Yardım Mi9 se vs 2. El mi6

Batuhanbako

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Batuhan
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
3
Gencler 1.5-2 ay sonra telefon almayi dusunuyorum bu ikisi arasinda kaldim sizce hangisini almaliyim ? Cevaplariniz icin tesekkurler

Koçara

Eğitime adanmış bir ömür...
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Avni Ataver
Cihazım
Xiaomi 13 Pro
Meslek
Eğitimci
Konular
37
Dört gündür yapılan yorumları gördükten sonra sanki birdenbire ufkum açıldı ve Mi6 mı satıp Mi9 SEE alasım geldi. Demek biz bir senedir amiral gemisi diye bize yutturulan dandik Çin malını kullanıyormuşuz da haberimiz yokmuş. facepalm~~:S
Teknolojik yönü ağır basan son derece ciddi ve faydalı bir konu olmuş dostlar. Ağzınıza sağlık... clap~~8=)giggle~~

Son düzenleme:
Oyla:

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Dört gündür yapılan yorumları gördükten sanki birdenbire ufkum açıldı ve Mi6 mı satıp Mi9 SEE alasım geldi. Demek biz bir senedir amiral gemisi diye bize yutturulan dandik Çin malını kullanıyormuşuz da haberimiz yokmuş. facepalm~~:S
Teknolojik yönü ağır basan son derece ciddi ve faydalı bir konu olmuş dostlar. Ağzınıza sağlık... clap~~8=)giggle~~
Sizin latife yaptığınızı herkes anlamaz hocam... Ama elindeki Max serisi cihazı Mi 9 SE ile değiştirmek isteyen arkadaşlar olduğunu biraz önce öğrenmiş bulunmaktayım

Gesendet von meinem MI MAX 3 mit Tapatalk

Oyla:

Skorpi

Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
2 yil once mi6 yi goklere cikaranlar simdi cihaza cop diyorlar

Redmi Note 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Çöp diyenler, işi bilmeyenler

Oyla:

WarLox

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Mİ6
Meslek
Yazılım Geliştirme Uzmanı - Developer
Konular
1
Mi6 nın 2 senede yeni yeni stabilitesi yavaş yavaş oturuyor
Mi9 se yeni cihaz ve önünü siz düşünün.
2 senelik cihazın eksi yönü donanımsal pili olacaktır lakin yeni cihaza da stabilitiye oturtana kadar aynı yazılımsal pil sorunları yaşacaksınız.donanımsal pil sorunu değişebilir, yazılımsal pil sorunuiçin geliştiricileri beklemek zorundasınız
Burdan sonra sizin bakmanız gereken kamera ve performans ve ekran boyutu olacaktır.
Ghost screen olmamak kaydıyla ve 4gb ramli versiyonu olmamak kaydıyla mi6 tavsiyemdir.

Oyla:

Skorpi

Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Mi6 nın 2 senede yeni yeni stabilitesi yavaş yavaş oturuyor
Mi9 se yeni cihaz ve önünü siz düşünün.
2 senelik cihazın eksi yönü donanımsal pili olacaktır lakin yeni cihaza da stabilitiye oturtana kadar aynı yazılımsal pil sorunları yaşacaksınız.donanımsal pil sorunu değişebilir, yazılımsal pil sorunuiçin geliştiricileri beklemek zorundasınız
Burdan sonra sizin bakmanız gereken kamera ve performans ve ekran boyutu olacaktır.
Ghost screen olmamak kaydıyla ve 4gb ramli versiyonu olmamak kaydıyla mi6 tavsiyemdir.
Hocam ben anlamam, o nedenle soruyorum.. 4 GB RAM li olanlarda sorun mu var acaba, bir dostum da var, çok memnun kendisi, acaba sorunu fark mı edemedi bugüne kadar

Oyla:

ozgrcvdr

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özgür
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
23
Aynı fiyatta olsa bile mi 6 olacak olan kişi ya telefondan anlamıyordur, ya da kör kütük sarhoştur. Bu kadar net söylüyorum. Bir de “SD 835, SD 712’den 2 tane eder.” diyen olmuş. Bu kadar câhil olunmaz diyorum ama olunuyor demek ki, hem de bu forumda. Yahu işlemcinin güçlü olması, o işlemcinin çok iyi performans vereceğini garantisini vermiyor ki. Şöyle düşünün: Eski nesil i7 işlemci, şu an yeni nesil i5 işlemcilerden daha iyi (salt güç olarak). O zaman gidip eski nesil i7 işlemci alalım. Mantıklı geliyor mu? Elbette ki yeni nesil i5 işlemci daha fazla performans verecektir. Optimizasyonu daha iyidir, günlük kullanımda da fark ettirecek işler yapılmadığı için her zaman daha avantajlı olacaktır. Allah kimseyi Mi 9 SE ile aynı fiyatta olan Mi 6’yı savunduracak kadar partizan yapmasın. Alacak arkadaş da bana mesaj atarsa arayıp bilgilendirebilirim kendisini.

Ayrıca ben/biz 4 bin liraya satılan Mi 9 SE’yi değil, 2100-2200’e satılan Mi 9 SE’yi anlatıyoruz.
Medyaları görmek için kayıt olmalısınız
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Çok affedersiniz hocam, ben Sayın ozgrcvdr hocamı alıntıladığımı düşünerek, ona hitaben takılmak maksadıyla yazmıştım

Hocam poco f1 kullansam da mi6 hala xiaomi nin en efsanevi telefonu :)gerçekten efsane.mi8 poco f1 mi9 mix3 falan mükemmel telefonlar ama efsane değiller

Oyla:

WarLox

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Mİ6
Meslek
Yazılım Geliştirme Uzmanı - Developer
Konular
1
Hocam ben anlamam, o nedenle soruyorum.. 4 GB RAM li olanlarda sorun mu var acaba, bir dostum da var, çok memnun kendisi, acaba sorunu fark mı edemedi bugüne kadar

6gb sadece benim tavsiyemdir.kullanım durumuna göre 4 de yetiyorsa 4 neden olmasın. Yoksa 4 e bir itirazımız olamaz(:

Oyla:
Üst Alt