Soru Mi8 ve mi9 sorunlu paneller

• Konbuyu başlatan m35
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 22
  • Görüntüleme 2K

m35

Sony Fans
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Mix 2
Meslek
Kimya Mühendisi
Konular
29
Merhaba arkadaşlar ufak bi sorum olacak.

Mix 2 nin tembelleştirmesi sayesinde hayatımda ilk kez bi telefonu 2.5 yıl kullandım cihaz sorunsuz olunca ve işlerde yoğun olunca forumdan biraz uzak kaldık
Bu mi 8lerin hangi ekranlarında hayalet ekran sorunu vardı bunu unuttum size sormak istedim.

Geçen lg g7 almıştım. Hayalet ekran çıktığı için aldığım arkadaşla konuştum iade edicem onu...
G7 nin boyutları hem cepde taşırken hemde elde tutuşda beni çok memnun etti 19.5:9 6.1inç beni çok memnun etti ama miui arayuzu özellikle taö ekran kullanımını aradım. Buna uyan en makul cihaz mi8 ve mi9. Bende baktım bitane mi8 buldum sahibindende 1850 lira yazmış garanti bitmiş ama. Hangi paneller sorunluydu bunu unuttuğum için bi konu açıp soralım dedim
Mi8 sonrada mi9 için sorunlu panelleri yazarsanız bide onun hortlak ekranıyla uğraşmayalım. :)

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Mi 9
Konular
100
Kullanma kılavuzunda "düşürmeyin kırılırsa garanti kapsamına girmez" de yazmıyo ama bildiğimiz bişey. Markalar kullanıcı hatalarını belirtseydi servisler nerden para kazanıcaktı ? :)
Düşürmenin teknik bir noktası yok dolayısıyla böyle birşeyi bilgilendirmeyede gerek yok. Kaldı ki ben mecazen böyle bir örnek gösterdim. Yoksa zaten üretim hataları, ayıplı ürünler vs. garanti kapsamındadır. Yani servis size kullanıcı hatası diyemez.

Ekran parlakığı teknik olarak, artı bir özellik. Yani nasıl insanlar kamerası daha yüksek çözünürlüklü diye bir telefon modelini seçebiliyorsa, ekran parlaklığı daha yüksek olan bil modelde aynı şekilde seçim kararına etkisi olan bir özellik. Yani, ha kamerası yüksek bir telefon, ha ekranı daha parlak bir telefon.

Şimdi parlak önemli bir özellik olduğuna göre, bir kullanıcıya da sen bunu hep yüksek parlaklıkta kullanmışsın diyemezler. Adam belki o cihazı yüksek parlaklıkta daha iyi bulduğu için almıştır.

Oyla:

oguzhanbekci

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oğuzhan Bekc
Cihazım
Mi 8
Konular
16
Bence garanti kapsamına giren şeyler girmeyen şeylerin yanında %1 kalır.Kaldı ki çoğu servise derdinizi anlatana kadar bi yerlerimiz çıkıyo ve en ufak çizikten bile telefon düşmüş muamelesi görenler var. Garantiden sen bunu hep yüksek parlaklıkta kullanmışsın zaten demezler ama kullanıcı hatası olarak değerlendirilmesi daha yüksek bir ihtimal. Ancak tüketici mahkemesine başvurursun vs uğraşırsın. Araba 300km hız yapıyo diye sürekli 300de kullanmak motorun ömrünü kısaltır benim demek istediğimde buna benzer bişeydi. Elektronikte ne kadar ısı o kadar zarar demek.

Oyla:

comertcimen

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Cömert
Cihazım
Xiaomi mi 8
Konular
5
Oyla: