Yardım Mi8 SE Fabrika Ayarlarına Döndüm Fastbootta Kaldı

• Konbuyu başlatan kfat
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 56
  • Görüntüleme 12K

kfat

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Fatih
Cihazım
Xiaomi Mi8 SE
Konular
2
Imei atılmış mi8se aldım, adamın bilgileri silinsin diye fabrika ayarlarına dön dedik. Alet fastboot ta tabiki kaldı.
Twrp yükleniyor ama açıklıyordu
Sadece Miflash ile Çince fastboot rom atabildim. Sonra twrp yüklendi zıp uzantılı rom attım boot ekranininda kaldı açılmadı.

Ne yapmam lazım? Türkçe miui10 yüklemek istiyorum.

Şu an tekrar Çince rom da

Teşekkür ederim

Reiwa

Senbonzakura
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
EdizAli
Cihazım
Mi 8 SE 6/64
Meslek
BT
Konular
24
sorun günceldir.

Rehber - Mi 8 SE İlk Alım Ve İlk Kurulumlar (Rom/Twrp/Wipe/Update ve Sıfırlama/Gcam/Volte/Netflix)

buradan twrp tool ve mi-room 10.3.1.0 indir twrp tool içinde 1102 versiyonu ve mi sonra pickblack versşyonun .img dosyalarını rom ile birlikte telefona kopyala ,

twrp de öncelikle wipe gir adv. wipe gir oradan dtastore hariç hepsini sil sonra ana ekrana dön install gir install imageye gir recovery bolumunu seç ( yanlış seçme ) 1102 seç yüklesin sonra ana menu restart recovery yap twrp açılır gene şimdi

installdan romu yukle sonra install imageden guncel twrp dosyasını yukle açılır telefon en güncel halde ,

Oyla:

By_Nisay

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
Redmi 5 Plus
Meslek
By_Nisay
Konular
4
Hocam cevabın için cok teşekküre derim. bunun Bilal'e anlatır gibi versiyonu var mı?
twrp tool pc'ye yüklenecek degil mi hocam? ve kuracak oldugumuz mi 10.3.1 rom.u. teelefon 2 gün evvel geldi. cocuklar yanlışlıkla fabrika ayarlarına don demişler. mevcut 10.0 rom ile geldi. twrp ve magicsk vardı içinde . bunlar olsa dahi yeniden romu içerisine amak gerekli mi? şuanki haliyle dönüş yapılamazz mı?
Rehber - Mi 8 SE İlk Alım Ve İlk Kurulumlar (Rom/Twrp/Wipe/Update ve Sıfırlama/Gcam/Volte/Netflix)

buradan twrp tool ve mi-room 10.3.1.0 indir twrp tool içinde 1102 versiyonu ve mi sonra pickblack versşyonun .img dosyalarını rom ile birlikte telefona kopyala ,

twrp de öncelikle wipe gir adv. wipe gir oradan dtastore hariç hepsini sil sonra ana ekrana dön install gir install imageye gir recovery bolumunu seç ( yanlış seçme ) 1102 seç yüklesin sonra ana menu restart recovery yap twrp açılır gene şimdi

installdan romu yukle sonra install imageden guncel twrp dosyasını yukle açılır telefon en güncel halde ,

Oyla:

Reiwa

Senbonzakura
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
EdizAli
Cihazım
Mi 8 SE 6/64
Meslek
BT
Konular
24
Aslında yapmanız gereken romu tekrar kurmak ancak anlattığım yöntem en basit hali , burada anlattığım daha çok yapmışken güncellemiş de olacaksın en güncel hali olacak , sende eski versiyon vardı,

adım adım olarak güncelledim baka bilirsinizzz.

twrp tool ve mi-room 10.3.1.0 indir
twrp tool içinde 1102 versiyonu ve mi sonra pickblack versiyonun .img dosyalarını rom ile birlikte telefona kopyala ,

twrp de öncelikle wipe gir adv. wipe gir oradan datastore hariç hepsini seç sil
sonra ana ekrana dön install gir install imageye gir recovery bolumunu seç ( yanlış seçme ) 1102 seç yüklesin
sonra ana menu restart recovery yap twrp açılır
installdan romu yukle sonra ana manuye dön
install imageden guncel twrp dosyasını yukle
restart et açılır telefon

Oyla:

By_Nisay

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
Redmi 5 Plus
Meslek
By_Nisay
Konular
4
Teşekkür ederim ilgin için. işlemlere başladım.

Aslında yapmanız gereken romu tekrar kurmak ancak anlattığım yöntem en basit hali , burada anlattığım daha çok yapmışken güncellemiş de olacaksın en güncel hali olacak , sende eski versiyon vardı,

adım adım olarak güncelledim baka bilirsinizzz.

twrp tool ve mi-room 10.3.1.0 indir
twrp tool içinde 1102 versiyonu ve mi sonra pickblack versiyonun .img dosyalarını rom ile birlikte telefona kopyala ,

twrp de öncelikle wipe gir adv. wipe gir oradan datastore hariç hepsini seç sil
sonra ana ekrana dön install gir install imageye gir recovery bolumunu seç ( yanlış seçme ) 1102 seç yüklesin
sonra ana menu restart recovery yap twrp açılır
installdan romu yukle sonra ana manuye dön
install imageden guncel twrp dosyasını yukle
restart et açılır telefon

Oyla:

By_Nisay

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
Redmi 5 Plus
Meslek
By_Nisay
Konular
4
TWRP TOOL-Reiwa dosyası Pc üzerine indirildikten sonra yapılması gerekenler nedir? Dosya içerisindeki veriler type-c ile baglanmış olan Mi8 Se cihazın dahili hafızası içerisine mi atılacak yoksa, Pc üzerine kurulacak olan bir uygulama ile cihaza kurulum mu gerçekleştirilecek. Bu arada cihazımdaki twrp çince. terimler çince oldugundan install gibi kısımlar ingilizcesi üzerinden tahmin edilerek kurulum yapılıyor. Yardım ve yönlendirmeleriniz için teşekkür ederim.
ayrıca forumumuzdaki bu linkten mi 8 se için 10.3.1 romu indiriyorum. Reiwa üstad.

Son düzenleme:
Oyla:

Reiwa

Senbonzakura
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
EdizAli
Cihazım
Mi 8 SE 6/64
Meslek
BT
Konular
24
içerisin de hali hazırda twrp var ise aslında yapman gereken çok kolay ,

o romda olur ama isterseniz mi-room 10.3.1.0 kurun daha iyi pil ömrü magisk ve bildirim sorunu yok ,

Dil buradaki gibi değiştire bilirsiniz buradaki gibi olmalı ekranın ,

doğru ise kurulumu yapabiliriz ,

Oyla:

By_Nisay

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
Redmi 5 Plus
Meslek
By_Nisay
Konular
4
içerisin de hali hazırda twrp var ise aslında yapman gereken çok kolay ,

o romda olur ama isterseniz mi-room 10.3.1.0 kurun daha iyi pil ömrü magisk ve bildirim sorunu yok ,

Dil buradaki gibi değiştire bilirsiniz buradaki gibi olmalı ekranın ,

doğru ise kurulumu yapabiliriz ,
Yorumlarınız için çok teşekkür ederim.
Hocam en son şöyle birşey yaptım; telefonun dahili hafızası içerisine zip halinde olan yukarı linkte belirrtigim romu attım. Ve çince yazan twrp kısmında sol üst kısımdaki yer "install" sizleridne yüklemeerinde görüldügü üzere. buraya girip attıgım Rom'a tıkadım kurulum gerçekleşti. bu kadar basitmiydi bilemem ama şuan telefon acıldı. bu şekilde sorun yaşarmıyım?

Oyla:

Reiwa

Senbonzakura
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
EdizAli
Cihazım
Mi 8 SE 6/64
Meslek
BT
Konular
24
Hayır o kadar ancak muhtemelen twrp silinmiştir onu tekrar yüklenmelisiniz , birde twrp açılırsa orada wipe girip sağa çekin çentiği fabrika ayarlarına föner en temizi oşekilde olur ,

Açılmasının sebebi daha üst vrsiyon olduğundan update ettiniz aslında ,

Oyla:

By_Nisay

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
Redmi 5 Plus
Meslek
By_Nisay
Konular
4
Hayır o kadar ancak muhtemelen twrp silinmiştir onu tekrar yüklenmelisiniz , birde twrp açılırsa orada wipe girip sağa çekin çentiği fabrika ayarlarına föner en temizi oşekilde olur ,

Açılmasının sebebi daha üst vrsiyon olduğundan update ettiniz aslında ,
Affına sıgınarak bir soru daha sorayım o vakit, twrp'nin silinip silinmedigini test etmem için şuan cihaz kapalı iken kapatma tuşu +ses açma ile gelecek olan menüden test edebilirim degil mi? sizin Rehber - Mi 8 SE İlk Alım Ve İlk Kurulumlar (Rom/Twrp/Wipe/Update ve Sıfırlama/Gcam/Volte/Netflix) bu konuda bahsettiginiz aşagıdaki görüntü geliyorsa twrp silinmiştir. dogru mudur?
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Oyla:
Üst Alt