Yardım Mİ9 Lite Neden İlgi Görmüyor?

Emirhan S.

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Emirhan
Cihazım
Iphone 5S
Konular
6
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Global Beta v9.6.0.0
Telefon Modeli
Mi 9 Lite
Bootloader Kilidi
Bilmiyorum
Merhabalar dostlar yakın zamanda Mİ9 Lite almayı planlıyorum fakat genelde Mi9 Lite yerine hep Note 8 Pro öneriliyor. Kendi araştırmalarıma iki modelin artılarını belirledim.
Mi9 Lite Artıları: Amoled Ekran, Video Performansı(Note 8 Pro’ya göre), Always On Display, RGB bildirim,10nm cpu teknolojisi, Metalik Çerçeve olması(Note 8 Pro metalik görünümlü plastik), Parmak İzi Okuyucusu ekrana gömülü.
Redmi Note 8 Pro Artıları: G90T işlemci, Fotoğraf Performansı(Mi 9 Lite’ye göre), Ekran Boyutu(Kimisi için iyi kimisi için kötü).
Genel araştırmalarım bu şekilde. Mi9 Lite bana daha çok cazip geliyor ama sizlerinde yorumlarınıza ihtiyacım var yanlış düşündüğüm yerde lütfen beni uyarın. Note 8 Pro’nun tek tercih edilmesinin sebebinin işlemci olduğunu düşünüyorum. Yorumlarınızı bekliyorum. (Bu arada telefonum Mi9 Lite gözükebilir gerekli alan diye öylesine yazdım almış değilim.)

byAndroid

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Mi 5x
Konular
17
Note 8 pro o kadar iyi bir cihaz değil bence, mediatek cihazlara uzak duruyorum hep. Bence bu klasmanda mi 9t ile mi 9 lite yarışabilir. Ona da pop up kamera işlemci vs devreye giriyor. Yinede bu iki cihaz arasında kaldıysanız bence mi 9 lite

Oyla:

CannibalVoyager

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Enes Furkan
Cihazım
XIAOMI MI9T
Konular
7
Mediatek işlemci alınmaz bence de. Tasarım olarak da daha klas duruyor Mi 9 lite. Amoled ekran, parmak izi, 10nm işlemci vs. Mi 9 Lite iyidir. Note 8 pro'nun kamerası kağıt üstünde iyidir sadece.

Oyla:

Emirhan S.

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Emirhan
Cihazım
Iphone 5S
Konular
6
Note 8 pro o kadar iyi bir cihaz değil bence, mediatek cihazlara uzak duruyorum hep. Bence bu klasmanda mi 9t ile mi 9 lite yarışabilir. Ona da pop up kamera işlemci vs devreye giriyor. Yinede bu iki cihaz arasında kaldıysanız bence mi 9 lite
6 senedir ıphone kullanıcısı olduğum için MediaTek ve Snapdragon işlemci arasındaki farkı bilmiyorum. Sanırsam genel olarak MediaTek’e eski işlemcilerinden dolayı güvenilmiyor.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Peki dostlar forumda ufak bir gezindim de Mi9 “Lite” modeli olduğu için sıkıntı çıkarıyormuş. Bu doğru mu acaba?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Açıkçası Mi 9T’nin tasarımı çok beğenildi ama bence Mi9 Lite daha şık. Tabi güzellik görecelidir. :)

Oyla:

byAndroid

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Mi 5x
Konular
17
Ne sıkıntısı çıkarıyormuş mi 9 lite?

Oyla:

byAndroid

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Mi 5x
Konular
17
Sıkıntı derken Xiaomi bu seriye önem vermiyormuş (sanırım güncellemeyle ilgili)
Her cihaza 2 yıl güncelleme vermek zorunda ama şunu söyleyebilirim Çin cihazlarına destek daha uzun sürüyor ve eu rom yüklü cihazlarda daha çok özellik oluyor yada farklı custom romlar da. Global rom larda özellikler kısıtlı her dedikleri şey gelmiyor mesela.

Oyla:

Emirhan S.

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Emirhan
Cihazım
Iphone 5S
Konular
6
Her cihaza 2 yıl güncelleme vermek zorunda ama şunu söyleyebilirim Çin cihazlarına destek daha uzun sürüyor ve eu rom yüklü cihazlarda daha çok özellik oluyor yada farklı custom romlar da. Global rom larda özellikler kısıtlı her dedikleri şey gelmiyor mesela.
Değerli yorumun için teşekkür ederim. Mi9 Lite’nin 128gb’lık modelini almayı planlıyorum. Şuanda hepsiburada da 2300 TL. Sizce bu fiyat iyi mi? Trendyol indiriminde daha uygun fiyata satılabileceğini düşünüyor musunuz?

Oyla:

byAndroid

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Mi 5x
Konular
17
Değerli yorumun için teşekkür ederim. Mi9 Lite’nin 128gb’lık modelini almayı planlıyorum. Şuanda hepsiburada da 2300 TL. Sizce bu fiyat iyi mi? Trendyol indiriminde daha uygun fiyata satılabileceğini düşünüyor musunuz?
Hepsiburada bu, sefer baya iyi kampanya yaptı, trendyol da o civarlara düşürecektir.

Oyla:

sese61

Security
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selçuk
Cihazım
Mi 9
Meslek
Güvenlik
Konular
18
İki işlemci arasında çok fark var. Ayrıca note8pronun iki seyden dolayo reklami yapildi. Kamera ve pil. Herkesin aklında 64MP kamerasi var 4500 mah pili var ve fiyati uygun. İnsanlar bunu görünce otomatik note8proya kayiyor.
Mediatek her zaman soru işareti evet ama Note8pro kullanipda performansımdan şikayet eden bir kişi bile yok :)
Ben de olsam ikisi arasında note8 proyu alirdim.
Hem performans hem de pili icin.
Ayrıca bu dedigimde kişisel görüşüm. Hiçbir cihazın lite versiyonunu almak istemem. Param varsa ust model yoksa alt model lite olmayan.

Oyla:
Üst Alt