Yardım Mi9 ile ilgili bir soru

frthyt

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fırat
Cihazım
Resmi 5 plus
Konular
5
Herkese merhaba,
şuan RN8PRO 6/128 kullanıyorum,tesadüfen arkadaşım Mİ9 telefonunu sattığını söyledi(6/128). Telefonu 1700 e bırakıyor alıp inceledim aşırı temiz sıfır gibi fakat dikkatimi çekti cihazda magisk yüklü ve
imei1: 0
imei2: çakma bir s4 kaydedilmiş(pyramid s4) imalat yoluyla kaydedilen imei gözüküyor

Sizce bu telefonu almak risklimi? format atınca imei filan gidermi,ben rootlu filan kullanmak istemem telefonu hiç girmek istemiyorum öyleyse,tavsiyelerinizi bekliyorum.

Teşekkürler.

E.D

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kamera
Cihazım
Mi 9
Konular
94
1700 lira bedava fiyat hocam istersen rootsuz kullanırsın. Format twrpden atarsınız imei de silinmez eğer bir sorunu yoksa fiyatı çok çok iyi bende mi 9 kullanıyorum. O paralar bulmak zor.

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
103
Yasal bir şekilde kullanmak istiyoraanız size göre bir cihaz değil. Belirttiğiniz gibi cihaz kaçak getirilip imei yenileme işlemi yapılmış.

Bir çok insan zaten bu şekilde kullanıyor cihazlarını, garantili cihazların fiyatları malum.

Arayüzden format atarsanız evet imei işlemi uçar ve yeniden yapılması gerekir. Root işlemi mecburi değil ancak cihazınızda TWRP (Özelleştirilmiş kurtarma arayüzü) ile kullanmanız gerekecek.

Bir diğer nokta Note 8 pro dam sonra Mi 9 cihazındaki kücük kapasiteli batarya sizi fazla üzebilir.

Onun haricinde oldukça demirbaş bir cihazdır kendisi.

frthyt

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fırat
Cihazım
Resmi 5 plus
Konular
5
bu arada soylemeyi unuttum cihaz global M1902F1G modeli. tek derdim aman imei gitti format atmayayim, calinti telefonmus gibi kullanmak istemiyorum acikcasi.telefon cok hosuma gitti sifirdan farksiz. amoled ekrani rn8 pro ile yan yana koyunca farkini gosteriyor ama ekrandaki parmak izi okuyucu cok efektif kullanilmiyor acikcasi. birde korkum bu 3300mah pil cok cabuk biter gibime geliyor.

Moderatör tarafında düzenlendi:

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
103
bu arada soylemeyi unuttum cihaz global M1902F1G modeli. tek derdim aman imei gitti format atmayayim, calinti telefonmus gibi kullanmak istemiyorum acikcasi.telefon cok hosuma gitti sifirdan farksiz. amoled ekrani rn8 pro ile yan yana koyunca farkini gosteriyor ama ekrandaki parmak izi okuyucu cok efektif kullanilmiyor acikcasi. birde korkum bu 3300mah pil cok cabuk biter gibime geliyor.

Öncelikle yazınızın tamamen kalın olmasına gerek yoktu, forumdaki herkes rahatlıkla okuyabiliyor karakterleri. facepalm~~

Mi cihazların ana serilerinin hepsi Global olur, farklı sürümleri olmaz. Mi 9 da da zaten tekbir sürüm var Global, Ekran konusunda da da haklısınız oldukça kaliteli bir Samsung Amoled panel mevcut. Parmakizi okuyucu ilk versiyonlardan biri olduğu için galiba pek efektif değil dediğiniz gibi, dört dörtlük çalışması için ekran koruyucu olmaması vede beyaz yakalı biri olmanız gerekli :P
Pil ise ortalama bir kullanımla 4-6 saat arası bir ekran süresi verir. Tabi bu süre kullanımdan kullanıma değişebilir, 3.5 saati zor alan sa var, 7 saati geçende var.
Eğer yakın bir arkadaşınız ise cihazları bir kaç günlüğüne değişme şansınız varsa değişin böylece deneyimlemiş olursunuz. Benim tahminim en az 2 saat fark eder ekran süresinde RN8PRO 'a göre.

Gönlünüz var gibi sanki ama imei işi sizi frenliyor gözüküyor. :D Siz bu gidişle bu cihazı alırsınız.

Son düzenleme:

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
7
Hocam hangi şehirdesiniz siz almazsanız biz alalım fiyat çok iyi :)

frthyt

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fırat
Cihazım
Resmi 5 plus
Konular
5
Yazıyı ben kalın yapmadım nası oldu bilmiyorum,evet gönlüm var ama alışkanlık işte imei konusu korkutuyor beni. Bu arada cihazı almazsam istanbuldayım yardımcı olurum. H.kadiroglu hocam.

Erhan5561

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Erhan
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
24
1700 e iyi bence root istemiyorsan mi flash dan rom atman gerekir

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
427
Mi9 sizi üzer mi? Evet kesinlikle üzer. Batarya ciddi sıkıntı. Ancak batarya haricinde bu donanıma, özelliklere, tasarıma sahip cihaz halen yok. Mi9'u ilk çıktığında almıştım, hatta ilk cihazlardan biri ve 2. yılımı doldurdum. Telefon değiştireyim diyorum ama yerini doldurabilecek bir cihaz -marka bağımsız- maalesef yok. Fiyat da 1700₺ ise hiç düşünmeden alın derim. Evet sizi üzecek ama bu üzüntüye değer. En kötü ihtimalle zaten kar ederek satar farklı cihaza geçersiniz.

Artı olarak chnekn hocam benim Mi9 China versiyon 8/128 :)

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
7
Mi9 sizi üzer mi? Evet kesinlikle üzer. Batarya ciddi sıkıntı. Ancak batarya haricinde bu donanıma, özelliklere, tasarıma sahip cihaz halen yok. Mi9'u ilk çıktığında almıştım, hatta ilk cihazlardan biri ve 2. yılımı doldurdum. Telefon değiştireyim diyorum ama yerini doldurabilecek bir cihaz -marka bağımsız- maalesef yok. Fiyat da 1700₺ ise hiç düşünmeden alın derim. En kötü ihtimalle zaten kar ederek satar farklı cihaza geçersiniz.

Artı olarak chnekn hocam benim Mi9 China versiyon 8/128 :)
Bende zaten ticari amaçlı alabilirim demiştim fiyatı makul. Batarya sorunu kullanıcıya göre değişiklik gösterir Masa başı çalışanlar için çok sorun yaratmaz. kablosuz şarj istasyonu temin edilir şarj olsun dursun sıkıntı yok :)

Üst Alt