Yardım Mİ9 Lite Neden İlgi Görmüyor?

Emirhan S.

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Emirhan
Cihazım
Iphone 5S
Konular
6
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Global Beta v9.6.0.0
Telefon Modeli
Mi 9 Lite
Bootloader Kilidi
Bilmiyorum
Merhabalar dostlar yakın zamanda Mİ9 Lite almayı planlıyorum fakat genelde Mi9 Lite yerine hep Note 8 Pro öneriliyor. Kendi araştırmalarıma iki modelin artılarını belirledim.
Mi9 Lite Artıları: Amoled Ekran, Video Performansı(Note 8 Pro’ya göre), Always On Display, RGB bildirim,10nm cpu teknolojisi, Metalik Çerçeve olması(Note 8 Pro metalik görünümlü plastik), Parmak İzi Okuyucusu ekrana gömülü.
Redmi Note 8 Pro Artıları: G90T işlemci, Fotoğraf Performansı(Mi 9 Lite’ye göre), Ekran Boyutu(Kimisi için iyi kimisi için kötü).
Genel araştırmalarım bu şekilde. Mi9 Lite bana daha çok cazip geliyor ama sizlerinde yorumlarınıza ihtiyacım var yanlış düşündüğüm yerde lütfen beni uyarın. Note 8 Pro’nun tek tercih edilmesinin sebebinin işlemci olduğunu düşünüyorum. Yorumlarınızı bekliyorum. (Bu arada telefonum Mi9 Lite gözükebilir gerekli alan diye öylesine yazdım almış değilim.)

Justman

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
iyi
Cihazım
redmi 4A
Konular
23
Android one olduktan sonra xiaomi almanın amacı yok ki..
Ayrıca mi 9 lite neden tutulmuyor değil note 8 pro çok şişiriliyor tüm forumlarda,gruplarda varsa yoksa note 8 pro popülüzmi yapılıyor, lakin note 9 çıktığında esamesi okunmayacak, mi 9 lite ise premium cihaz olmaya devam edecek..işi bilenler direk mi 9 lite alır zaten iki cihaz arasında..

Oyla:

Srhtozr

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Serhat
Cihazım
Mi 9 lite
Konular
4
Sana hayatının iyiğini yapıyorum kardeşim :)
Git daha ucuza Mi A3 al. Snapdragon 665 var,Mi 9 Lite deki snapdragon 710' la neredeyse eşit.Hatta iyi bile sayılabilir. Amoled ekranı var,ön kamerası 32 megapiksel. Bataryası emin ol çok daha iyi gidiyordur.Arka kamerası 48 Mp Imx 586. 9T prodaki kamera sensörü ile aynı..9T de Imx 582 var sen düşün artık.
Hem çok daha kibar zarif ve ince.
yanlış bir kıyaslama her yönü ile iki telefondan hangisini kullanıyorsunuz ?

Oyla:

sese61

Security
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selçuk
Cihazım
Mi 9
Meslek
Güvenlik
Konular
18
Oğlum IOS uygulama yazmak için Iphone almak istiyordu. Fiyatlara bakınca da en mantıklısı Iphone 11 görünüyor. 11.11'i bekledik, Apple Store 'da 7.299 TL olan fiyat düşmedi. Efsane Cuma'da ise maalesef bu Trendyol sahtekarları Apple Store'da 7.299TL olan liste fiyatını 8.999TL gösterip sonra indirim yapmışlardı. Böyle sahtekarlık yapan bir yerden bedava verseler bir şey almam artık.

MIX 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
6999a hepsiburada da satildi hocam. Keske oraya da baksaydiniz.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

lite ın lensi sony pronun sony değil
Hocam nerede yaziyor link verebilir misiniz :)

Oyla:

dakika91

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ibrahim
Cihazım
redmi
Konular
2
yanlış bir kıyaslama her yönü ile iki telefondan hangisini kullanıyorsunuz ?

Ben de mi 9T var kardeşim. Ama şu an telefonum olmasa A3 alırdım. Zaten 9 Lite'da Snapdragon 710 var.Az google araştırması ile bu işlemcinin
rakipleri 660,665,675 serileridir. Ama şu an için alınacaksa en az Snapdragon 730 7 nm bir işlemcili telefon alınmalı.
Snapdragon 710 alacağına git 665,675 al.Aradaki fiyat farkına değecek bir fark yok kesinliklikle..
Benim kıyas şeklim hangisi iyi hangisi kötü değil. Biri 1300 lira olur,biri 2000 olur.Aradaki 700 Tl lik farka değecek bir durum olmazsa 1300 Tl liği tercih ederim.
Mi a3 1500 Tl, Mi 9 Lite 2300 Tl. 800 Tl lik farkı ne için ödeyeceksin. İşlemci için mi kamera için mi

Oyla:

Emirhan S.

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Emirhan
Cihazım
Iphone 5S
Konular
6
Oğlum IOS uygulama yazmak için Iphone almak istiyordu. Fiyatlara bakınca da en mantıklısı Iphone 11 görünüyor. 11.11'i bekledik, Apple Store 'da 7.299 TL olan fiyat düşmedi. Efsane Cuma'da ise maalesef bu Trendyol sahtekarları Apple Store'da 7.299TL olan liste fiyatını 8.999TL gösterip sonra indirim yapmışlardı. Böyle sahtekarlık yapan bir yerden bedava verseler bir şey almam artık.

Aynen hocam ya ne güzel hepsiburada’dan alacaktım 128gblık 2300 Tl ye şimdi trendyolda olmuş 2500 Hepsiburada indirimi bitmiş o da 2500 olmuş. Yıkık gibi hissediyorum şuan...

Oyla:

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
6999a hepsiburada da satildi hocam. Keske oraya da baksaydiniz.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hocam nerede yaziyor link verebilir misiniz :)
1-2 hafta içinde daha da düşeceği bilgisi geldi. 7bin de bütçeyi aşıyor.

Oyla:

Emirhan S.

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Emirhan
Cihazım
Iphone 5S
Konular
6
Hocam kamerada sadece mp önemli diyenlere de aldirmayin sadece lens önemli diyene de aldirmayin. Bunlarin hepsi sadece 1 nedeni. Lens onemli , mp önemli ama en önemlisi YAZILIM. Sony en iyi lenslere sahip ama telefonlarinin kamera performansı yerlerde. Ya da en yuksek mpye sahip Xaoimi ( 108mp) , 12mplik 11pro max'den azicik daha iyi çekiyor hatta bazi noktolarda ayni. Umarim anlatabilmisimdir.
Yorumunuz için teşekkür ederim. :)

Oyla:

Eyüp Batuhan

M.K. Atatürk
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eyüp Batuhan
Cihazım
Mi 10T
Konular
80
Hocam biri Yan Redmi serisi biri klas Mi serisi.Ben de telefon alırken Redmi note 7 -Mi 8 lite arasında kalmıştım.İyi ki Mi serisi almışım.Kalite farkı çok

Oyla:

Emirhan S.

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Emirhan
Cihazım
Iphone 5S
Konular
6
Dostlar şuan en ucuz Mi9 Lite 64gb Mavi modeli 2227 Tl. Dün alsaydım 128gb olanı 2300 tl ye alacaktım trendyolda daha ucuz olur dedim tam tersi eski fiyatta kalsaydı daha uygundu. Şimdi 128gb 2489 tl olmuş ve benim bütçemi biraz aşıyor. Sizce 2227Tl 64gb versiyonunu mu alayım yoksa 2489 Tl ye 128gb mı? Arada 262 Tl fark var. Sizce farka değer mi? Genel olarak telefonuma ders videoları felan indirecem. Fotoğraf fazla çekmiyorum.

Oyla:
Üst Alt