Soru Mi8 ve mi9 sorunlu paneller

• Konbuyu başlatan m35
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 22
  • Görüntüleme 2K

m35

Sony Fans
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Mix 2
Meslek
Kimya Mühendisi
Konular
29
Merhaba arkadaşlar ufak bi sorum olacak.

Mix 2 nin tembelleştirmesi sayesinde hayatımda ilk kez bi telefonu 2.5 yıl kullandım cihaz sorunsuz olunca ve işlerde yoğun olunca forumdan biraz uzak kaldık
Bu mi 8lerin hangi ekranlarında hayalet ekran sorunu vardı bunu unuttum size sormak istedim.

Geçen lg g7 almıştım. Hayalet ekran çıktığı için aldığım arkadaşla konuştum iade edicem onu...
G7 nin boyutları hem cepde taşırken hemde elde tutuşda beni çok memnun etti 19.5:9 6.1inç beni çok memnun etti ama miui arayuzu özellikle taö ekran kullanımını aradım. Buna uyan en makul cihaz mi8 ve mi9. Bende baktım bitane mi8 buldum sahibindende 1850 lira yazmış garanti bitmiş ama. Hangi paneller sorunluydu bunu unuttuğum için bi konu açıp soralım dedim
Mi8 sonrada mi9 için sorunlu panelleri yazarsanız bide onun hortlak ekranıyla uğraşmayalım. :)

Eyüp Batuhan

M.K. Atatürk
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eyüp Batuhan
Cihazım
Mi 10T
Konular
80
Garanti kapsamına giriyor mu amoled ekran yanığı? Bende de pubgden kalan yanıklar var delta servise gönderip garanti kapsamında değiştirmek istiyorum.
Sormak gerek, ghost screen giriyorsa onun da girmesi gerekir bence.

Oyla:

Quebs

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ali
Cihazım
Mi9T
Konular
1
Yaklaşık 4 aydır Mi8 kullanıyorum bir sorun yaşamadım.

Oyla:

oguzhanbekci

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oğuzhan Bekc
Cihazım
Mi 8
Konular
16
Amoled ekranlardaki ghost ekran sorunu panelden çok kullanıcı hatasıdır benim görüşüm. 2 tane note 4 1 tane s4 1 tane s9+ kullandım 1 kere dahi ghost ekran sorunu yaşamadım. 2 seneye yakın da mi8 kullanıyorum hiç bir sorunu yok. Gelelim ghost ekran neden olur;
1.si; Ekranı sürekli yüksek parlaklıkta kullanır ve bundan vazgeçmezseniz panelde ısıya bağlı yanmalar oluşur(ghost ekran budur)
2.si; Bazı arkadaşlar oyundan kaynaklı olduğunu yazmış evet oyun oynarken genelde ekran parlaklığını açarız buna ek olarak işlemci ısısı artar telefon tamamen ısındıkça da alttan gelen ısı ekrana vurur bu da ekrana zarar verir.
Çözüm; Gerekmedikçe ekran parlaklığını çok açmamak hatta ve hatta güneş altında otomatik parlaklığı açtığımızda ekran son parlaklığa gelir bunu yapmak yerine en son kademe yerine gözümüzün görebileceği şekilde ekranı kısmaktır.

Oyla:

Eyüp Batuhan

M.K. Atatürk
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eyüp Batuhan
Cihazım
Mi 10T
Konular
80
Kime sorabiliriz? Sonuçta benden kaynaklı bir sorun değil ayıplı ürün ve ücretsiz değiştirmezlerse tüketici hakem heyetine başvurabilirim.
Denemekten bir şey olmaz hocam, garantiye gönderin.

Oyla:

comertcimen

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Cömert
Cihazım
Xiaomi mi 8
Konular
5
Amoled ekranlardaki ghost ekran sorunu panelden çok kullanıcı hatasıdır benim görüşüm. 2 tane note 4 1 tane s4 1 tane s9+ kullandım 1 kere dahi ghost ekran sorunu yaşamadım. 2 seneye yakın da mi8 kullanıyorum hiç bir sorunu yok. Gelelim ghost ekran neden olur;
1.si; Ekranı sürekli yüksek parlaklıkta kullanır ve bundan vazgeçmezseniz panelde ısıya bağlı yanmalar oluşur(ghost ekran budur)
2.si; Bazı arkadaşlar oyundan kaynaklı olduğunu yazmış evet oyun oynarken genelde ekran parlaklığını açarız buna ek olarak işlemci ısısı artar telefon tamamen ısındıkça da alttan gelen ısı ekrana vurur bu da ekrana zarar verir.
Çözüm; Gerekmedikçe ekran parlaklığını çok açmamak hatta ve hatta güneş altında otomatik parlaklığı açtığımızda ekran son parlaklığa gelir bunu yapmak yerine en son kademe yerine gözümüzün görebileceği şekilde ekranı kısmaktır.
Sadece oyundan kaynaklı değil ki, klavyedeki harfler de olduğu gibi duruyor ekranda. Parlaklığı çok açık kullanmıyorum. Bu ay göndereceğim garantiye, sonuca göre yazarım tekrar.

Oyla:

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
101

Cihazın kullanım kılavuzunda "Uzun süre yüksek parlaklıkta oyun oynamayın yada telefonu kullanmayın." gibisenden benzer bir bilgilendirme varsa "Kullanıcı hatası" dediğinize katılıyorum ancak böyle bir bilgilendirme olduğunu sanmıyorum.

Oyla:

sacred07

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
yılmaz
Cihazım
mi 8 64 gb
Konular
7
Sadece oyundan kaynaklı değil ki, klavyedeki harfler de olduğu gibi duruyor ekranda. Parlaklığı çok açık kullanmıyorum. Bu ay göndereceğim garantiye, sonuca göre yazarım tekrar.
garanti kapsamına giriyorsa bende göndermeyi düşünüyorum sonucu paylaşırsan sevinirim

Oyla:

oguzhanbekci

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oğuzhan Bekc
Cihazım
Mi 8
Konular
16
Cihazın kullanım kılavuzunda "Uzun süre yüksek parlaklıkta oyun oynamayın yada telefonu kullanmayın." gibisenden benzer bir bilgilendirme varsa "Kullanıcı hatası" dediğinize katılıyorum ancak böyle bir bilgilendirme olduğunu sanmıyorum.
Kullanma kılavuzunda "düşürmeyin kırılırsa garanti kapsamına girmez" de yazmıyo ama bildiğimiz bişey. Markalar kullanıcı hatalarını belirtseydi servisler nerden para kazanıcaktı ? :)

Oyla:
Üst Alt