Haber Mi9 Se Sorunlu OTA Güncellemesi !

CraweL

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Note 8 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
461
Arkadaşlar size bir sorum olacak ben telefonuma ota yoluyla bu 10.3.1 güncellemesini kurdum indirdim şimdi ben tekrar 10.2.9 versiyonunu indirsem sistem güncelleme üzerinden paketi seçip eski sürüme dönebilir miyim yoksa illa miflash ile flashlamam mı lazım?
Mi flash ile yapmanız gerek.

Mertuska

Elit Üye
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
İphone Xs
Meslek
Malzeme Mühendisi
Konular
60
Arkadaşlar size bir sorum olacak ben telefonuma ota yoluyla bu 10.3.1 güncellemesini kurdum indirdim şimdi ben tekrar 10.2.9 versiyonunu indirsem sistem güncelleme üzerinden paketi seçip eski sürüme dönebilir miyim yoksa illa miflash ile flashlamam mı lazım?
Recovery ( twrp ) romunu indirip twrp üzerinden de kurabilirsiniz fakat Mi Flash temiz kurulum için tercih edilen yöntemdir.

Segedri

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Egemen
Cihazım
Mi 9 SE
Meslek
Mühendis
Konular
0
Hocam merhaba,

Benim cihazda Global 10.2.2.0 Kararlı sürümü var. Günellemeleri kontrol ettiğimde herhangi bir güncelleme bulamıyor. Bunun sebebi nedir? OTA güncelleme almak için ne yapmalıyım?

Teşekkür ederim.

pendroz

Kardan Adam
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan
Cihazım
Redmi Note 4x
Konular
250
Hocam merhaba,

Benim cihazda Global 10.2.2.0 Kararlı sürümü var. Günellemeleri kontrol ettiğimde herhangi bir güncelleme bulamıyor. Bunun sebebi nedir? OTA güncelleme almak için ne yapmalıyım?

Teşekkür ederim.

Konunun ilk mesajında belirtildiği gibi şuan en güncel sürümde sıkıntı olduğu için yayından kaldırılmış.Düzgün hali yayınlandığında extra herhangi bir müdahale yapmanıza gerek yok güncelleme bildirimi cihazınıza gelecektir.

Mhsnrohat

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Rohat
Cihazım
Xiaomi mi 9 se
Konular
17
Herkese merhabalar,
Yakın zamanda birçok platformda (GSMARENA, Reddit...) paylaşılan habere göre Mi 9 Se cihazında OTA üzerinden güncelleme yapan kullanıcıların bir kısmında brick olayı meydana gelmiştir. Söz konusu hatanın Avrupa pazarı için yayınlanan EEA romlarında olduğu belirtilmektedir.
Hatalı sürümleri aşağıda not etmek gerekirse ;
- V10.3.1.0 PFBMIXM
- V10.3.1.0 PFBEUXM
Kullanıcılardan gelen olumsuz geri bildirimler sebebiyle bu güncellemelerin yayınlanmaları durdurulmuş ve sorunun çözümü için çalışmalara başlanmıştır.
Ayrıca sayın casibao hocamızın verdiği bilgiye göre çöken cihazlarda Mi Flash ile kurtarma yapılamamaktadır. Henüz bu sürümlere güncelleme yapmamış arkadaşlardan dikkatli olmalarını ve ota üzerinden güncelleme yapmamalarını rica ediyoruz.
Konu ile ilgili gelişme olduğu taktirde konu güncellenecektir.
İyi forumlar.
Şuan telefonum bu güncellemede ve ısınma sorunu şarj sorunu şebeke sorunu ile beraberinde getirdiği için telefon kullanılmaz halde yardımcı olur musunuz

Mertuska

Elit Üye
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
İphone Xs
Meslek
Malzeme Mühendisi
Konular
60
Şuan telefonum bu güncellemede ve ısınma sorunu şarj sorunu şebeke sorunu ile beraberinde getirdiği için telefon kullanılmaz halde yardımcı olur musunuz
İsterseniz recovery rom ile twrp den isterseniz fastboot rom ile mi flashtan istediğiniz sürüme dönebilirsiniz. Miflash ile dönecekseniz bl kilidini kapatmamak için seçeceğiniz kısma dikkat edin. Sadece flash all yazan kısmı seçiniz.

Mi 9 SE cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Mhsnrohat

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Rohat
Cihazım
Xiaomi mi 9 se
Konular
17
verdiğiniz bilgiler için teşekkürler yalnız bl kilidini açmadım daha kapalı şuan

Mertuska

Elit Üye
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
İphone Xs
Meslek
Malzeme Mühendisi
Konular
60
verdiğiniz bilgiler için teşekkürler yalnız bl kilidini açmadım daha kapalı şuan
Cihazınızı nereden aldınız kimden aldınız? Aldığınız kişi ile iletişime geçerseniz yardımcı olacaktır.

Mhsnrohat

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Rohat
Cihazım
Xiaomi mi 9 se
Konular
17
aldığım kişi yardımcı olacak biri değiil ve uzak konum olarak . şuan bl kilidini açmadan miflash ile rom atabilir miyim

Mertuska

Elit Üye
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
İphone Xs
Meslek
Malzeme Mühendisi
Konular
60
aldığım kişi yardımcı olacak biri değiil ve uzak konum olarak . şuan bl kilidini açmadan miflash ile rom atabilir miyim
Bl kilidinizi açınız ve sonrasında fastboot rom indirip miflash ile yükleyiniz.

Üst Alt