İnceleme Mi9 batarya kalibre

Kaan_M

°¯\_(ツ)_/¯°
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan
Cihazım
Xiaomi Mi 5
Meslek
Öğrenci
Konular
56
Değeri değiştirirken permission denided hatası alıyorum, çözüm biliyor musunuz?

garezine

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
ömer
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
4
Cihazım k20 pro. Root erişimli bir dosya yönetici ile charge_full dosyasını açtım. Varsayılan değer 3512000 idi. Onu 4000000 yaptım. Bakalım görelim.

Murathan59

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Murat
Cihazım
Gm5 plus
Konular
1
Yani pilin uzun gitmesi haricinde mi? :D
evet anormal bi kapanma sıcaklık artışı vs. bir de o değerin zaman içinde neden düştüğü konusunda tam olarak bilgimiz var mı? O veriler eğer Xiaomi tarafından gönderilip işlenmiyorsa farklı bir rom yüklediğimizde bahsi geçen değerin sıfırlanması(3400 e geri sıfırlanması) gerekir bu da bir defa Custom Rom yükleyerek bu batarya kapasitesini bilerek düşürme eyleminden kurtulmamızı sağlar. Ama custom rom kullanıyorsak ve yine de bu değer düşüyor ise bu sadece bataryanın eskidiğini ve kendi kendine telefona zarar vermemek için(şişme- ısınma vs) bataryanın kendisinin gerçekleştirdiği tam kapasite çalışmayı engellemek olabilir mi? sonuçta xiaomi custom romlar üzerinden böyle bir komut gönderemez değil mi? Bunları sadece anlamaya çalıştığım için soruyorum bu konuda herhangi bir bilgim yok.

Hmz06

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Hasan
Cihazım
Xiaomi Mi 9
Konular
4
evet anormal bi kapanma sıcaklık artışı vs. bir de o değerin zaman içinde neden düştüğü konusunda tam olarak bilgimiz var mı? O veriler eğer Xiaomi tarafından gönderilip işlenmiyorsa farklı bir rom yüklediğimizde bahsi geçen değerin sıfırlanması(3400 e geri sıfırlanması) gerekir bu da bir defa Custom Rom yükleyerek bu batarya kapasitesini bilerek düşürme eyleminden kurtulmamızı sağlar. Ama custom rom kullanıyorsak ve yine de bu değer düşüyor ise bu sadece bataryanın eskidiğini ve kendi kendine telefona zarar vermemek için(şişme- ısınma vs) bataryanın kendisinin gerçekleştirdiği tam kapasite çalışmayı engellemek olabilir mi? sonuçta xiaomi custom romlar üzerinden böyle bir komut gönderemez değil mi? Bunları sadece anlamaya çalıştığım için soruyorum bu konuda herhangi bir bilgim yok.
Seni anlıyorum benim kendi şahsi fikrim öncelikle Xiaomi cihazlarina çamur atmak gibi bir niyetim yok lakin içinde bilmediğim veya fazladan yüklenen uygulamalar mi cloud ve reklamlar gibi içinde cihazın kullanımına engel olan (bana göre) bir ton aplikasyon var ve açıkçası cihazı bu şekilde kullanınca nedense içim pek rahat olmuyor her cihaz aldığımda direk aosp tabanlı bir rom yüklemesi yapıp yoluma devam ederim cihazı aldığımda maalesef ki rom yapımcıları piyasaya yeni çıkmıştı yani 5 ay gibi bir süre MIUI kullandım ve ara ara sıkıntılı güncellemeler oldu aosp romlarinda cihaz uykuya gecmeyip kendini kapatıyordu bu dönemlerde tekrardan aosp MIUI arasında gidip geliyordum ve her git gel de cihazın pil olarak kademe kademe kendini düşürdüğünü hissediyordum ve baya dert oldu bana ve bu ayarlamayı yaptıktan sonra senin dediğin şeye benimde kafam takıldı her gün dosya yolunu takip ettim ve sayaç en son ayarladığim değerde olduğunu gördüm bununla ilgili xda forumlarında redditte birçok konu ve tartışma görebilirsiniz ben ilk telegram kanalında gördüm ve xda da konuları araştırmasini yaptım 1 yıllık cihazın bataryasi dışarıdan herhangi bir darbe almadan neden şişme vs bir problem olsun ki bunu mobil platformlarda ne gibi bir yapay zeka ile yapabilirler oda ayrı tartışma konusu ben şuana kadar ısınma kapanma vs gibi bir sorunla karşılaşmadım kesin problem budur da diyemiyorum böyle bir iddia da bulunsaydim konuyu inceleme olarak ele almazdım ben riske girip cihazım için denedim ve olumlu sonuç aldım ilerde ne olur bilinmez gelişmeleri burada sizlerle paylaşmak istediğimi belirmek isterim teşekkürler
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Cihazım k20 pro. Root erişimli bir dosya yönetici ile charge_full dosyasını açtım. Varsayılan değer 3512000 idi. Onu 4000000 yaptım. Bakalım görelim.
Dostum denilebilirsin konuyu yazarken belirttiğim gibi kesin bir bilgiye ulaştığım söylenemez araştırdığım yabancı kaynaklarda kullanıcılar bunun üzerine tartışma açınca bende denemek istedim bu konuyu açma sebebim ise kendi cihazım üzerinde deneyip olanları burada paylaşmak kendiniz risk alıp deneye bilirsiniz ilerde ne olur bilinmez tabi gelişmeleri paylaşırsanız sevinirim
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Değeri değiştirirken permission denided hatası alıyorum, çözüm biliyor musunuz?
Muhtemelen root izni vermediginiz için olabilir tam olarak ne işlem yaptığınızı görmediğim için net birşey soyleyemiyorum kodlarla yapmakta zorluk çekiyorsanız dosya yöneticisi üzerinden dene birde

Son düzenleme:

habipyc

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
habip
Cihazım
note 3
Konular
1
Böyle bir hata veriyor. Bu hatayı 3 farklı rom da denedim. Hepsinde duzeltemedim. Robot Explorer ile elle düzeltmeye çalıştım. Düzeltip kaydet diyorum ama eskisi görünüyor.
Siz nasıl yaptınız?

Ekli dosyalar

• Screenshot_2020-10-01-08-31-42-460_com.acr.shellterminalemulator.jpg
    Screenshot_2020-10-01-08-31-42-460_com.acr.shellterminalemulator.jpg
    187,4 KB · Görüntüleme: 71

Hmz06

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Hasan
Cihazım
Xiaomi Mi 9
Konular
4
Böyle bir hata veriyor. Bu hatayı 3 farklı rom da denedim. Hepsinde duzeltemedim. Robot Explorer ile elle düzeltmeye çalıştım. Düzeltip kaydet diyorum ama eskisi görünüyor.
Siz nasıl yaptınız?
Mixplorer ile deneyin en sorunsuz dosya yöneticisi

nadir0335

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Nadir Kirkit
Cihazım
Mi 9
Konular
28
Mixplorer ile deneyin en sorunsuz dosya yöneticisi
Hocam mixplorer ile changefull dosyasına girdim ss'deki gibi görünüyor 330000 yapıp kaydet dediğimde ise kaydetme hatası veriyor. Root izni falan verdim başka dosya yöneticisi var mı acaba veya sorun neden dolayıdır? Geceden sabaha kadar %21 inmişti mobil veri kapalı durumda. Bariz kötü durumda şuan.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2020-10-01-23-25-48-233_com.mixplorer.jpg
    Screenshot_2020-10-01-23-25-48-233_com.mixplorer.jpg
    75,5 KB · Görüntüleme: 61

Sxiao

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
-
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
30

Hmz06

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Hasan
Cihazım
Xiaomi Mi 9
Konular
4
Hocam mixplorer ile changefull dosyasına girdim ss'deki gibi görünüyor 330000 yapıp kaydet dediğimde ise kaydetme hatası veriyor. Root izni falan verdim başka dosya yöneticisi var mı acaba veya sorun neden dolayıdır? Geceden sabaha kadar %21 inmişti mobil veri kapalı durumda. Bariz kötü durumda şuan.
Bir aygıtta / sys dizini altındaki dosyaları değiştirme iznini nasıl alabilirim? Android Manifest dosyasına ** <uses-permission android:name="android.permission.WRITE_EXTERNAL_STORAGE"/> ** bu izni eklediğimizde olduğu gibi, cihazın / data dizini altındaki dosyaları değiştirebiliriz

habipyc

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
habip
Cihazım
note 3
Konular
1
Bir aygıtta / sys dizini altındaki dosyaları değiştirme iznini nasıl alabilirim? Android Manifest dosyasına ** <uses-permission android:name="android.permission.WRITE_EXTERNAL_STORAGE"/> ** bu izni eklediğimizde olduğu gibi, cihazın / data dizini altındaki dosyaları değiştirebiliriz

O dediğiniz dosyaui nerede bulabilirim? Ayrıca dediğiniz dizini neresine ekleyebilirim

Üst Alt