Soru Mi8 ve mi9 sorunlu paneller

• Konbuyu başlatan m35
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 22
  • Görüntüleme 2K

m35

Sony Fans
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Mix 2
Meslek
Kimya Mühendisi
Konular
29
Merhaba arkadaşlar ufak bi sorum olacak.

Mix 2 nin tembelleştirmesi sayesinde hayatımda ilk kez bi telefonu 2.5 yıl kullandım cihaz sorunsuz olunca ve işlerde yoğun olunca forumdan biraz uzak kaldık
Bu mi 8lerin hangi ekranlarında hayalet ekran sorunu vardı bunu unuttum size sormak istedim.

Geçen lg g7 almıştım. Hayalet ekran çıktığı için aldığım arkadaşla konuştum iade edicem onu...
G7 nin boyutları hem cepde taşırken hemde elde tutuşda beni çok memnun etti 19.5:9 6.1inç beni çok memnun etti ama miui arayuzu özellikle taö ekran kullanımını aradım. Buna uyan en makul cihaz mi8 ve mi9. Bende baktım bitane mi8 buldum sahibindende 1850 lira yazmış garanti bitmiş ama. Hangi paneller sorunluydu bunu unuttuğum için bi konu açıp soralım dedim
Mi8 sonrada mi9 için sorunlu panelleri yazarsanız bide onun hortlak ekranıyla uğraşmayalım. :)

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
100
bu iki cihaz hakkında panel taraflı bir sorun gördüğümü hatırlamıyorum. Mi 9 da hiç duymadım böyle birşey. Ancak Note 7 lerde kronik ve bazı Mi 9T modellerinde renk sorunları olduğunu görmüştüm.

Oyla:

m35

Sony Fans
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Mix 2
Meslek
Kimya Mühendisi
Konular
29
bu iki cihaz hakkında panel taraflı bir sorun gördüğümü hatırlamıyorum. Mi 9 da hiç duymadım böyle birşey. Ancak Note 7 lerde kronik ve bazı Mi 9T modellerinde renk sorunları olduğunu görmüştüm.
Mi8 de var hocam kesin biliyorum ama.hangi panellerde vardi hatirlamiyorum

Oyla:

aors

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdulkadir
Cihazım
Mi8 SE
Konular
44
Amoled ekranlarda hayalet ekran değil amoled yanığı sıkıntısı olur, bu da kullanıcı hatasıdır genellikle. Hangi amoled telefonu alırsanız alın mutlaka beyaz ekran kontrolü yapmanız gerekir. Hayalet ekran sıkıntısı ips lcd paneli telefonlarda olur, Mi6 öyleydi mesela, jdi ve sharp panellerde olmuyorken lg panellerde oluyordu

Mi8 ve mi9 amoled ekran, yani mutlaka amoled yanığı kontrolü yapın, beyaz ekran açıp yüksek parlaklıkta bakın, izler var mı, şerit halinde çizgiler, ton farkları, WiFi şebeke pil gibi şeylerin izleri, navigasyon tuşlarının izleri..

Oyla:

mert258

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
Mi8
Konular
16
Mi 8 lerde sadece samsung panel kullanılıyor diye biliyorum sorun yaşayanda görmedim.

Oyla:

dokidoki

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
gökhan
Cihazım
bb q10
Konular
10
Mi 8 de hatırladığım tek sorun Bu konuda ki sorundu . Sebebi de yazılımsalmis. Bende mi 8 kullanıyorum Aralık ayında 2 sene olacak. Bazen güneş altında belli olacak sekilde lekelenme görüyorum ekranda , acaba ekranı mi bozdum falan derken ekran koruyucuyu sokup baktığımda yapışkanlık özelliği kaybolduğu için olduğunu anlayıp bir oh çekiyorum . Sanırım işlemci ekranın üst orta bölümüne yakın bir yerde .

Oyla:

m35

Sony Fans
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Mix 2
Meslek
Kimya Mühendisi
Konular
29
Anladım hocam sağolun ozaman Beyaz ekrana bakacaz.

Oyla:

enes122

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Enes
Cihazım
Mi8 6/64
Konular
8
2 yıldır mi8 kullanıyorum, son 6-7 aydır call of duty mobile oynuyorum cihazımda CODM ait amoled yanıkları oluştu sol üstte takım arkadaşları kısmı sol altta COD Mobile yazısı vs.
Alacağınız telefonu inceleyin sonuçta amoled ekran eğer sahibi temiz kullanmış ise bir sorun olmaz sizde temiz kullanırsanız ama sürekli aynı uygulama oyun vb tel ısınana kadar kullanırsanız amoledin kaderi o yanık orada oluşur

Oyla:

sacred07

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
yılmaz
Cihazım
mi 8 64 gb
Konular
7
2 yıldır mi8 kullanıyorum, son 6-7 aydır call of duty mobile oynuyorum cihazımda CODM ait amoled yanıkları oluştu sol üstte takım arkadaşları kısmı sol altta COD Mobile yazısı vs.
Alacağınız telefonu inceleyin sonuçta amoled ekran eğer sahibi temiz kullanmış ise bir sorun olmaz sizde temiz kullanırsanız ama sürekli aynı uygulama oyun vb tel ısınana kadar kullanırsanız amoledin kaderi o yanık orada oluşur
Bende de Pubg mobilde aynı sorun oluştu

Oyla:

comertcimen

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Cömert
Cihazım
Xiaomi mi 8
Konular
5
Garanti kapsamına giriyor mu amoled ekran yanığı? Bende de pubgden kalan yanıklar var delta servise gönderip garanti kapsamında değiştirmek istiyorum.

Oyla:
Üst Alt