Yardım Mi8 SE Fabrika Ayarlarına Döndüm Fastbootta Kaldı

• Konbuyu başlatan kfat
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 56
  • Görüntüleme 12K

kfat

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Fatih
Cihazım
Xiaomi Mi8 SE
Konular
2
Imei atılmış mi8se aldım, adamın bilgileri silinsin diye fabrika ayarlarına dön dedik. Alet fastboot ta tabiki kaldı.
Twrp yükleniyor ama açıklıyordu
Sadece Miflash ile Çince fastboot rom atabildim. Sonra twrp yüklendi zıp uzantılı rom attım boot ekranininda kaldı açılmadı.

Ne yapmam lazım? Türkçe miui10 yüklemek istiyorum.

Şu an tekrar Çince rom da

Teşekkür ederim

hmthvrn

мιυιcαɴdιr
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdulhamit
Cihazım
Redmi Note9 Pro
Konular
16
Şuan BL kilidiniz açık mı acaba MiFlash ile çin romu yüklerken BL kapatmadıysanız açıktır. Rehber - Xiaomi Mi 8 SE Twrp 3.2.3-1102 Otomatik Yükleme Aracı ile TWRP yükleyip sonra Türkçe dil için EU / rom indirip TWRP üzerinden yükleyebilirsiniz.

Oyla:

kfat

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Fatih
Cihazım
Xiaomi Mi8 SE
Konular
2
Unlocked diyor ama altta verify da x var.

Multilang i yuklersem Türkçe olur mu

Root olmak zorunda mi twrp den rom atmak için

Oyla:

kfat

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Fatih
Cihazım
Xiaomi Mi8 SE
Konular
2
En son yükledim, üzerine root (sonunda hata aldı), twrp (kalıcı olsun diye bir daha yükle yazıyordu) birde zıp rom atınca (aynı anda) açılmadı. O yüzden tekrar miflash ile fastboot root yükledim. Şu an twrp yok. Uçtu.

Twrp kalıcı Olsun diye img yi install Etmek Gerekli mi bu arada?

Birde root twrp ve rom aynı anda atılması sıkıntı mıdır? Twrp yi Arada kapatmadan.

Son soru m: recovery Mode için güç ve ses aç butonuna basıyorum.mi.recovery çıkıyor Çince. Neden okur? Twrp yi yazılım la açtım

Teşekkür ederim üstad.

Oyla:

hmthvrn

мιυιcαɴdιr
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdulhamit
Cihazım
Redmi Note9 Pro
Konular
16
En son yükledim, üzerine root (sonunda hata aldı), twrp (kalıcı olsun diye bir daha yükle yazıyordu) birde zıp rom atınca (aynı anda) açılmadı. O yüzden tekrar miflash ile fastboot root yükledim. Şu an twrp yok. Uçtu.

Twrp kalıcı Olsun diye img yi install Etmek Gerekli mi bu arada?

Birde root twrp ve rom aynı anda atılması sıkıntı mıdır? Twrp yi Arada kapatmadan.

Şuan Mi8 SE için resmi TWRP olmadığındandır sanırım root yapınca açılmıyor. Yani Magisk flaşlayınca açılmıyor.

Son soru m: recovery Mode için güç ve ses aç butonuna basıyorum.mi.recovery çıkıyor Çince. Neden okur? Twrp yi yazılım la açtım
4 Wipe (Dalvik/ART Cache + Cache + Data + System) yapıp sonra romunuzu flaşlayınca TWRP silinmemesi kalması gerekiyor. Ama Mi Recovery çıkıyorsa TWRP silinmiş stock recoverye dönmüştür.

Oyla:

kfat

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Fatih
Cihazım
Xiaomi Mi8 SE
Konular
2
Üstad, TWRP yükleme aracı ile TWRP yükledim, stabil rom yükledim. Makine restart edince açılış ekranında (MI yazıp, android...) kalıyor.
Makinada önceden Android P yüküydü, o nedenle mi oluyor acaba? Öneriniz var mı?

Oyla:

hmthvrn

мιυιcαɴdιr
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdulhamit
Cihazım
Redmi Note9 Pro
Konular
16
Evet hocam Pie için güncel buradan indirip otomatik yükleme aracı içindeki recovery.img ile değiştirin tekrar fastboota alıp yükleyin

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

kfat

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Fatih
Cihazım
Xiaomi Mi8 SE
Konular
2
Usta öncelikle teşekkür ederim, çok yardımcı oluyorsun. Deniyorum şu an ama romlardan hangisini seçmeliyim karar veremedim. stabil olan mı Beta mı? Versiyon farkı mı var?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bu arada en yeni otomatik yükleme aracını indirmiştim, zannedersem onun içinde de TWRP nin Pie için olanı varmış. BETA ya da Stabil olanı hangisini denesem? Birde 4 lü wipe yaptım, rom yükledikten sonra birde wipe yapayım mı diyor onu yapsam mı? 4 lü Wipe yaparken Pie da sorun olmasın diye daha fazla yeri silebilir miyim? başka partitionları. Son olarak imei lerinden uçmaması lazım malum, ona göre dikkatli yapmalıyım

Son düzenleme:
Oyla:

hmthvrn

мιυιcαɴdιr
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdulhamit
Cihazım
Redmi Note9 Pro
Konular
16
Rica ederim :D Beta haftalık ufak yeniliklerle veya hata düzeltmeleri ile güncelleme alır. Stabil ise betanın hatadan arındırılarak dağıtılan son halidir. Rom farklılıkları ile alakalı herşeye İnceleme - Muhtelif Rom'ların özellikleri ve farklılıkları buradan da bakabilirsiniz.

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:
Üst Alt