Soru Mi8 klavye sorunu?

merkep

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
ugur
Cihazım
mi8
Konular
15
Merhaba uzun zamandır dikkatimi çeken bir sorun var da. SwiftKey kullanıyorum. Ve örneğin bir kelime yazdığım da kelimenin yarısında yukarıdaki tahminler kısmında kelimenin tamamı çıkıyor ben de oraya basıyorum devamını yazmakla uğraşamak için.

Ama sorun şu ki her seferinde tıkladığımda kelime yanıyor ama tıklama fayda etmiyor. Yani metin kısmına kelimeyi atmıyor. Bir kaç kez basmak zorunda kalıyorum. Sebep ne olabilir.

Blackelectro

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yavuz Orhan
Cihazım
Xiami mi9t pro
Meslek
Bilgisayar Bileşen
Konular
6
Hocam ben kendim Gboard kullanıyorum. Uzun süre Xperia'nın klavyesini kullanmıştım ama pop-up gecikme süresi çok fazla neredeyse 1 saniye basılı tutmamız gerekiyor pop-up daki diğer harfleri görebilmek için. Ben TR QWERTY klavyede kullanamıyorum o yüzden en güvenlisi ve özelleştirilebiliri bana göre Gboard. Ama bir Xperia klavye deneyin isterseniz

Link :
Not : Mediatek ve SD işlemcili bütün xiaomi cihazlara uyumlu olduğunu söylüyor.
Pop UP bekleme süresini kendiniz ayarlayabiliyor olmalısınız. Bende senelerdir SwiftKey kullanıyorum ve bu alanda en iyisi olduğunu düşünüyorum. Touchpal de çok iyi kkavye ama. SwiftKey i tek geçerim.

Oyla:

harbor26

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yavuz
Cihazım
Xiaomi Mi A1
Konular
20
Pop UP bekleme süresini kendiniz ayarlayabiliyor olmalısınız. Bende senelerdir SwiftKey kullanıyorum ve bu alanda en iyisi olduğunu düşünüyorum. Touchpal de çok iyi kkavye ama. SwiftKey i tek geçerim.
Xperia'dan bahsediyordum zaten SwiftKey için söylemedim bunu.

Oyla:

Kadima

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
Adım
Mehmet
Cihazım
Xiaomi Mi 8
Meslek
Mekatronik Müh.
Konular
11
Gboard, Fleksy, Xperia, Swiftkey, Touchpal vs denedim ama en kullanışlısı Gboard bana göre.

Oyla:

merkep

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
ugur
Cihazım
mi8
Konular
15
SwiftKey güncellemelerini kontrol edin varsa güncelleyin.
Yoksa Yüklü uygulamalardan Swiftkey'i bulup verilerini temizleyin. Düzelecektir diye umuyorum.
Denedim. Ve sonuç başarısız oldu malesef. Gene aynı

Oyla:

iquique

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Soner
Cihazım
11 Lite 5G 780g
Meslek
Mühendis
Konular
6
Bana türkçe harflerin ekranda göründüğü bir klavye lazım. Ş harfini yazabilmek için S harfine uzun süre basmak istemiyorum.

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
427
Bana türkçe harflerin ekranda göründüğü bir klavye lazım. Ş harfini yazabilmek için S harfine uzun süre basmak istemiyorum.
Hemen hemen tüm klavyelerin Türkçe desteği bulunur. Siz hangi klavyeyi kullanıyorsunuz?

Oyla:

iquique

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Soner
Cihazım
11 Lite 5G 780g
Meslek
Mühendis
Konular
6
hocam Gboard kullanıyorum ama demek istediğimi anlatamadım sanırım. Türkçe harfler var ama ona ulaşmam için atıyorum O harfine uzun basıp Ö'nün çıkmasını beklemem lazım. Ben bunu istemiyorum. Aynı samsung klavyede olduğu gibi 29 harf de bulunsun.

Oyla:

pendroz

Kardan Adam
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan
Cihazım
Redmi Note 4x
Konular
250
hocam Gboard kullanıyorum ama demek istediğimi anlatamadım sanırım. Türkçe harfler var ama ona ulaşmam için atıyorum O harfine uzun basıp Ö'nün çıkmasını beklemem lazım. Ben bunu istemiyorum. Aynı samsung klavyede olduğu gibi 29 harf de bulunsun.
Gboard ayarlarından diller kısmından Türkçe Q klavye ekleyebilirsiniz.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
427
Ayarlar/Ek Ayarlar/Dil ve Giriş altından Gboard seçeneklerine girin. En üstte yer alan diller alanına girerek alttan Klavye Ekle'ye tıklayın. Türkçe'yi seçin ve gelen ekrandan Türkçe-Q olana tıklayın. Bir ekran geri gelerek sağ üst köşeden kalem simgesine tıklayın ve Türkçe QWERTY yazanı silin.

Oyla:
Üst Alt