Yardım Mi9 instagram sorunu

burakkoll

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
mi6
Konular
34
Merhabalar
Mi9 Miui Global 11.0.3 Kararlı sürümü kullanıyorum. İnstagramda fotoğraf büyütürken instagramı durduruyor kapatıyor. Story atarken süreden dolayı 2. Storye geçince 2. Storyi paylaşmıyor. Yorumlara girince karanlık ekran veriyor uygulama sıkıntı yaratıyor. Bunun sebebi ne olabilir?
Şimdiden teşekkürler

byrupi

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ensar
Cihazım
Mi 9
Konular
11
Denemediğim farklı konfigürasyonda video çekimi kalmadı. Denemediğim apk ve özelleştirme kalmadı. Instagram ın kamerasından da video çekseniz 360p gibi çöp gidiyor telefonun kendi veya google kamera gibi 2.parti uygulaması ile de video çekip story atsanız yine çöp vasat gidiyor. Beta ve eski sürümleri de denedim.
Instagram zorlan ios'a yönlendiriyor net !

Oyla:

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
101
Denemediğim farklı konfigürasyonda video çekimi kalmadı. Denemediğim apk ve özelleştirme kalmadı. Instagram ın kamerasından da video çekseniz 360p gibi çöp gidiyor telefonun kendi veya google kamera gibi 2.parti uygulaması ile de video çekip story atsanız yine çöp vasat gidiyor. Beta ve eski sürümleri de denedim.
Instagram zorlan ios'a yönlendiriyor net !

Bende bu konuda bir çok araştırma ve deneme yaptım zamanında fakat profesyonel bir şekilde yapılmış bir Mod apk olmadığı sürece seçenek yok gibi.

Android cihazlar da AVC kodek ile Temel profilde kayıt yapıyor, ios cihazlar da ise AVC kodek ile Yüksek profilde kayıt yapıyor. Video bit oranları ise Android 2MB-2.3MB arası ios ise 2.9MB-3.3MB arası.

Ciddi anlamda modlanmış bir uygulamanın kullanılan kodek profillerini değiştirebileceğini düşünüyorum fakat böyle bir mod yok. Ancak bir kaç basit özellik ekleyip mod diye yayınlıyorlar. Kullanılması gereken kodek seçenekleri zaten android cihazlarda mevcut fakat kullanılmıyor instagram tarafından.

Tabi bir de şöyle bir sıkıntı var, ios cihazda video çekerken, kodlanırken sistem bunu çok rahat bir şekilde yapıyor, fakat android cihazlarda video çekimlerinde yada kodlamaların da resmen can çekiyor.

Oyla:

talhacker

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
21
Mi 9 da bile bunlar yaşanıyosa vay halimize...
ben arka kamerayı ayda yılda bir kullanıyorum ön kamerası iyi güzel diye note 6 pro aldım instagram kullanmayı bıraktım bıktırdı çünkü.
48 64 108 mp 4 5 tane kamera koymayı biliyolar sosyal medyada çektiğimize bak leş gerçekten ama sırf instagrama story video atcam diyede 8 10 milyar para vermem apple markaya.

Oyla:

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
101
Mi 9 da bile bunlar yaşanıyosa vay halimize...
ben arka kamerayı ayda yılda bir kullanıyorum ön kamerası iyi güzel diye note 6 pro aldım instagram kullanmayı bıraktım bıktırdı çünkü.
48 64 108 mp 4 5 tane kamera koymayı biliyolar sosyal medyada çektiğimize bak leş gerçekten ama sırf instagrama story video atcam diyede 8 10 milyar para vermem apple markaya.

Megapixellerin pek bir önemi kalmıyor hocam zaten instagram 720x1280 px yani 1MPX çekim yapıyor. Tek olması gereken o videoyu yüksek bir profil ile kodlamak fakat olmuyor malesef. Benim mi9 ve eşimin eski İphone 6plus cihazından aynı hesap ile video çektim deneme amaçlı ve 4-5 yıllık iphone cihazın çektiği video daha akıcı ve pürüzsüz görünüyordu maalesef.

Oyla:

talhacker

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
21
chnekn
Evet zaten kassettiğim şey pazarlama şekli tanıtırken reklamını yaparken quad cameraa penta cameraa yazmayı biliyolar çektiğin videoyu fotoğrafı instaya at tost makinası haha-- hadi giriş seviyesi ucuz cihazları anlarım önemsemezler derimde amiral gemisi ve üst sınıf modellerde böyle şeyler olmasın bari dimi.
iosları batsın ya kapitalist sistem dediğin şeyi yapmazlar hocam. ben burda instagram google xiaomi üçünüde suçlu buluyorum.

Oyla:
Üst Alt