Yardım Mi9 Volte ve Vowifi

Sbay18

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Sefa Başar
Cihazım
Xiaomi Mi9
Konular
10
Selamun aleyküm arkadaşlar. Mi9 cihazımda volteyi bir aktif ettim(Resimde gördüğünüz gibi volte aktif)
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
. Vowifi konusunda xda vs sitelerde aktif etmek için kodu paylaşmışlae yalniz ne yaptıysam aktif edemedim ben. Acaba kullanlar veyahut başka bir Xiaomi cihazda vowifi aktif edebilen var mı? Varsa ki eğer bizi de aydınlatır yardımcı olursa çok sevinirim. Şimdiden çok teşekkürler:):):)

Taner__06

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Taner ÜRÜN
Cihazım
Xiaomi Mi9
Meslek
Fırıncı
Konular
6
Merhaba ,

VoLTE ve VoWİFİ konularında gördüğüm kadarı ile hala bazı kullanıcılar sonuca ulaşamıyor. Elimden geldiğince yardımcı olmak isterim. Öncelikle , VoWifi Ttelekom da bildiğim kadarı ile yok … Vodafone sorunsuz... Türkcell kullanıcıları aşağıdaki işlemleri yaparlar ise VoLTE yanında VoWİFİ de aktif olacaktır.

1- Türkcell Sim kartını öncelikle Türkcell sayfasında destek verilen cihazlardan birine takarak "HDSES" "2222" ye gönderelim. Onay mesajı geldikten sonra Sim i yine Xiaomi cihazımıza takalım.
2- Arama tuşlarından … *#*#86583#*#* volte carrier disabled … *#*#869434#*#* vowifi carrier disabled.. yapın
3- Ayarlar , Sim kartlar&mobil ağlar , Sim kart , VoLTE kullan , Wifi kullanarak arama yapın , Ağ tercihleri : Wi-fi
4- Ayarlar , Sim Kartlr&Mobil ağlar, Operatör adı yazan Sim , Erişim Noktası adları, Yeni Apn , "Ad:ims" "Apn:ims" "Apn türü:ims" .. daha fazla "kaydet"
5- PlayStore , QuickShortcutMaker kuralım .. Activities altında "Modem Config" "Try" "netherla " kutucuğuna tıklayalım.
6- Sonrasında telefonu yeniden başlatalım.
7- Herhangibir sırayı atlamadıysanız telefonun Sağ üst tarafında 4g+ VoLTE yazacaktır.
8- Telefonu uçak moduna alın. Wifi açın . birkaç dakika içinde Vowifi işareti aktif olacaktır.

Güle güle kullanın :)
Hocam kolay gelsin. Ben VoLTE açtım VoLTE sorunsuz. Programda vodafone netherla var onu actim doğruysa. Ama bir türlü VoWiFi açamadım yardimci olabilirmisiniz?

Oyla:

reha41

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
reha
Cihazım
mi note 3
Konular
1
Hocam kolay gelsin. Ben VoLTE açtım VoLTE sorunsuz. Programda vodafone netherla var onu actim doğruysa. Ama bir türlü VoWiFi açamadım yardimci olabilirmisiniz?
merhaba, hattın turkcell ise vodafone turkey i seçersen vowifi aktif olacaktır

Oyla:

inanneyazsambilmiyorum

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Emrah
Cihazım
Xiaomi Mi9
Konular
1
Daha önce mi 6 cihazımda aktif etmiştim sorunsuz kullanıyordum fakat mi 9 cihazımda android 10 olduğu için aktif edemedim önceki yöntemim şuydu *#*#869434#*#* kodunu girdikten sonra google play storeden quickshortmaker isimli uygulamayı indirip modem config dosyasını aratıyorduk orada içine girip try yazısında tıkladıktan sonra Netherla bölgesini seçtiğimizde otomatik olarak çalışmaya başlıyordu Turkcell hattımda bizzat denedim fakat şuan sanırım android 10 a güncelleme yaptığım için uygulama açılıyor fakat tüm bölgeler MBNLOADER olarak görünüyor bu yüzden işlem yapmaya çekiniyorum çünkü cihazın modem ayarları ile oynuyor bu program root veya başka bir işlemde istemiyor.

Oyla:

no_Antijen

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mi
Cihazım
Mi Pad 2
Konular
12
İmei atılmış Türk Telekom hatlarında çalışmıyor çünkü Türk Telekom online işlemlerde cihaz imei atılan cihazı görüyor. O yüzden volte desteği vermiyor cihazı eski bir cihaz olarak gördüğü için buna çözüm varmı?

Oyla:

musacan74

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Musacan
Cihazım
Note 6 pro
Konular
0
İmei atılmış Türk Telekom hatlarında çalışmıyor çünkü Türk Telekom online işlemlerde cihaz imei atılan cihazı görüyor. O yüzden volte desteği vermiyor cihazı eski bir cihaz olarak gördüğü için buna çözüm varmı?
Hattı destekleyen bir tele tak . Orda açtır volteyi hattında aktif olsun. Sonra kulanabilirsin imei li cihazda

Oyla:

LmaR

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi 9
Konular
11
hocam volte açmanızı tavsiye ederim farkediliyor çok rahat ses kalitesi ve bağlantı hızı çağrı çok çabuk yönlendiriliyor

Oyla:

Feyzeddin

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
2
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Konular
0
Daha önce mi 6 cihazımda aktif etmiştim sorunsuz kullanıyordum fakat mi 9 cihazımda android 10 olduğu için aktif edemedim önceki yöntemim şuydu *#*#869434#*#* kodunu girdikten sonra google play storeden quickshortmaker isimli uygulamayı indirip modem config dosyasını aratıyorduk orada içine girip try yazısında tıkladıktan sonra Netherla bölgesini seçtiğimizde otomatik olarak çalışmaya başlıyordu Turkcell hattımda bizzat denedim fakat şuan sanırım android 10 a güncelleme yaptığım için uygulama açılıyor fakat tüm bölgeler MBNLOADER olarak görünüyor bu yüzden işlem yapmaya çekiniyorum çünkü cihazın modem ayarları ile oynuyor bu program root veya başka bir işlemde istemiyor.

Sanki ben yazmışım gibi hissettim. Eski cihazım mi6 yenisi mi9. Shortcut Manager da hepsi mbn loader görünüyor, yok mu biçare.
Kartı başka tele takıp aktif ettim, kendi telefonuma taktım volte ve vowifi açık ayarlarda. Ama menüde etkin değil.

Oyla:

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
101
Sanki ben yazmışım gibi hissettim. Eski cihazım mi6 yenisi mi9. Shortcut Manager da hepsi mbn loader görünüyor, yok mu biçare.
Kartı başka tele takıp aktif ettim, kendi telefonuma taktım volte ve vowifi açık ayarlarda. Ama menüde etkin değil.

Hepsi aynı gibi görünse de farklı farklıdır, siz listenin ortalarından bir kaç seçeneği rastgele deneyin.

Cihazı ilk aldığımda bende çok uğraşıyordum bu sorun için, fakat güncellemelerden sonra düzeldi artık formattan, rom yüklemeden sonra bile direk açılıyor. Hatta o tuşlayarak girdiğimiz kodun bir işlevi bile kalmamış olabilir. O kodu "enable" yapsam açık, "disable" yapsamda açık volte. Sürümüm Avrupa global 11.0.6.0

Oyla:

no_Antijen

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mi
Cihazım
Mi Pad 2
Konular
12
Hattımı değiştirip vodafone a geçtim volte kendiliğinden geldi. Türk Telekom da ne yapsam aktif olmamıştı. Türk Telekom cihaz online işlemlerde neyse ona göre hizmet veriyor sim kartı baz almıyor.

Oyla:

LmaR

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi 9
Konular
11
kodu girdikten sonra uygulama ile direk açıldı ayrıca format data'da yaptım yeni rom attım volte kodunu girdikten sonra direk açılıyor tekrardan uygulamaya gerek kalmıyor

Oyla:
Üst Alt