Yardım Mi8 şarj

nor1343

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
Mi 8
Meslek
E-Ticaret
Konular
2
Merhaba öncelikle herkese Hayırlı Pazarlar dilerim,

Migrostan 2018 aralık ayında 2999 TL'ye mi8 128 GB aldım. Hepinizin bildiği üzere telefon hakikaten gerek performans gerek tasarım olarak çok başarılı ancak şu çözülemeyen batarya sorununa bir türlü anlam veremiyorum. 845 işlemci batarya konusunda zaten iyi, ekran Amoled (IPS'e göre çok daha canlı ve batarya dostu) ama bunlara rağmen telefon 3400mAh bataryanın hakkını veremiyor. Arayüzde bir şeyler sürekli bataryayı didikliyor. 10.2.1.0 la bir nebze olsun daha iyi oldu ama yinede yeterli değil. Bir kaç eksik yanı daha var telefonun ama göz ardı edilebilir. Yeter ki şu yazılım optimize edilsin artık. Bu arada soran olur diye belki yazayım Bootloader kilidi kapalı.

nor1343

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
Mi 8
Meslek
E-Ticaret
Konular
2
Resimdeki veride bir problem yok o halde?

Ekli dosyalar

• Screenshot_2019-01-20-15-42-01-552_com.miui.securitycenter.png
    Screenshot_2019-01-20-15-42-01-552_com.miui.securitycenter.png
    53 KB · Görüntüleme: 128
Oyla:

KASIMM

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammet
Cihazım
Mi 8
Meslek
Tekniker
Konular
42
Bende şuanda memnun değilim şarj performansından cihazı ağustos ayında aldım. İlk aldığım zamanlar yaklaşık 2 günü rahat çıkarıyordu fakat son güncellemelerden sonra 1 günü bile çıkarırken zorlanıyor ayrıca son güncellemeden sonra şarj olurken telefonda hafif bir ısınma var daha önce böyle bir sorunda yoktu. Ben xiaomi her güncellemeyle cihazı biraz daha bozuyor gibi hissediyorum.

Oyla:

Frohell

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Nijat Hamid
Cihazım
Xiaomi Mi 10
Konular
45
Bende şuanda memnun değilim şarj performansından cihazı ağustos ayında aldım. İlk aldığım zamanlar yaklaşık 2 günü rahat çıkarıyordu fakat son güncellemelerden sonra 1 günü bile çıkarırken zorlanıyor ayrıca son güncellemeden sonra şarj olurken telefonda hafif bir ısınma var daha önce böyle bir sorunda yoktu. Ben xiaomi her güncellemeyle cihazı biraz daha bozuyor gibi hissediyorum.

İsinma konusuna katiliyorum. Bir arkadasn 2 3 ay once sarjdayken isinmayla ilgili konu acmisti ben o zaman telefonum isinmiyor yazmistim ve hakikaten telefonum sarjda isinmiyordu en azindan ben elime aldigimda sicaklik hiss etmiyordum. Son guncellemeden sonra artik sarjdayken telefona dokununca bariz bir isinma oldugunu goruyorum. 80%doldukdan sonra bu isinma gidiyor tabii . Mi 8 icin en iyi rom sistem yazilim her ne diyorsak artik bana gore MIUI 9.6-dir. AOD ful calisiyor,sarjim 8 saatden az gitmiyor, 10 saatlari bile goruyordum. Sarjdayken isinma yoktu ve garip gurup arayuz buglari yoktu.

Oyla:

KASIMM

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammet
Cihazım
Mi 8
Meslek
Tekniker
Konular
42
İsinma konusuna katiliyorum. Bir arkadasn 2 3 ay once sarjdayken isinmayla ilgili konu acmisti ben o zaman telefonum isinmiyor yazmistim ve hakikaten telefonum sarjda isinmiyordu en azindan ben elime aldigimda sicaklik hiss etmiyordum. Son guncellemeden sonra artik sarjdayken telefona dokununca bariz bir isinma oldugunu goruyorum. 80%doldukdan sonra bu isinma gidiyor tabii . Mi 8 icin en iyi rom sistem yazilim her ne diyorsak artik bana gore MIUI 9.6-dir. AOD ful calisiyor,sarjim 8 saatden az gitmiyor, 10 saatlari bile goruyordum. Sarjdayken isinma yoktu ve garip gurup arayuz buglari yoktu.
Aynen ne zaman ki MİUİ 10 geldi kullanıcılar şikayet etmeye başladı. Tahmin ediyorum bunları yaşayanlar sadece bizler değiliz kısa bir süre sonra giderilebilecek sıkıntılar ama şuan da yapacak bir şey yok. Bu arada yukarı yazmadım ama dikkat ettiysen telefon ısınıyor ama şarj süresi kısaldı telefon önceki sürümlere göre daha hızlı şarj oluyor.

Oyla:

nor1343

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
Mi 8
Meslek
E-Ticaret
Konular
2
Aynen ne zaman ki MİUİ 10 geldi kullanıcılar şikayet etmeye başladı. Tahmin ediyorum bunları yaşayanlar sadece bizler değiliz kısa bir süre sonra giderilebilecek sıkıntılar ama şuan da yapacak bir şey yok. Bu arada yukarı yazmadım ama dikkat ettiysen telefon ısınıyor ama şarj süresi kısaldı telefon önceki sürümlere göre daha hızlı şarj oluyor.

Çok zor bişey değil aslında ama Xiaomi nedense ağırdan alıyor ve gerekli hassasiyeti göstermiyor diye düşünüyorum. 30/07/2018 tarihinde çıkışı yapmış bir telefonun bu güne kadar gerekli güncellemelerle Gps sapma sorununu ve yüz tanımasını çoktan aşmış olması gerekirdi. Neyse dediğiniz gibi bekleyeceğiz biraz daha.

Oyla:

Frohell

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Nijat Hamid
Cihazım
Xiaomi Mi 10
Konular
45

Evet daha hizli sarj oluyor.Hizli sarjin calişma prensipi amper deyeri artirtmak. Telefon bu zaman isiniyor.Sanirsam artik eskiye gore daha fazla amper aliyor diye cihaz isiniyor.Zaten 75 80 doldugu zaman pil otomatik amper deyeri azaltiliyor pil sagligi icin

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Oyla:

0quz

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oğuz
Cihazım
Mi 8
Konular
2

bu dediğiniz 9-10 saatlerden bu seviyelere düşmesi hiç hoş değil hocam demek ki güncellemelerde bu etkenlere hiç dikkat etmiyorlar demek ki bir sürü bug var ki hala şarj son sürümde kötü gidiyor umarım 9.1 pie ve diğer güncellemelerde giderilir hiç değilse o seviye ye yaklaşır şarj durumu yoksa çok büyük kayıp

Oyla:

Frohell

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Nijat Hamid
Cihazım
Xiaomi Mi 10
Konular
45
bu dediğiniz 9-10 saatlerden bu seviyelere düşmesi hiç hoş değil hocam demek ki güncellemelerde bu etkenlere hiç dikkat etmiyorlar demek ki bir sürü bug var ki hala şarj son sürümde kötü gidiyor umarım 9.1 pie ve diğer güncellemelerde giderilir hiç değilse o seviye ye yaklaşır şarj durumu yoksa çok büyük kayıp
9.1 Pie olmuyacak .şu an android 10 uzerinde calisiliyor.ama 10 cikana kadar miui 10 stabil bir yazilim olucaktir

Oyla:

0quz

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oğuz
Cihazım
Mi 8
Konular
2
9.1 Pie olmuyacak .şu an android 10 uzerinde calisiliyor.ama 10 cikana kadar miui 10 stabil bir yazilim olucaktir

üzücü note 9 için pie güncellemesinden sonrada şarjda büyük problemler yaşandığı söyleniyor acaba pie alan cihazların genelinde olan bir sorun mu yoksa xiaomi ile alakalımı anlayamadım

Oyla:
Üst Alt