Rehber Mi9 Bootloader Kilidi Nasıl Açılır? Videolu ve Resimli Anlatım

Dızcı06

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Duran
Cihazım
K20 pro
Konular
2
benim şöyle bir problemim var yardımcı olacak ilgilenecek arkadaşa gerekirse ücret bile verebilirim.
ikinci el cihaz aldım mi9t cihazın bootloader açma işlemlerini yaptım 40 gün süre verdi bu süre içerisinde bilgisayara format attım. daha sonra da telefona mesaj geldi 14 gün sonra cihaz kapanacaktır diye.ben cihazın sim2 kısmını kullanıyorum. benim bilgisayara format atmamdan dolayı mi flash uygulaması gitti. yapacağım izleyeceğim işlemleri bana sırasıyla anlatıp yardımcı olacak birisi var mı cihaz kapanmadan şunun imei işini çözmek istiyorum.

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
benim şöyle bir problemim var yardımcı olacak ilgilenecek arkadaşa gerekirse ücret bile verebilirim.
ikinci el cihaz aldım mi9t cihazın bootloader açma işlemlerini yaptım 40 gün süre verdi bu süre içerisinde bilgisayara format attım. daha sonra da telefona mesaj geldi 14 gün sonra cihaz kapanacaktır diye.ben cihazın sim2 kısmını kullanıyorum. benim bilgisayara format atmamdan dolayı mi flash uygulaması gitti. yapacağım izleyeceğim işlemleri bana sırasıyla anlatıp yardımcı olacak birisi var mı cihaz kapanmadan şunun imei işini çözmek istiyorum.

PC'ye format atman önemli değil, kilit başvurusu yaptığın adımları 40 gün sonunda tekrar yaptığında kilit açılır.

Bu süre zarfında

Ota üzerinden Güncelleme geldiğinde yapmayınız.
Aynı Mi hesabıyla işlem yapınız Gerekli olmadığı sürece şifre değişimi veya kullanıcı adı değişimi yapmamaya çalışınız.
Cihazımı bul Aç / Kapa yapmayınız.
Mi cloud senkronizasyonu arada bir de olsa yapınız. Tarayıcı üzerinden de Mi clouda giriş yapınız.
Farklı bir Bilgisayar veya işletim sistemi kullanmamaya çalışınız.
Farklı sürüm bir Unlock tool kullanmamaya çalışınız.
Farklı bir simkart kullanmayınız, Sim Slotunu değiştirmeyiniz. Hat taşıma işlemi yapmayınız...
Güvenlik uygulamasını kullanmayın.

E.D

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kamera
Cihazım
Mi 9
Konular
94
Bootloader kilidi açılmadan yapılan imei işlemlerinde kilit açsak imei siliniyor değilmi arkadaşlar ona göre açayım mı sizce?

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104

E.D

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kamera
Cihazım
Mi 9
Konular
94
Nescafe656 hocam bir kaç sefer bu durumu yaşadı. BL açarken imei silindi.
Saol hocam risk almaya gerek yok stock takılmaya dewam ozman peki hocam biz nasıl temiz kurulum yapıcaz hard reset aramıyoruz twrp yükleyemiyoruz fabrika ayarlarına dönemiyoruz. Yarın bigün miui 12 geldiğinde takılma kasma felan olursa nasıl bir yol izlemeliyiz.İmei giderse 100 tl istiyolar atmak için herlade box üzerinden imei repair yapılıyo öyle pc den yapılanlar gibi değil cihazım mi 9. 7 aydır kullanıyorum şuana kadar üzmedi ama güncellemeler kesildikten sonra rom değiştirme kısmı sıkıntı olabilir.

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
Saol hocam risk almaya gerek yok stock takılmaya dewam ozman peki hocam biz nasıl temiz kurulum yapıcaz hard reset aramıyoruz twrp yükleyemiyoruz fabrika ayarlarına dönemiyoruz. Yarın bigün miui 12 geldiğinde takılma kasma felan olursa nasıl bir yol izlemeliyiz.İmei giderse 100 tl istiyolar atmak için herlade box üzerinden imei repair yapılıyo öyle pc den yapılanlar gibi değil cihazım mi 9. 7 aydır kullanıyorum şuana kadar üzmedi ama güncellemeler kesildikten sonra rom değiştirme kısmı sıkıntı olabilir.

Bir sefere mahsus BL açın ve bir daha kapatmayın, belki silinmez,silinirse de imei işini halledecek işinin ehli kişiler var,halledilir...

E.D

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kamera
Cihazım
Mi 9
Konular
94
Bir sefere mahsus BL açın ve bir daha kapatmayın, belki silinmez,silinirse de imei işini halledecek işinin ehli kişiler var,halledilir...
Kilit açılınca imei işlemi daha basit halledilirmi hocam? Bl kilidi açılmadan yapılan repairler sanırım arka kapak açılıp yapılıyormuş. Telefonu fazla açtırmak da istemiyorum.Yani pc den felan oluyormu yada zenex hocam ücret karşılığı uzaktan halledermi?

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
Kilit açılınca imei işlemi daha basit halledilirmi hocam? Bl kilidi açılmadan yapılan repairler sanırım arka kapak açılıp yapılıyormuş. Telefonu fazla açtırmak da istemiyorum.Yani pc den felan oluyormu yada zenex hocam ücret karşılığı uzaktan halledermi?

Kilit açılsın imei işlemi kolay Yes~~

herdal

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
hüseyin
Cihazım
m9t
Konular
0
intel ile deniyorum aynı hocam