Çözüldü Mi8 SE PC olmadan TWRP üzerinden güncelleme yapmak

MarcoPasha

NedenİnsanlıkHepBendeKalıyor,BaşkaKimsesiYokMu?
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi 9 SE
Konular
27
Tamamdır abi.Bu arada az önce romu indirmesi bitti.O sırada tüm yedeklerimi falan aldım.Attım her şeyi hdd'ye.Sonra açtım twrp yi format data yapıp 4 wipe yaptım.Romu buldum bismillah dedim flashlamayı başlattım.5 saniye bi baktım hata verdi.Aha dedim gitti telefon :D.Sonra hatayı bi okudum yanlış romu indirmişim."Bu rom davinci içindir sizin cihazınız sirius tur" diyordu.Romun adını bi okudum cidden de öyleymiş.Biraz rahatlama geldi tabi ondan sonra :D.Gariptir ki romu yine aynı link üzerinden indirmeye başladım.Bu sefer doğru idi adı.Artık ilk indirmede site de mi bir sorun oldu telefonda mı bilemedim.Neyse hayırlısı ile indiriyorum doğru romu şimdi.İnşallah güncelledikten sonra da yazarım sana buradan.Tekrar teşekkürler görüşmek üzere abi :)
Çok fazla konuyu inceleyince kafa karışıklığı oluyor :) indikten sonra kurulum öncesi doğru rom olduğunu yine çek edin Siz :) Hayırlısı ile güzel haberleri paylaşırsınız artık.

ahmetcpr

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi 8 SE
Meslek
Öğrenci
Konular
4
Çok fazla konuyu inceleyince kafa karışıklığı oluyor :) indikten sonra kurulum öncesi doğru rom olduğunu yine çek edin Siz :) Hayırlısı ile güzel haberleri paylaşırsınız artık.
Abi bu sefer de telefon hdd yi görmüyor.Wipe yapmadan önce görüyordu.Recovery tekrar başlatsam sorun olur mu?Sistem yüklü falan değil diyor o yüzden bi tedirgin oldum.

MarcoPasha

Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi 9 SE
Konular
27
Önce ana menüye dönüp install girip alt soldan sellect storage yaptığında, USB otg seçeneği görünmüyor mu?

ahmetcpr

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi 8 SE
Meslek
Öğrenci
Konular
4
Önce ana menüye dönüp install girip alt soldan sellect storage yaptığında, USB otg seçeneği görünmüyor mu?
Yok görünüyordu da içi boştu tekrar recovery başlattım gördü sonra şuan romu flaslıyorum hadi hayırlısı:)
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Abim sana ne kadar teşekkür etsem azdır.Allah razı olsun senden bu saatte bile yardım ettin bana çok teşekkür ederim tekrardan senin sayende hallettim.Allah eksik etmesin seni ve senin gibi abileri forumumuzdan.Bi daha ki sefere sohbet bölümünde görüşmek üzere iyi geceler abi :D

Ekli dosyalar

• Screenshot_2020-04-11-03-22-49-785_com.miui.home.jpg
    Screenshot_2020-04-11-03-22-49-785_com.miui.home.jpg
    1,1 MB · Görüntüleme: 10
  • Screenshot_2020-04-11-03-23-00-733_com.android.settings.jpg
    Screenshot_2020-04-11-03-23-00-733_com.android.settings.jpg
    199,7 KB · Görüntüleme: 10
  • Screenshot_2020-04-11-03-22-44-528_lockscreen.jpg
    Screenshot_2020-04-11-03-22-44-528_lockscreen.jpg
    1,2 MB · Görüntüleme: 10
Son düzenleme:

MarcoPasha

Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi 9 SE
Konular
27
Yok görünüyordu da içi boştu tekrar recovery başlattım gördü sonra şuan romu flaslıyorum hadi hayırlısı:)

Abim sana ne kadar teşekkür etsem azdır.Allah razı olsun senden bu saatte bile yardım ettin bana çok teşekkür ederim tekrardan senin sayende hallettim.Allah eksik etmesin seni ve senin gibi abileri forumumuzdan.Bi daha ki sefere sohbet bölümünde görüşmek üzere iyi geceler abi :D
Rica ederim, Hocam lafı bile olmaz.Bir yardımım dokunduysa ne mutlu bana. Güle güle keyifle kullanın. :) Allah Sizden de razı olsun. İyi geceler, görüşmek üzere. Yes~~

ahmetcpr

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi 8 SE
Meslek
Öğrenci
Konular
4
Sonuç olarak:

EU stabil v10.0.1.0
Android 8.1.0
Twrp 3.2.3-1102
Sürümleri ile PC ihtiyacı olmadan

EU stabil v11.0.3.0
Sürümüne 4 wipe yapıp ardından twrp den çıkmadan modem ve twrp 1227 sürümlerini flashlarsanız sorunsuz olarak geçebilirsiniz.

Umarım ihtiyacı olan arkadaşlara yardımcı olur.

MarcoPasha

Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi 9 SE
Konular
27
Sonuç olarak:

EU stabil v10.0.1.0
Android 8.1.0
Twrp 3.2.3-1102
Sürümleri ile PC ihtiyacı olmadan

EU stabil v11.0.3.0
Sürümüne 4 wipe yapıp ardından twrp den çıkmadan modem ve twrp 1227 sürümlerini flashlarsanız sorunsuz olarak geçebilirsiniz.

Umarım ihtiyacı olan arkadaşlara yardımcı olur.
Elinize sağlık. Yes~~ Elbette OTG ile bağlanabilecek bir bellek veya HDD ile. İyi forumlar. Yes~~

ahmetcpr

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi 8 SE
Meslek
Öğrenci
Konular
4
Elinize sağlık. Yes~~ Elbette OTG ile bağlanabilecek bir bellek veya HDD ile. İyi forumlar. Yes~~
Unutmuşum vallahi abi sabahtan beri akıl makıl kalmadı bununla uğraşmaktan :D Teşekkürler hatırlattığın için yoksa arkadaşlara yanlış veriyordum neredeyse:D

Eminde

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emin
Cihazım
Mi 8 se
Konular
20
Miroom stabil android 10 yüklü sensörler çalışmıyor yine pc olmadan bi çözümü varmıdır

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
Miroom stabil android 10 yüklü sensörler çalışmıyor yine pc olmadan bi çözümü varmıdır

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

2.yöntemi deneyin..

Üst Alt