Yardım Mi8 ekran değişimi

Failunmechul

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
7.1.1
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
5
Forum merhabalar. Telefonun ekran kırıldı. Ekrani degistirmek istiyorum. Orjinal ekran ve temiz iscilik yapn onerebilceginiz bir yer var mıdır? Biraz hizli bir cozume ihtiyacim var bazi yerler 2 saat icerisinde islemi yapip teslim edebiliyor. Telefonum delta garantili. Aydinlatirsaniz sevinirim.

MI 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Failunmechul

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
7.1.1
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
5
peki taktıkları zamandan bu yana sorun yaşadınızmı
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

kaya gsm denilen bir yere yaptırıcam çerçevesiz ekran 700 lira diyor. çekiniyorum ileride sorun yaşarım diye.
Aslinda direkt ekran degil, ekran kasa degisimi ile islem gerceklesiyor. Ekran piyasada a kalite olarak satiliyor. Fakat benim gittiğim serviste %100 orjinal malzeme oldugu belirtildi. Arkadaslar guvenilir ve samimi. Sorularınız veya endiseleriniz varsa cevap da veriyorlar. Internet sitelerindeki telefondan direkt ulasip cevap alabilirsiniz. Montajdan kaynakli bir sorun olursa yardımcı da oluyorlar. Benim titresimde montajdan sonra sorun oldu getirin duzeltebiliriz dediler. Ama benim gitmeye firsatim olamadigi için gidemedim. Ekranda herhangi bir sorunla da karsilasmadim. Gayet memnunum diyebilirim.

Oyla:

gleeman

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ozan
Cihazım
mi 8
Konular
15
Aslinda direkt ekran degil, ekran kasa degisimi ile islem gerceklesiyor. Ekran piyasada a kalite olarak satiliyor. Fakat benim gittiğim serviste %100 orjinal malzeme oldugu belirtildi. Arkadaslar guvenilir ve samimi. Sorularınız veya endiseleriniz varsa cevap da veriyorlar. Internet sitelerindeki telefondan direkt ulasip cevap alabilirsiniz. Montajdan kaynakli bir sorun olursa yardımcı da oluyorlar. Benim titresimde montajdan sonra sorun oldu getirin duzeltebiliriz dediler. Ama benim gitmeye firsatim olamadigi için gidemedim. Ekranda herhangi bir sorunla da karsilasmadim. Gayet memnunum diyebilirim.

Bilmiyorum buraya vericemde bozarlar diye korkuyorum. Sizce ne yapmaliyim.

Oyla:

Failunmechul

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
7.1.1
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
5
Bilmiyorum buraya vericemde bozarlar diye korkuyorum. Sizce ne yapmaliyim.
Her zaman o ihtimal her serviste vardır bence. O garantiyi kimse veremez direkt. Ama önemli olan servis yaptığı isin arkasında ise rahat olabilirsiniz. Bu konuda çalışan arkadaşlar güven verdiler. Ben de ekran değişimi yaparken kafamda acaba soruları vardı. Kapak açılırken çizilir mi ya da yapıştırmasında sorun olur mu. Dokunmatikte hassasiyet sorunu yasar miyim gibi? Ama çok şükür sorunsuz teslim ettiler 1 saat içinde. Bu konuda servislerle iletisime geçip endiseleriniz ile ilgili bilgi almanızı öneririm.

Oyla:

gleeman

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ozan
Cihazım
mi 8
Konular
15
Her zaman o ihtimal her serviste vardır bence. O garantiyi kimse veremez direkt. Ama önemli olan servis yaptığı isin arkasında ise rahat olabilirsiniz. Bu konuda çalışan arkadaşlar güven verdiler. Ben de ekran değişimi yaparken kafamda acaba soruları vardı. Kapak açılırken çizilir mi ya da yapıştırmasında sorun olur mu. Dokunmatikte hassasiyet sorunu yasar miyim gibi? Ama çok şükür sorunsuz teslim ettiler 1 saat içinde. Bu konuda servislerle iletisime geçip endiseleriniz ile ilgili bilgi almanızı öneririm.

Bende sizin yaptirdiginiz yere yaptirmak iatiyorum. Sizdede miui guncelleyince ekranda kapanma sorunu falan yok degilmi.

Oyla:

Failunmechul

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
7.1.1
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
5
gleeman servis konusunda sıkıntı yaşamazsın fakat ekran orijinal ekranı gibi olmuyor... Bunu göz önünde bulundurarak yaptır.
Açıkçası kullanım deneyimi açısından bir fark hissetmedim parlaklık, renk, hassasiyet, ölçü, kasa malzemesi gibi. Orjinal ekrani gibi olmuyor dediginiz nedir?

Camın sertlik durumunu bilmiyorum tabi. corning gorilla glass 5 ile korunan bir ekran mıdır diye sordugumda ekran tamamen orijinaldir cevabını verdiler.

Detay bir bilginiz varsa paylaşmanızı rica ederim.

Oyla:

veliazak

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veli
Cihazım
Redmi Note 4X
Konular
10
Açıkçası kullanım deneyimi açısından bir fark hissetmedim parlaklık, renk, hassasiyet, ölçü, kasa malzemesi gibi. Orjinal ekrani gibi olmuyor dediginiz nedir?

Camın sertlik durumunu bilmiyorum tabi. corning gorilla glass 5 ile korunan bir ekran mıdır diye sordugumda ekran tamamen orijinaldir cevabını verdiler.

Note 4 cihazımın dört kez ekran değişimi yapıldı hepsi de orijinal gibi değildi. Belki de, Mi8 üst segment olduğu için bire bir ekran olabiliyor.

Oyla:

gleeman

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ozan
Cihazım
mi 8
Konular
15

aliexpress te adamın biri fake ekran ile orjinal ekranı karşılaştıyor. Sahte ile orjinal ekran arasında farklı olarak kasa üzerinde barkod gibi birşey bulunuyor. Zor olanda o barkodlu ekranı bulmak. Çünkü satıcıların görsele veya açıklamaya koyduğu ekranla gönderdiği farklı olabiliyor. Adamın orjinal diye iddia ettiği ekran ise min 100 dolardan başlıyor. Diğer ekranlar ise 60-70 dolardan başlıyor çerçevesizi. 100 dolarlık ekranı alıp fake ekran çıkma ihtimalide var çünkü görselden bağımsız gönderebiliyor satıcı. Türkiyede mi 8 ekran değiştirme videoları izliyorum herkes kasasında barkod bulunmayan o ekrandan takıyor. Şöyle birşeyde var aliexpresste satılan ekranların altlarında açıklaması yazıyor. Kimi satıcı amoled kimi tft kimi lcd yazmış. Bu demek olabilir ki çeşitli varyasyonları bulunuyor mi 8 ekranının. Amoled diye almakta hata olur çünkü satıcılar açıklamalara sadık kalmadıkları için güvenemiyorsun. Yani demem o ki muhtemelen türkiyede o 60-70 dolarlık ekranlardan takıyorlar. Gerçeğine yakın olduğu sürece problem çıkarmadığı sürece kullanılabilir. Şunuda ekliyim satıcıların açıklamalrını mutlaka okuyun sattığı ekrana 1 ay garanti verende var 6 ayda var 12 ayda var. Ben telefonumun ekranını türkiyede tamir ettirdim. cumartesi elimde olur denedikten sonra isteyen varsa izlenimlerimi paylaşabilirim. Ve hatta Mi8 telefonunun ekranını yaptıranlar adı altında sabit başlıkta kurulabilir orda herkes paylaşır.

Oyla:
Üst Alt