Yardım Mi9 şarj sorunu

T.ç.

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Tuna
Cihazım
Mİ8 LİTE
Konular
7
Merhaba,özbekistandan aldım cihazı ve global rom kullanıyorum,ancak şarjdan çektikten kısa bir süre sonra şarj 99 a düşüyor.şuan şarj 88 de ve ekran görüntüleri yer alıyor.daha önce mi 8 kullanıyordum ve çok memnundum,standby da özellikle çok iyiydi.şimdi mi9 da 1 günü zor çıkarıyorum.tavsiyelerinizi rica ederim

Ekli dosyalar

• Screenshot_2019-09-10-13-48-25-836_com.miui.securitycenter.png
    Screenshot_2019-09-10-13-48-25-836_com.miui.securitycenter.png
    71,3 KB · Görüntüleme: 64
  • Screenshot_2019-09-10-13-48-18-239_com.miui.securitycenter.png
    Screenshot_2019-09-10-13-48-18-239_com.miui.securitycenter.png
    196,8 KB · Görüntüleme: 64
  • Screenshot_2019-09-10-13-48-22-130_com.miui.securitycenter.png
    Screenshot_2019-09-10-13-48-22-130_com.miui.securitycenter.png
    98,3 KB · Görüntüleme: 57

T.ç.

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Tuna
Cihazım
Mİ8 LİTE
Konular
7
Cevap verebilecek kimse yok mu?!?

Oyla:

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
100
Hocam ne desem bilemedim, genel performans nasıl? Mi 9 da şarj performansı bir sorum değil telefonun orjinali bu yani bu donanıma böyle bir batarya olunca kronik olarak böyle oluyor.

Çoğu zaman bende denk geliyorum, tıkır tıkır düşüyor şarj. Genel br performans testi yapmayı dene. Şarjı tam olarak doldur ve %10 kalana kadar bir daha hiç şarj yapmadan kullan ve daha sonra yukarıdaki görüntüleri tekrar al konuya ekle ayrıca bunlara ek olarak ekran süresinide ekle bir bakalım. Sıradan bir kullanımda ortalaması 5-5:30 saat arası ekran süresi alıyor bir çok kişi. Ben mi 9 kullanıpta bir günü çıkartıyorum diyen duymadım bak benim şuanda %28 kalmış sabah 6:30 civarı doldurmuştum bataryayı.

Oyla:

Devilyn

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
sirius, diting
Meslek
ceng
Konular
30
Bütün uygulamalarda otomatik başlatmayı kapat. Miui optimizasyonunu kapat. Pil tasarrufu senaryolarından whatsapp hariç hepsini kısıtla yap. Güç tasarrufu modun hep açık olsun (işlemci hızın düşmüyor sadece arkaplan hizmetlerini daha akıllı bir şekilde yürütüyor) senkronizasyonu kapat otomatik konstratı kapat. Karanlık modu daima açık tut ekran döndürmeyi kullanmadığın zamanlar kapalı tut (wifi mobil veri gps için de geçerli) alway on display varsa kullanma ekran uyku süresini 30sn yap. Rootlu ise ex kernel kullanarak inanılmaz sonuçlar elde edebilirsin önbelleğıni temizle (uygulamadan yapma ayarlardan depolamaya gir ordan el ile temizle) otomatik görevlerden uyku saatlerinde wifi yi kapatabilir telefonu otomatik uçak moduna alabilirsin bataryanı asla %100 yapma %0 da yapma ömrü için zararlı dır kesik kesik şarj et titreşim kullanma elim yoruldu yoldaş benden bu kadar:@
He bi de geliştirici seçeneklerinden arka plan işlem sınırını 4 yap magisk varsa google play hizmetleri optimizasyonunu gpu turbo boostu art optimizer ı indir bunlara ek siyah temalı duvar kağıdı kullan çünki amoled ekranlar siyah rengi için nano ledlerini çalıştırmıyor bu da tasarrufa neden oluyor. Buraya kadar okuduysan Allah razı olsun hocam

Oyla:

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
100
Bütün uygulamalarda otomatik başlatmayı kapat. Miui optimizasyonunu kapat. Pil tasarrufu senaryolarından whatsapp hariç hepsini kısıtla yap. Güç tasarrufu modun hep açık olsun (işlemci hızın düşmüyor sadece arkaplan hizmetlerini daha akıllı bir şekilde yürütüyor) senkronizasyonu kapat otomatik konstratı kapat. Karanlık modu daima açık tut ekran döndürmeyi kullanmadığın zamanlar kapalı tut (wifi mobil veri gps için de geçerli) alway on display varsa kullanma ekran uyku süresini 30sn yap. Rootlu ise ex kernel kullanarak inanılmaz sonuçlar elde edebilirsin önbelleğıni temizle (uygulamadan yapma ayarlardan depolamaya gir ordan el ile temizle) otomatik görevlerden uyku saatlerinde wifi yi kapatabilir telefonu otomatik uçak moduna alabilirsin bataryanı asla %100 yapma %0 da yapma ömrü için zararlı dır kesik kesik şarj et titreşim kullanma elim yoruldu yoldaş benden bu kadar:@

Kısaca kendine yeni bir 3310 alsın yani.

Oyla:

T.ç.

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Tuna
Cihazım
Mİ8 LİTE
Konular
7
Kardeşim emeğine bilgine sağlık...süpersin...hepsinin farkındayım ama akşama kadar onu aç bunu kapa manyak olup çıkarız yahu mi 8 kullanıyordum ki aralarında büyük de bir fark yok donanım olarak ama bariz faek var kullanım süresinde.Allahtan 5000 tl verip buradan almamışım telefonu içim acırdı abartısız.demek biraz da oyun oynasam powebank ile gezeceğim..amiral gemisi telefon göya..en iyisi en kısa sürede elden çıkarmak...

Oyla:

Devilyn

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
sirius, diting
Meslek
ceng
Konular
30
Kardeşim emeğine bilgine sağlık...süpersin...hepsinin farkındayım ama akşama kadar onu aç bunu kapa manyak olup çıkarız yahu mi 8 kullanıyordum ki aralarında büyük de bir fark yok donanım olarak ama bariz faek var kullanım süresinde.Allahtan 5000 tl verip buradan almamışım telefonu içim acırdı abartısız.demek biraz da oyun oynasam powebank ile gezeceğim..amiral gemisi telefon göya..en iyisi en kısa sürede elden çıkarmak...
Ben de mi 8 imi çok büyük beklentiyle almıştım sanırım tek sorunu pil arkasına xiaomi nin black shark temalı powerbank ini yapıştırmayı düşünüyorum.

Oyla:

T.ç.

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Tuna
Cihazım
Mİ8 LİTE
Konular
7
Çaresizim çaresiz...

Oyla:

Macoo

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Macit
Cihazım
Mi 9
Konular
9
Evet genellikle %100 Den hemen %99 düşüyor..o kadar hemen olmaması lazım.oyun oynamam oyun için değildir telefon (benim görüşüm) Whatsapp instagram twitler Facebook YouTube kullanıyorum bunlarda çok gerekli değil ama güncel teknoloji bana sabah evden akşam eve girene kadar yetiyor..pili böylemi olmalımıydı olmamalıydı tabimi :) böyle devam
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Oyla:
Üst Alt