Yardım Mi9 Volte ve Vowifi

Sbay18

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Sefa Başar
Cihazım
Xiaomi Mi9
Konular
10
Selamun aleyküm arkadaşlar. Mi9 cihazımda volteyi bir aktif ettim(Resimde gördüğünüz gibi volte aktif)
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
. Vowifi konusunda xda vs sitelerde aktif etmek için kodu paylaşmışlae yalniz ne yaptıysam aktif edemedim ben. Acaba kullanlar veyahut başka bir Xiaomi cihazda vowifi aktif edebilen var mı? Varsa ki eğer bizi de aydınlatır yardımcı olursa çok sevinirim. Şimdiden çok teşekkürler:):):)

Wisenky

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
aldous
Cihazım
mi
Konular
23
İndirdim ama yapamadım galiba
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

O seçenek yok olanların hepsini de tek tek denedim olmadı telefon mi9
Dostum bu seçenekleri zaten sen açamazsın *#*#volte#*#* arayarak açılır .

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Hayır volte ile volwifi yi ayrı ayrı mı açtırcam
Operatörünüzün internet sitesinde volte için destek verdiği cihazlaın bir listesi vardır. Maalesef hiç bir operatörün listesinde Mi9 yer almıyor. Öncelikli olarak SIM kartınızı destek verilen cihazlardan irine takıp volte servisini açtırmanız gerekli. Açıldıktan sonra kartınızı tekrar kendi telefonunuza takabilir ve Mi9'da da volte kullanabilirsiniz. Vowifi için ayrıca bir işlem yapmanıza gerek yok, volte aktif ettiğinizde vowifi da kullanabilirsiniz.

Oyla:

valuable

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Mehmet
Cihazım
MI4
Konular
1
Selamlar arkadaşlar. Eski bir Xiaomi kullanıcısı olarak konuyu bu hafta oldukça araştırdım çünkü Oneplus cihazımla evde uzun süre vowifi logosu görememiştim, hatayı kendimde aradım, telefonda aynı ayarları 10 kere yaptım ama nafileydi. Bayram tatilinde konuyu araştırıp bir sonuca ulaştım, artık kullanabiliyorum. Umarım gören birilerine faydası dokunur.
1. Volte/Vowifi aktifleştirme
Turkcell için destekleyen bir cihazdan hdses yazıp 2200 yada 2222 ye sms atıp 5 dk beklemeniz gerekiyor.
Turk Telekom'da vowifi hizmeti yok, volte ise sadece faturalı hatlara.
Vodafone bu konudaki en sıkıntısız operatör sanıyorum. 4.5g aktif ise hizmeti alabiliyorsunuz diye biliyorum (Vodafone hattım yok)
2. Internet Servis Sağlayıcı
Vowifi kullanımı için 500 ve 4500 portlarının UDP olarak açılması gerekiyor. Eğer Turknet gibi bir servis sağlayıcıda CGN havuzunda internete bağlıysanız bu portu modeminizden açamıyorsunuz. Çözüm olarak güvenli İnternet profilinden aile profilini seçerek port açmadan vowifi çalıştıranlar var yada statik IP ücretini verip CGN havuzundan çıkarak bu hizmeti alabilenler var.
3. Modeme Port Açma
Benim kullandığım Zyxel modem için port açmadan önce bir kere bile vowifi a bağlanamamıştım. Vowifi kullanımı için 500 ve 4500 portlarının UDP olarak (NAT altından) tetikledim ve modemi tekrar başlattıktan sonra cihazında vowifi ibaresi belirmeye başladı. Uçak modunda çağrı yapabildim ilk kez.

Özetle volte tamam ama vowifi sıkıntısı var ise cihazınızdaki ayarlarda hiçbir sıkıntı olmayabilir. Evinizdeki internet servis sağlayıcı ve modeminiz de oldukça önemli. Cihazınızla tekrar tekrar uğraşmadan önce işyerinde, eşte dosttaki wifi ağlarına bağlanıp vowifi ibaresi görüyormusunuz diye kontrol etmenizi öneriyorum. Selamlar.

Oyla:

Melo1903a

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Melik
Cihazım
Mi 9t
Konular
0
Mi 9t Cihazımda volte etkin olarak kullanabiliyorum ancak Vowifi bir türlü etkin olmuyor .
evde kullanmış olduğum cihaz (internet modemi) turkcell superonline bir türlü Vowifi etkin olmuyor .

çözüm için yardımcı olabilecek var mıdır?

port açma olayını bilmiyorum !

Oyla:

Emumaster

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Rüstem
Cihazım
Mi 6
Konular
26
Selamlar arkadaşlar. Eski bir Xiaomi kullanıcısı olarak konuyu bu hafta oldukça araştırdım çünkü Oneplus cihazımla evde uzun süre vowifi logosu görememiştim, hatayı kendimde aradım, telefonda aynı ayarları 10 kere yaptım ama nafileydi. Bayram tatilinde konuyu araştırıp bir sonuca ulaştım, artık kullanabiliyorum. Umarım gören birilerine faydası dokunur.
1. Volte/Vowifi aktifleştirme
Turkcell için destekleyen bir cihazdan hdses yazıp 2200 yada 2222 ye sms atıp 5 dk beklemeniz gerekiyor.
Turk Telekom'da vowifi hizmeti yok, volte ise sadece faturalı hatlara.
Vodafone bu konudaki en sıkıntısız operatör sanıyorum. 4.5g aktif ise hizmeti alabiliyorsunuz diye biliyorum (Vodafone hattım yok)
2. Internet Servis Sağlayıcı
Vowifi kullanımı için 500 ve 4500 portlarının UDP olarak açılması gerekiyor. Eğer Turknet gibi bir servis sağlayıcıda CGN havuzunda internete bağlıysanız bu portu modeminizden açamıyorsunuz. Çözüm olarak güvenli İnternet profilinden aile profilini seçerek port açmadan vowifi çalıştıranlar var yada statik IP ücretini verip CGN havuzundan çıkarak bu hizmeti alabilenler var.
3. Modeme Port Açma
Benim kullandığım Zyxel modem için port açmadan önce bir kere bile vowifi a bağlanamamıştım. Vowifi kullanımı için 500 ve 4500 portlarının UDP olarak (NAT altından) tetikledim ve modemi tekrar başlattıktan sonra cihazında vowifi ibaresi belirmeye başladı. Uçak modunda çağrı yapabildim ilk kez.

Özetle volte tamam ama vowifi sıkıntısı var ise cihazınızdaki ayarlarda hiçbir sıkıntı olmayabilir. Evinizdeki internet servis sağlayıcı ve modeminiz de oldukça önemli. Cihazınızla tekrar tekrar uğraşmadan önce işyerinde, eşte dosttaki wifi ağlarına bağlanıp vowifi ibaresi görüyormusunuz diye kontrol etmenizi öneriyorum. Selamlar.
Asus dsl n16 var iss ise netspeed.

Port ayarlarını nasıl yapabilirim?

Oyla:

goldenmoon

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
mi mix 3 & mi 9
Konular
6
Selamlar bağlı olduğunuz wifi de ip ayarinizi statik olarak değiştirip DNS i Google (8.8.8.8 ve 8.8.4.4) olarak değiştirip kaydeder misiniz? Bir çok bağlantıda vowifi bu şekilde kullanabiliyorum. Belki işinize yarar.

Oyla:
Üst Alt