satın aldıktan sonra Xiaomi EU son sürüm stabil rom kurdum. Fakat hızlı şarj tüketimi devam ediyor. Grafikte gördüğünüz gibi Android Sistemi aşırı pil tüketiyor. Cihaza Iphone imei atılmış. Yanlış QNC dosyası atılmış olabileceğini düşünüyorum. Orjinal Mi9t QNC dosyası bulup Android telefona ait bir imei yazmayı düşünüyorum. Bu konuda fikri olan/başına gelen arkadaşım varsa yardımlarını rica ediyorum. Bu arada VoLTE çalışıyor, VoWifi ile arama yapmıyor cihaz.

archesm

Süper Üye
Onursal Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mesut
Cihazım
Mİ 9T Pro
Konular
618
Rehber konudan ulaşabilirsiniz.

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
IMEI numarasınin hiç bir etkisi olmaz ama hatalı işlem sonucu pil çabuk bitebilir....

ayhancetin1969

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ayhan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
4
Teşekkür ederim, Orjinal QCN dosyasını indiriyorum..

ayhancetin1969

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ayhan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
4
Sevgili arkadaşlar bir sorum olacak. Az önce orjinal QCN dosyasını telefonuma attım. Olması gerektiği gibi işlemi bitirdim. Telefonumda VoLTE çalışıyor aktif olarak görüşme yapıyorum. WoWifi ise yeni QCN dosyasında da çalışmıyor. Telefondan aktif edebiliyorum, fakat arama yaptığımda çağrı anında sonlanıyor. "vodafone volte türkiye" modem seçili, Volte ve vowifi "carrier check disable" durumda. Sebebi hakkında yorumunuz var mıdır? Yorumlarınız için teşekkürler.. (diğer telefonum Mi9t Pro orada sorunsuz olarak kullanabiliyorum)
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Android Sistemin fazla pil harcaması konusunu tam şarj sonrası gözlemleyebileceğim. Umarım orada bir düzelme olmuştur.

Son düzenleme:

Astronot

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mi 9T
Konular
13
Vowifi için biraz beklemek gerekebiliyor.
Pil tüketimini ölçmeden önce en azından cacheleri temizleyin. Bir de şöyle kalibre edin: Cihaz kapanana kadar kullanıp bir gece serin bir yerde bekletin ve kapalı iken şarj edin.

Mi 9T'den Tapatalk kullanılarak gönderildi

gkhntsdmr

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
gökhan
Cihazım
Poco F2 Pro
Konular
31
Sevgili arkadaşlar bir sorum olacak. Az önce orjinal QCN dosyasını telefonuma attım. Olması gerektiği gibi işlemi bitirdim. Telefonumda VoLTE çalışıyor aktif olarak görüşme yapıyorum. WoWifi ise yeni QCN dosyasında da çalışmıyor. Telefondan aktif edebiliyorum, fakat arama yaptığımda çağrı anında sonlanıyor. "vodafone volte türkiye" modem seçili, Volte ve vowifi "carrier check disable" durumda. Sebebi hakkında yorumunuz var mıdır? Yorumlarınız için teşekkürler.. (diğer telefonum Mi9t Pro orada sorunsuz olarak kullanabiliyorum)
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Android Sistemin fazla pil harcaması konusunu tam şarj sonrası gözlemleyebileceğim. Umarım orada bir düzelme olmuştur.
PDC Programından farklı modemleri aktif ederek deneyebilirsiniz. Ben poco f2 pro cihazımda tele2_sweden aktif ederek vowifi çalıştırabildim isterseniz bir deneyin

nazmi28

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
nazmi çınar
Cihazım
mi 9t mavi
Konular
41
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Arkadaşlar bir sorum olacak. İkinci el Mi9t telefon aldım. Satın aldığım kişi pilinin az gittiği söylemişti. Global Rom sebebiyle olabileceğini düşündüm. Satın aldıktan sonra Xiaomi EU son sürüm stabil rom kurdum. Fakat hızlı şarj tüketimi devam ediyor. Grafikte gördüğünüz gibi Android Sistemi aşırı pil tüketiyor. Cihaza Iphone imei atılmış. Yanlış QNC dosyası atılmış olabileceğini düşünüyorum. Orjinal Mi9t QNC dosyası bulup Android telefona ait bir imei yazmayı düşünüyorum. Bu konuda fikri olan/başına gelen arkadaşım varsa yardımlarını rica ediyorum. Bu arada VoLTE çalışıyor, VoWifi ile arama yapmıyor cihaz.
Sorun çözüldü mü acaba ,bende de android sistem fazla görünüyor tüketimde.

POCO X3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ayhancetin1969

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ayhan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
4
Evolution X 5.2 kurdum, şu an daha iyi, fakat Mi9T Pro cihazımdaki kadar iyi değil hala.

savioranqel68

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ugurcan
Cihazım
Mi 9T PRO
Meslek
Sağlık Teknikeri
Konular