Yardım Mi8 Pro mu, Mi Mix 3 mü?

Çinlialıcı

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Berkay
Cihazım
Samsung
Konular
4
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Global
Telefon Modeli
Note
Bootloader Kilidi
Bilmiyorum
Yukarıda da belirttiğim gibi araştormalarım ve açtığım konular neticesinde bu iki telefondan birin almaya karar kıldım. 3650tl fiyatıyla Mi8 Pro mu almalıyım yoksa 4000tl fiyatıyla Mi Mix 3 mü almalıyım? Ne yazıkki mi9 u bekleyecek kadar zamanım yok ve sahibinden de satılan mi9lar güven vermiyor. Sizce bu iki telefondan hangisini seçmeliyim? Nedenini belirtirseniz sevinirim.

dds25

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Lenovo K6 Note
Konular
11
Hocam Mi Mix 3 kamera ve genel olarak daha iyi gibi duruyor ama aradaki fiyat farkına değer mi derseniz bilemem.

Oyla:

darth78

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erhan
Cihazım
mi8
Konular
5

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Mix 3 kameraları bir miktar daha iyidir. Pili %10 civarında daha iyi ve kablosuz şarj desteği sunuyor. Kızaklı tasarım da artı olarak değerlendirilebilir. Çentiğinin olmaması ve tasarımı -kişiye göre değişmekle beraber- bence diğer artıları. Eksisi ise daha ağır olması. Performans anlamında her iki cihaz da çok yakın seviyedeler dolayısıyla ağırlık ve fiyat problem değil derseniz Mi Mix 3 tercih edebilirsiniz.

Oyla:

Tkr42

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kurtuluş
Cihazım
Mi 6
Konular
8
Mix 3 kameraları bir miktar daha iyidir. Pili %10 civarında daha iyi ve kablosuz şarj desteği sunuyor. Kızaklı tasarım da artı olarak değerlendirilebilir. Çentiğinin olmaması ve tasarımı -kişiye göre değişmekle beraber- bence diğer artıları. Eksisi ise daha ağır olması. Performans anlamında her iki cihaz da çok yakın seviyedeler dolayısıyla ağırlık ve fiyat problem değil derseniz Mi Mix 3 tercih edebilirsiniz.
Mix 3 derim ama sürgülü olması dez avantaj performans olarak süper

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

Çinlialıcı

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Berkay
Cihazım
Samsung
Konular
4

Hocam note 4 kullancısıyım yani ağırlık pek sıkıntı değil hatta elde tutuş anlamında ağır olması benim için daha iyi. Fakat merak ettiğim 2 gb ram farkında gözle görülür bir performans değişimi olur mu sizce?

Mix 3 derim ama sürgülü olması dez avantaj performans olarak süper

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hocam performans olarak mi mix3 ile mi8 pro arasındaki fark nedir sizce?

Oyla:

archesm

Süper Üye
Onursal Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mesut
Cihazım
Mİ 9T Pro
Konular
618
Merhaba,
Yaklaşık olarak 5 aydır Mix 3 kullanıyorum,
işletim sistemi konusun da MIUI sizi kendinsine hayran bırakıcaktır. Bambaşka bir işletim sistemi.
Telefondan her yönüyle memnunum hocam. Tek beğenmediğim yanı, ağırlığı 218 gram ağırlığı var. Ağırlığı sizi rahatsız etmeyecek sanırım clap~~
Kızaklı yapı gayet sağlam ve premium cihaz hissiyatı veriyor. Kılıfsız elinize aldığınız da bambaşka bir hissi var ama kılıfsız kullanılmamalı bence.Seramik olduğundan çok parmak izi tutuyor onuda şefaf kaplama ile çözdüm hem çizilmelere karşı koruyor, hemde parmak izi tutmuyor.Hele ki ön kamerayı çok sık kullanmayan birisi isen tam ekran olyına hayran kalabilirsin. toz vs olayına hiç takılmadım gayet temiz ve öyle bahs edildiği gibi toz vs toplamıyor . Beni ençok zorlayan ağırlığı olmuştu ona da alıştım artık.
Kamera gayet iyi, güzel çekimler yapabiliyorsun. Portre modu çok başarılı farklı stüdyo modları var . Gece çekimi ile fotoğraflar daha iyi çıkıyor. videoda ağır çekim çok başarılı.4k video çekebiliyorsun. 960 fps, ağır çekim hızlı çekim gibi modlara sahip.
Batarya günü rahatlıkla çıkarıyor ki hızlı şarj destekliyor kutu içinden çıkan adaptör ile muazzam derecede hızlı şarj ediyor. Aşağı yukarı 1 saatte dolduruyor.kablosuz şarj desteklemesi ve kutu içeriğinden çıkıyor olması ayrı bi güzel kablo vs uğraşmadan masanın üstünde direk alıp-koyup şarj ediyorsun vs.
Tam ekranda film video vs izlemek tatmin ediyor.Hopörlürün ses kalitesi iyi.full seste film video izlemek isterken bile bazen yüksek sesi kısma isteği bile duyabiliyorsun.
Ekstra özellikleri çift sim, çift gps, çift uygulama, çift alan gibi kullanışlı özellikleri var.
Bildirim geldiğinde Led flaşın yanı sıra, ekranın iki yan tarafından ışık akışı hoş bir görüntü veriyor.
Kullandığım süre zarfında gözlemlediğim bunlar.

Alt forumları da takip edip diğer kullanıcılarıda inceleyebilirsiniz

Xiaomi Mi Mix 3

Xiaomi Mi8 Pro/EE

Oyla:

Çinlialıcı

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Berkay
Cihazım
Samsung
Konular
4
Merhaba,
Yaklaşık olarak 5 aydır Mix 3 kullanıyorum,
işletim sistemi konusun da MIUI sizi kendinsine hayran bırakıcaktır. Bambaşka bir işletim sistemi.
Telefondan her yönüyle memnunum hocam. Tek beğenmediğim yanı, ağırlığı 218 gram ağırlığı var. Ağırlığı sizi rahatsız etmeyecek sanırım clap~~
Kızaklı yapı gayet sağlam ve premium cihaz hissiyatı veriyor. Kılıfsız elinize aldığınız da bambaşka bir hissi var ama kılıfsız kullanılmamalı bence.Seramik olduğundan çok parmak izi tutuyor onuda şefaf kaplama ile çözdüm hem çizilmelere karşı koruyor, hemde parmak izi tutmuyor.Hele ki ön kamerayı çok sık kullanmayan birisi isen tam ekran olyına hayran kalabilirsin. toz vs olayına hiç takılmadım gayet temiz ve öyle bahs edildiği gibi toz vs toplamıyor . Beni ençok zorlayan ağırlığı olmuştu ona da alıştım artık.
Kamera gayet iyi, güzel çekimler yapabiliyorsun. Portre modu çok başarılı farklı stüdyo modları var . Gece çekimi ile fotoğraflar daha iyi çıkıyor. videoda ağır çekim çok başarılı.4k video çekebiliyorsun. 960 fps, ağır çekim hızlı çekim gibi modlara sahip.
Batarya günü rahatlıkla çıkarıyor ki hızlı şarj destekliyor kutu içinden çıkan adaptör ile muazzam derecede hızlı şarj ediyor. Aşağı yukarı 1 saatte dolduruyor.kablosuz şarj desteklemesi ve kutu içeriğinden çıkıyor olması ayrı bi güzel kablo vs uğraşmadan masanın üstünde direk alıp-koyup şarj ediyorsun vs.
Tam ekranda film video vs izlemek tatmin ediyor.Hopörlürün ses kalitesi iyi.full seste film video izlemek isterken bile bazen yüksek sesi kısma isteği bile duyabiliyorsun.
Ekstra özellikleri çift sim, çift gps, çift uygulama, çift alan gibi kullanışlı özellikleri var.
Bildirim geldiğinde Led flaşın yanı sıra, ekranın iki yan tarafından ışık akışı hoş bir görüntü veriyor.
Kullandığım süre zarfında gözlemlediğim bunlar.

Alt forumları da takip edip diğer kullanıcılarıda inceleyebilirsiniz

Xiaomi Mi Mix 3

Xiaomi Mi8 Pro/EE

Hocam öyle bi anlatmışsınızki sanki birisi karşımda iskender yiyor ve karnım aç gibi oldum vallahi. Teşekkür ederim gözlem ve düşünceleriniz için hocam mi mix 3 e bir yönelimim var fakat birşey soracağım. Delta garantili mi kvk garantili mi acaba? Ve nerden aldığınızı öğrenebilir miyim?

Oyla:

archesm

Süper Üye
Onursal Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mesut
Cihazım
Mİ 9T Pro
Konular
618
Hocam öyle bi anlatmışsınızki sanki birisi karşımda iskender yiyor ve karnım aç gibi oldum vallahi. Teşekkür ederim gözlem ve düşünceleriniz için hocam mi mix 3 e bir yönelimim var fakat birşey soracağım. Delta garantili mi kvk garantili mi acaba? Ve nerden aldığınızı öğrenebilir miyim?

Teşekkür ederim hocam, çok sağolun.
Garanti olayına, hem katılmıyorum hemde katılmıyorum hocam Garanti kelimesi bence sadece kelime de yazılı prosüdürde kalan bir ibare gibi geliyor bana. O yüzden kullandığım bütün Xiaomi modellerinin ( Mi5, Mi Mix, Mi Mix2, Mi Mix2s, Mi Mix 3) hiç birisinde Garanti kavramı yoktu. Xiaomiye Mıuı güvenen birisi olarak al Temiz kullan hiç sıkıntı çekme mantığındayım.
Çinden Pasaport kayıtlı hocam Yes~~

Oyla:

Çinlialıcı

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Berkay
Cihazım
Samsung
Konular
4
Teşekkür ederim hocam, çok sağolun.
Garanti olayına, hem katılmıyorum hemde katılmıyorum hocam Garanti kelimesi bence sadece kelime de yazılı prosüdürde kalan bir ibare gibi geliyor bana. O yüzden kullandığım bütün Xiaomi modellerinin ( Mi5, Mi Mix, Mi Mix2, Mi Mix2s, Mi Mix 3) hiç birisinde Garanti kavramı yoktu. Xiaomiye Mıuı güvenen birisi olarak al Temiz kullan hiç sıkıntı çekme mantığındayım.
Çinden Pasaport kayıtlı hocam Yes~~

Evet. Ben de zaten Apple harici garanti olayına güvenmeyen biriyim. Tek korkum telefonun internet üzerinden sipariş verdiğimde bozuk çıkması hocam. Bu yüzden garanti sordum size de.

Oyla:
Üst Alt