Haber Mi8 Satışa Çıktı! [Hepsiburada]

htaskin

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
hakan
Cihazım
s7 edge
Konular
0
hepsiburada cihazlari genelde ritzy garantili eskiden evo idi ama evo sikintili bi firma ritzy biraz daha iyi xiaomi alacaklara oneri deltadir ama guven acisindan delta bulamiyorsan ritzy deltadan biraz asagi evodanda iyidir.
ritzy ile delta yan yana dogubankda o yuzden biraz rakip gibiler kaliteli hizmet vermeleri gerekiyor rekabet icin onyuzden evo mu ritzymi dersen ritzy ama delta alternatifin varsa kesinlikle delta olani tercih et
bilgiler için teşekkürler ancak şuan global rom çin rom meselesi daha büyük problem benim için, belirttiğim gibi cihazı çokta ucuza almadığım için sıkıntı yaşama riski mantıklı değil...

emirimer

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emir İmer
Cihazım
Mi 8
Konular
5
64'lük olanlar global'di sanki bu cihazlar migros'da satılandan farklı değil. Aldığım gün çok düşünmüştüm Hepsiburada vs Migros arasında kalmıştım. Beklemek zor geldiği için Migros'dan aldım.

htaskin

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
hakan
Cihazım
s7 edge
Konular
0
64'lük olanlar global'di sanki bu cihazlar migros'da satılandan farklı değil. Aldığım gün çok düşünmüştüm Hepsiburada vs Migros arasında kalmıştım. Beklemek zor geldiği için Migros'dan aldım.
siz de sanırım ritzy garantili ve global olmayan cihaz almışsınız. peki herhangi bir sorun ile karşılaştınız mı?

emirimer

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emir İmer
Cihazım
Mi 8
Konular
5
siz de sanırım ritzy garantili ve global olmayan cihaz almışsınız. peki herhangi bir sorun ile karşılaştınız mı?

Doğrudur.

Ritz garantili
Global olmayan versiyon
Bootloader kilidi açık
Global Rom Yüklenmiş.

Yaklaşık 20 gündür kullanıyorum. Cihazın donanımsal yönü ile alakalı hiç bir sorun yaşamadım. Ancak rom konusunda kafama takılan noktalar var. Global kullanıcılarının bir çoğu 9.5.13.0 kullanırken ben 9.5.14.0 güncellemesi aldım. Bazı kullanıcılara bu güncelleme gitmedi. Şimdi Global versiyonda bir çok kullanıcıya 9.6.6.0 güncellemesi gelmiş ancak bana gelmedi bu güncelleme.

Sanıyorum Global rom'da bir kaç farklı şekilde dağıtılıyor.

Sizin cihazınızda hangi rom var? Herhangi bir güncelleme geldi mi?

htaskin

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
hakan
Cihazım
s7 edge
Konular
0
henüz açmadım paketi bugün aldığım için iade edip etmemeye karar vermeye çalışıyorum o yüzden bu soruları soruyorum
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

birde mi sitesinden imei sorguladığımda çin e gönderildiği gözüküyor sizde de nöylemi ayrıca türkiye gov tr de de kayıtlı gözükmüyor.

emirimer

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emir İmer
Cihazım
Mi 8
Konular
5
henüz açmadım paketi bugün aldığım için iade edip etmemeye karar vermeye çalışıyorum o yüzden bu soruları soruyorum

birde mi sitesinden imei sorguladığımda çin e gönderildiği gözüküyor sizde de nöylemi ayrıca türkiye gov tr de de kayıtlı gözükmüyor.

Türkiye'den sorguladığımda kayıtlı, ithalat yoluyla Mi8 olarak gözüküyor.
Mi'nin sitesinden baktığımda da teslim adresi çin olarak gözüküyor. İthalat yoluyla geldiği resmi olarak olmadığı için buna pek takılmadım ben açıkçası.

Frohell

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Nijat Hamid
Cihazım
Xiaomi Mi 10
Konular
45
Doğrudur.

Ritz garantili
Global olmayan versiyon
Bootloader kilidi açık
Global Rom Yüklenmiş.

Yaklaşık 20 gündür kullanıyorum. Cihazın donanımsal yönü ile alakalı hiç bir sorun yaşamadım. Ancak rom konusunda kafama takılan noktalar var. Global kullanıcılarının bir çoğu 9.5.13.0 kullanırken ben 9.5.14.0 güncellemesi aldım. Bazı kullanıcılara bu güncelleme gitmedi. Şimdi Global versiyonda bir çok kullanıcıya 9.6.6.0 güncellemesi gelmiş ancak bana gelmedi bu güncelleme.

Sanıyorum Global rom'da bir kaç farklı şekilde dağıtılıyor.

Sizin cihazınızda hangi rom var? Herhangi bir güncelleme geldi mi?

Hocam global romun bir kac versiyonu var sanirsam.Ben sitelerde forumlarda baktim .Mesela ben fabrika cikisli global versiyon kullaniyom rom 9.5.13 OEAMIFA .Sonda yazdigim harfler bazi romlarda farkli.mesela senin romunda ne yazili ?

emirimer

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emir İmer
Cihazım
Mi 8
Konular
5
MIUI Global 9.5 - Kararlı 9.5.14.0 (OEARUFA)

Frohell

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Nijat Hamid
Cihazım
Xiaomi Mi 10
Konular
45

Dedigim gibi bir kac farkli varyasyonu var Global romun.Bendeki rom Xiaomin sitesinde su an mevcut olan Global rom fabrika cikisli global versiyonlarda bu rom buluyonur.O yuzden her bolgeye ozel romun surumu farkli guncellemeler de ona gore geliyor.

Üst Alt