Sohbet Mİ8 Elveda..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

serhatakyildiz

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serhat
Cihazım
Mi 8
Meslek
Rehber
Konular
21
Arkadaşlar bahsettiğim reklamlar uygulama içerisinde çıkmıyor. Öneriler kapalı, msa devre dışı, her türlü tavsiye ve reklam ile alakalı her şey kapalı kısaca.

Önceki iki cihazıma root atmış, global rom'da adaway kullanmış, 8-10 farklı rom değiştirmiş biri olarak bu konuda tecrübesiz olmadığımı belirtmek isterim.

Benim gördüğüm reklamlar sistem uygulamalarının açılışlarında çıkıyor. Dosya yöneticisi, müzik, temalar, mi video gibi belki unuttuklarım da vardır. %90 olarak alixpress reklamı. Skip diyip geçiyorum uygulama öyle açılıyor. Beta 9.1.24 de bu sorunu henüz yaşamadım. Yaşarsam bu cihazda da garantiden vazgeçip eu'ya geçmek zorunda kalıcam.

Amacım markayı kötülemek değil. Ben 2750 liraya alabileceğim en iyi telefonu aldım. Fakat bu cihaz; 3750 lira olan aynı segmentteki rakiplerinin rakibi değil kesinlikle. Kusura bakmayın ama ben Samsung kullanırken yazılımsal olarak hiç bir problem yaşamamıştım.

Anlamadığım şey şu.. Bu kadar övdükleri, bilmem kaç megapiksel, bilmem kaç diyafram, bilmem ne sensör diye öve öve bitiremedikleri cihazlar, nasıl olurda ön kamera ile makro netleme yapamaz? Mi8 değil, hiç bir model yapamıyor. Deneyin ya gözünüze yaklaştırıp gözünüzün fotoğrafını çekmeyi. Bu yorumum altına "gözümü neden çekeyim yaa beğenMiosan kLlanma moruQ" yazacak tipler gelmesin.

Casim

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Casım
Cihazım
Mi 8
Konular
4
Telefonu günlük hayatta kullanmaktan çok sorunularını çözmek için kullanıyoruz. Bu şekilde kullanıcıyı bezdiriyor resmen. Telefonun sorunlarından dolayı bu foruma üye oldum ki xiaomi telefona sahip olan herkesin buraya uğraması gerekiyor. Resmen bu telefon yüzünden burada takılmak zorunda kalıyoruz.

yarenersonmez

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yaren
Cihazım
Xiaomi Mi A1
Konular
23
Arkadaşlar bahsettiğim reklamlar uygulama içerisinde çıkmıyor. Öneriler kapalı, msa devre dışı, her türlü tavsiye ve reklam ile alakalı her şey kapalı kısaca.

Önceki iki cihazıma root atmış, global rom'da adaway kullanmış, 8-10 farklı rom değiştirmiş biri olarak bu konuda tecrübesiz olmadığımı belirtmek isterim.

Benim gördüğüm reklamlar sistem uygulamalarının açılışlarında çıkıyor. Dosya yöneticisi, müzik, temalar, mi video gibi belki unuttuklarım da vardır. %90 olarak alixpress reklamı. Skip diyip geçiyorum uygulama öyle açılıyor. Beta 9.1.24 de bu sorunu henüz yaşamadım. Yaşarsam bu cihazda da garantiden vazgeçip eu'ya geçmek zorunda kalıcam.

Amacım markayı kötülemek değil. Ben 2750 liraya alabileceğim en iyi telefonu aldım. Fakat bu cihaz; 3750 lira olan aynı segmentteki rakiplerinin rakibi değil kesinlikle. Kusura bakmayın ama ben Samsung kullanırken yazılımsal olarak hiç bir problem yaşamamıştım.

Anlamadığım şey şu.. Bu kadar övdükleri, bilmem kaç megapiksel, bilmem kaç diyafram, bilmem ne sensör diye öve öve bitiremedikleri cihazlar, nasıl olurda ön kamera ile makro netleme yapamaz? Mi8 değil, hiç bir model yapamıyor. Deneyin ya gözünüze yaklaştırıp gözünüzün fotoğrafını çekmeyi. Bu yorumum altına "gözümü neden çekeyim yaa beğenMiosan kLlanma moruQ" yazacak tipler gelmesin.
Hocam gözümü neden çekeyim değil de, makro modunun neden ön kamerada ihtiyacını hissettiniz onu merak ettim. Şunun için soruyorum, şimdiye kadar ön kamerada makro çekim yapanı ne gördüm, ne de duydum, ne de kendim öyle bi gereksinim duydum :)
Bu arada hiç custom rom kullanmış mıydınız?

alasulumurat

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat
Cihazım
Mi Note 10
Konular
13
Cihazı alıp iyi bir custom rom yüklemek yerinde demekki.

camguk19

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Abdussamet
Cihazım
Xiaomi Mi 8
Konular
2
Reklam sorununu halledemeyecek kadar bilgisi olmayan kişi Xiaomi kullanmasın lütfen.
Bu kadar basit fikirli inaanları bence başta bu siteden sonra xiaomiden şutlamak lazım

MI 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

marslan81

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi 9T
Meslek
Tasarım Teknisyeni
Konular
1
Bir seneye yakın Max 2 ve üç aydan beri Poco F1 kullanıyorum, sistem uygulamalarında reklam görmedim. Orjinal temiz romda kullanıyorum arada custom romlarada geçiyorum.

Reiwa

Senbonzakura
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
EdizAli
Cihazım
Mi 8 SE 6/64
Meslek
BT
Konular
24
xiaomi bir çin firması uygun fiyata üst orta seviye telefonları var , politikası şu uygun maliyet ve hedef kitle asya ülkeleri çin ve hindistan aslında

reklam tamamen politika gereği var ve evet çin ve hindistan en önde asya bölgesi seçilirse reklamlar coşuyor , aslında ilk sorun buradan başlıyor , basit aslında eu rom kurup en iyi şekilde kullanılır ama normal kullanıcı bunları bilmek zorunda değil katılıyorum ( bl / twrp v.s ) birde beta rom derdi var, betada şikayet dahada artmak da ,

serhatakyildiz

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serhat
Cihazım
Mi 8
Meslek
Rehber
Konular
21
Reklam sorununu çözemeye xiaomi kullanmasın diyen arkadaşı önce terbiye, sonra da ahlak dersi almaya davet ediyorum. Burada hiç kimse cahil değil. Ben reklam sorununu defalarca kez çözdüm. Çözümleri net ve ortada zaten. Fakat ben xiaominin aptal reklamlarından kurtulucam diye gidip cihaza root atıp adaway yüklemek, veya twrp yükleyip custom rom kurmak zorunda değilim. Önceki cihazlarımda bu şekilde garantiden vazgeçtim ve talihsiz olaylar yaşadığımda ücret ödemek zorunda kaldım.

BEN GARANTİDEN VAZGEÇMEDEN, PARASINI ÖDEYİP ALDIĞIM CİHAZDA, HİÇ BİR KARŞILIK ALMADAN REKLAM GÖRMEK İS TE Mİ YO RUM. ANLADIN MI KARDEŞİM?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hocam gözümü neden çekeyim değil de, makro modunun neden ön kamerada ihtiyacını hissettiniz onu merak ettim. Şunun için soruyorum, şimdiye kadar ön kamerada makro çekim yapanı ne gördüm, ne de duydum, ne de kendim öyle bi gereksinim duydum :)
Bu arada hiç custom rom kullanmış mıydınız?
Hocam yüzümün sağ tarafını çeşitli nedenlerden beğenmiyorum ve bazen yarısını çekmek istiyorum. Bahsettiğim şeyi anladığınızı umuyorum illaki görmüşsünüzdür. Her neyse xiaomi ile bu mümkün değil. Yüzün tamamını almazsa, gidip arkadaki nesneyi netliyor. İki kişi selfie çekileceksek, bir kişi her zaman daha net görünüyor. Bunun gibi lens problemleri var. İki kişi sorununu mi8 pek hissetmiyor bu arada

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt