Yardım Mi8 şarj

nor1343

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
Mi 8
Meslek
E-Ticaret
Konular
2
Merhaba öncelikle herkese Hayırlı Pazarlar dilerim,

Migrostan 2018 aralık ayında 2999 TL'ye mi8 128 GB aldım. Hepinizin bildiği üzere telefon hakikaten gerek performans gerek tasarım olarak çok başarılı ancak şu çözülemeyen batarya sorununa bir türlü anlam veremiyorum. 845 işlemci batarya konusunda zaten iyi, ekran Amoled (IPS'e göre çok daha canlı ve batarya dostu) ama bunlara rağmen telefon 3400mAh bataryanın hakkını veremiyor. Arayüzde bir şeyler sürekli bataryayı didikliyor. 10.2.1.0 la bir nebze olsun daha iyi oldu ama yinede yeterli değil. Bir kaç eksik yanı daha var telefonun ama göz ardı edilebilir. Yeter ki şu yazılım optimize edilsin artık. Bu arada soran olur diye belki yazayım Bootloader kilidi kapalı.

Peocawe

Bilgi paylaştıkça güzel.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cem
Cihazım
OnePlus 6T 128
Konular
115
Bu performans demişsiniz fakat bir görsel bari ekleseydiniz hocam. Detaylı istatistik ve ekran süresi görseli paylaşırsanız ona göre yorum yapalım.

Oyla:

Kadima

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
Adım
Mehmet
Cihazım
Xiaomi Mi 8
Meslek
Mekatronik Müh.
Konular
11
Ne kadar ekran süresi alıyorsunuz ki beğenmiyorsunuz?

Oyla:

nor1343

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
Mi 8
Meslek
E-Ticaret
Konular
2
Bu performans demişsiniz fakat bir görsel bari ekleseydiniz hocam. Detaylı istatistik ve ekran süresi görseli paylaşırsanız ona göre yorum yapalım.

Son şarjımdan sonra biraz meşgul olduğum için telefonu çok kullanmadım hocam o yüzden veriler aldatıcı olur. Tam şarj yapıp normal alışkanlıklarımla(haber,youtube,e-posta,whatsapp,slack ağırlıklı) elde edilmiş veriyi en yakın zamanda upload edicem. Burdan kastım şu hocam mesela arka planda uygulama yok ekran parlaklığı ev ortamında %30 dolaylarında sadece wifi ile chromde haber bakıyorum youtube da video izliyorum pil tasarruf modunda olmasına rağmen hızlı gidiyor. Geceden sabaha bekleme süresinde %3- %4 lük bir azalma oluyor normal mi sizde nasıl?

Oyla:

Peocawe

Bilgi paylaştıkça güzel.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cem
Cihazım
OnePlus 6T 128
Konular
115
Hızlı gitmeden kasıt size göre sorunlu bize göre normal olabilir hocam. Dediğim gibi verileri görmeden net bir şey diyemiyorum. Geceden sabaha bekleme saatine bağlı olarak %2-3 normal değerler. Drain olsa %15'den fazla giderdi. Yani verileri paylaşınca net bir şeyler diyebiliriz. Yalnız unutmayın 3400mah batarya var fakat canavar gibi bir donanım eşlik ediyor bu bataryaya. Her ne kadar amoled ekran tasarruf sağlasa da 6.21 inch bir ekrandan bahsediyoruz. :)

Oyla:

nor1343

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
Mi 8
Meslek
E-Ticaret
Konular
2
Anladım resim atınca detay konuşuruz :) Forumda google play ve hücresel verinin çok batarya tüketttiğini okumuştum. Datada paylaşmışlardı. Bu sorunlar için birkaç ayarlama falan vardı. İşe yarıyor mu bilginiz var mı? Telefonun çin şebekelerini yakalamak için sürekli işlem yapması vs. sanırım.

Oyla:

system

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
murat
Cihazım
Mİ 8
Meslek
Oto müzik
Konular
43
Valla ben aşırı derecede memnunum şuan, 10.0.2.0 kullanıyorum ve çok memnunum şarjdan.

Oyla:

dokidoki

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
gökhan
Cihazım
bb q10
Konular
10
Ben genel olarak memnunum. Oyun oynamıyorum sosyal medya, whatsapp, YouTube ve Chrome kullanıyorum.
Ekran parlaklığı devamlı ortanın altında, pil tasarrufu devamlı açık.. 1 gün 3 saattir pilde %34 şarjım var. Mi 8 den önce Samsung note 2 kullaniyorrum.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2019-01-20-15-07-21-889_com.miui.securitycenter.png
    Screenshot_2019-01-20-15-07-21-889_com.miui.securitycenter.png
    51,5 KB · Görüntüleme: 142
Oyla:

Frohell

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Nijat Hamid
Cihazım
Xiaomi Mi 10
Konular
45
Ben çok memnunum. Oyun oynuyorum. İnstagram Vp Fb ve youtube cok fazla kullaniyorum. ayrica LTE cogu zaman acik ve muzik saatlarle dinliyorum. En az aldigim ekran suresi 6 saat 50 dakka, en fazla ise 9 saat 55 dakka ( bu MIUI 9.6da aliyordum yazilim o zamanlar muthisdi).Simdi 10.2.1 ile ortalama 7-8 saat arasi aliyorum ve gayet memnunum.

Oyla:

sterman

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Erman
Cihazım
Xiaomi Mi 8
Konular
4
Hocam sizin cihazda bir sıkıntı olabilir. Temiz kurulum yapmayı deneyebilirsiniz. Kullanmadığım cihaz kalmadı neredeyse bu kadar iyi pil performansı veren cihaz görmedim kendi adıma.

Oyla:
Üst Alt