Yardım Mİ9 batarya sıkıntısı

• Konbuyu başlatan VSM
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 21
  • Görüntüleme 1K

VSM

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
VESİM
Cihazım
Mİ5 32 GB
Konular
64
Arkadaşlar merhaba
Eu rom mi9 kullanıyorum.
Cihazı alalı 6/7 ay oldu miui10 çok kullanma şansım olmadı
miui11 hele ki son sürüm (eu rom)
Cihazdan nefret ettim batarya yüzünden 3 saat ekran süresi alınca seviniyorum
Cihazda oyun oynamam whatsapp mail ve yoğun telefon görüşmesi yapıyorum sadece
miui12 de aynı şekilde sizde durum ne ?

Böyle giderse cihazı satacağım

Son düzenleme:

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Ben sizin tavsiyenize uysamda uymasamda size gene dua ederim
Fakat samsung bana imkansız gibi :$
Allah razı olsun hocam,daha dün gibi hatırlıyorum, iki seneyi geçti sanırım, o zamanlar da size Huawei önermiş ve siz tu kaka deyip, o kadar kötüleyip, karşı argüman koymuştunuz, sonuç... Benim önerime kulak verip, önerdiğim cihazı aldınız vede oldukça memnun kaldınız, başka da söyleyecek bir şeyim yok

Gesendet von meinem Schajomi mit Tapatalk

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: VSM
Oyla:

irfancan18

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İrfan
Cihazım
GM 5 PLUS D
Konular
3
Hahahahaa clap~~ kahkaha attım bu mesajınıza
benim suçum yok mi5 kullandım 3300 mah pil
mi9 gene 3300 mah pil benim hatam oldu

Huawei mate 10 lite kullanırken daha iyiydi pil süresi

sanırım tekrar huawei alacağım
mi 5 3000mah hocam, ayrıca bataryaya 300 mah eklenirken işlemci 7 nanometreye düşüyor bu da batarya kullanımını azaltıyor. Miui 10 kullanırım hala mi9 da

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
VSM hocam madem eu beta için ısrarcısınız o zaman batarya için 9.9.26 sürümüne bir şans verin bence. Ufak tefen sıkıntıları olan bir sürüm fakat batarya olarak en iyi süreleri bu sürümde aldım. 9.9.26'da İngilizce dil ve Fluid navigation gestures kullanın.

Oyla:

roschakk07

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
mahmut
Cihazım
Xiaomi Mi 9
Konular
4
Bende global 11.0.6 var 1 yıldır kullanıyorum. Her şey açık bluetooth wifi gps ne istersen programları bile kapatmıyorum arkada. 3 saate yakın bir ekran süresi alıyorum.

Oyla:

mertr

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Mert
Cihazım
MI9
Konular
2
Bende global 11.0.6 var 1 yıldır kullanıyorum. Her şey açık bluetooth wifi gps ne istersen programları bile kapatmıyorum arkada. 3 saate yakın bir ekran süresi alıyorum.

ne açık olursa olsun 3 saat çok az benim kullanma şeklim de bu, son eu betada benzer süre yi alıyorum oyun oynamıyorum sadece mail, teams, whatsapp ve browser aktif kullanılıyor günde en az iki kere şarj etmem gerekiyor hatta bazen 3

Oyla:

LoqqaL

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Samsung S21+
Meslek
Android Developer
Konular
23
Hocam mail uygulamasi olarak ne kullaniyorsunuz. Telefonda senkorizasyon/esitlemeyi kapatin ve internet uzerinden esitleme yapan mail programlari kullanin sarj surenize cok faydasi dokunacaktir

Oyla:

echoes

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
çağdaş
Cihazım
Mi 9
Konular
1
Bu konudan müzdarip olan bir tek ben yokmuşum. Valla telefondan soğudum EU rom kaynaklı mı bilmiyorum ama MIUI 12 ye geçtim yine istediğim ekran süresi alamıyorum. Telefonu değiştirmeyi bile düşünmeye başladım. Benim kullanım şeklimde sizinle aynı whatsapp messenger sosyal medya işte. bazen hotspot açmak zorunda kalıyorum.

Ne yapmak lazım bilen birisi yol göstersin arkadaşlar kıracam telefonu, bundan sonra bataryaya daha fazla önem vercem performanstan ziyade.

Oyla:

mertr

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Mert
Cihazım
MI9
Konular
2
Hocam mail uygulamasi olarak ne kullaniyorsunuz. Telefonda senkorizasyon/esitlemeyi kapatin ve internet uzerinden esitleme yapan mail programlari kullanin sarj surenize cok faydasi dokunacaktir
outlook kullanıyorum
mail outlook ayarlardan oto senkronizasyon kapalı stabil 12 bekliyorum o da olmazsa son çare pil değişimi yaparım pandemi bitince, önceden 1 haftada gelen parça şu an 2 ayda geliyor
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bu konudan müzdarip olan bir tek ben yokmuşum. Valla telefondan soğudum EU rom kaynaklı mı bilmiyorum ama MIUI 12 ye geçtim yine istediğim ekran süresi alamıyorum. Telefonu değiştirmeyi bile düşünmeye başladım. Benim kullanım şeklimde sizinle aynı whatsapp messenger sosyal medya işte. bazen hotspot açmak zorunda kalıyorum.

Ne yapmak lazım bilen birisi yol göstersin arkadaşlar kıracam telefonu, bundan sonra bataryaya daha fazla önem vercem performanstan ziyade.
Ben de o noktadayım bundan sonra batarya ve kamera ilk öncelik olacak gibi nasılsa hepsi performanslı çalışıyor

Oyla:

losthero15

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ömer
Cihazım
MI MAX 2
Konular
0
outlook kullanıyorum

mail outlook ayarlardan oto senkronizasyon kapalı stabil 12 bekliyorum o da olmazsa son çare pil değişimi yaparım pandemi bitince, önceden 1 haftada gelen parça şu an 2 ayda geliyor
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Ben de o noktadayım bundan sonra batarya ve kamera ilk öncelik olacak gibi nasılsa hepsi performanslı çalışıyor
Dediklerinize katılıyorum. Batarya çok önemli. Mi 9 öncesi Mi Max 2 kullandım. 1 yıllık Max 2'nin bataryası ile sıfır mi9'un bataryası ancak kafa kafaya performans veriyordu. 1 yıl geçince artık beklentileri karşılamamaya başladı. Geçen ay iki arkadaşa tavsiye üzerine M30s aldırdım. 20 saat ve üzeri ekran süresi alıyorlar günlük kullanım ile. Telefon dediğin öyle olur. :)

Sıradaki telefonumda aradığım özellikler; Amoled ekran, 6.4-7" ekran boyutu, en az orta seviye bir işlemci (snapdragon 7xx serisi veya muadili) ve 6000 Mah batarya :)

Sent from my MI 9 using Tapatalk

Oyla:
Üst Alt