Rehber Mi8 Bootloader kilidi nasıl açılır? (Mi8 Unlock Başvuru İşlemi)

merttrkc

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mert
Cihazım
Mİ 11
Konular
19
Çin romu yüklü şuanda 24 Temmuz da global yayımlanınca bootloader açmadan ota dan yükleme yapabilir miyim? Yoksa 24 üne kadar boşa beklemek istemiyorum.

gabamarul

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
emre
Cihazım
xiaomi mi8
Konular
1
Çin romu yüklü şuanda 24 Temmuz da global yayımlanınca bootloader açmadan ota dan yükleme yapabilir miyim? Yoksa 24 üne kadar boşa beklemek istemiyorum.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Sarazen

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Can
Cihazım
Xiaomi Mi8
Konular
0
Merhabalar,

Mi8 cihazımı birkaç gün önce aldım ancak bootloader sürecini başlatamadım. Bu konu çok aydınlatıcıydı emeği geçenlere teşekkür ederim. Son aşamada yaşadığım sorunu ekte gönderiyorum. İnternet bağlantım olmasına rağmen böyle bir hata veriyor. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Şimdiden teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2018-08-03-14-47-56-155_com.android.settings.png
    Screenshot_2018-08-03-14-47-56-155_com.android.settings.png
    146 KB · Görüntüleme: 355

accuser

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
bekir
Cihazım
mi 8
Konular
0
ayni sorun bendede var arkadaslar yardim..
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Mi8 Boot Loader kilidi nasıl açılır? (Mi8 Unlock Başvuru İşlemi)

Mi8’in 24 Temmuz’da Madrid’de yapılacak Global lansmanı ile Global ROM’un da geleceği tarih belli oldu. Şimdi bizler gibi bekleyemeyip Çin ROM’u kullanan Mi8 kullanıcılarının Global ROM’u yükleyebilmek için ilk yapması gereken “Bootloader” kilidini açmak, yani Mi8 unlock işlemi. Xiaomi cihazlarda bu kilidi açmadan ROM kolları arasındaki geçişi yapamazsınız, misal China ROM’dan Global ROM’a geçiş ya da Beta ROM’dan Global ROM’a geçiş gibi. “Bootloader” kilidini açmak için güvenlik dolayısı ile bir bekleme süresi var ve ne yazıkki kısa bir süre önce bu bekleme süresi 360 saatte yani 15 güne çıkartıldı. Dolayısı ile 24 Temmuz’da çıkacak Global ROM için hızlıca bu işlemlerin yapılıp sürenin başlatılması gerekiyor. Bu konuda sadece başvuru adımını ve bu sürenin başlatılmasını anlatacağım...

Mi8 Unlock

Mi 8 cihazlarda “Bootloader” kilidini açmak için aşağıdaki adımlarla başvurunuzu tamamlayıp 360 saat süreyi başlatabilirsiniz:

– Telefonunuzdan Mi hesabı oluşturun ve Mi hesaba giriş yapın. (Settings > Mi Account)
– “Settings > My Device > All Specs” kısmından “MIUI version” yazan yere 7 kere üst üste tıklayın, “You are now a developer!” uyarısını gördüğünüzden emin olun.
– Tekrar “Settings” kısmına gelip “Additional Settings” bölümüne girin.
– “Developer Options” seçeneğine gelin.
– “OEM Unlocking” ve “USB Debugging” seçeneklerini aktif hale getirin.
– Aynı bölümde “Mi Unlock Status” yazan yere girin. “This device is locked. The phone is secured.” yazısını görün.
– En alttaki “Add account and device” yazan alana tıklayın.
– “Added successfully. Mi Account is associated with this device now.” yazısı geldiyse başvuru tamamdır.
– Tam olarak işlemi yaptığınız tarih ve saati bir yere kaydedin. (Kaç saat kaldığını kolayca hesaplamak için…)

Ekran görüntüleri aşağıdadır:

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

360 saat / 15 gün süre geçtikten sonra da Mi Unlock tool ile unlock işlemini yapacaksınız. Yukarıdaki işlem yapıldığı anda 360 saat geri saymaya başlar, ne kadar zaman kaldığını görmek için Mi Unlock tool’u kullanabilirsiniz. Unlock denemesi yapınca son adımda alınan hatada kaç saat kaldığı görünecektir. Burada dikkat edilmesi gereken nokta zaman dolmuş ve unlock başarılı olur ise tüm verilerinizin silineceğidir. Unlock işleminden önce tüm yedeklerinizi alınız ve telefonu sıfırlanabilecek durumda Unlock işlemini yapınız.
son yapilan.islemde conncktig rety diyor ki.internetim olmasina ragmen yardimci olurmusunuz

Moderatör tarafında düzenlendi:

fatih8134

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
Mi 8
Konular
1
merhaba arkadaşlar , pazartesi günü mi 8'e kavuşacağım ancak aklıma takılan bir soru var.bootloader kilidini açınca bankacılık uygulamaları için güvenlik riski oluşturduğunu okudum.bu ne kadar doğrudur ? bankacılık uygulamalarını sürekli kullanan biriyim.
cihaz bana çin romu ile gelecek ben globale miui 10 stable çıkınca geçmeyi düşünüyorum ancak global rom attıktan sonra bl kilidi nasıl kapatılır bilmiyorum.şu anda mi flash ile rom atarken clean all and lock seçeneğini seçen herkesin cihazı brick olmuş durumda bunun çözümü nedir ?

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
merhaba arkadaşlar , pazartesi günü mi 8'e kavuşacağım ancak aklıma takılan bir soru var.bootloader kilidini açınca bankacılık uygulamaları için güvenlik riski oluşturduğunu okudum.bu ne kadar doğrudur ? bankacılık uygulamalarını sürekli kullanan biriyim.
cihaz bana çin romu ile gelecek ben globale miui 10 stable çıkınca geçmeyi düşünüyorum ancak global rom attıktan sonra bl kilidi nasıl kapatılır bilmiyorum.şu anda mi flash ile rom atarken clean all and lock seçeneğini seçen herkesin cihazı brick olmuş durumda bunun çözümü nedir ?

Bootloader kilidinin açılması değil kilit açıldıktan sonra root yetkisinin alınması güvenlik sorunu oluşturabilir. Kilit açıldıktan sonra root yetkisi alırsanız bilinçli kullanmanız gerekli.

Geçiş yaparken 64 bit mi flash kullanırsanız ve alt köşeden wipe all seçerseniz problem yaşama ihtimaliniz oldukça düşük olur. Her halükarda "lock" yazan bir şeyi kesinlikle işaretlemeyin ve kilidi kapatmaya çalışmayın.

Shewky

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Şevki Akdemi
Cihazım
Mi2
Konular
4
Mi2 zamanında lock mock yoktu hatta cihaz fabrika çıkışı rootlu gelmişti. Aah ah...

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

dbnmrh

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Emrah
Cihazım
Mi6
Konular
0
Bağlantınız olduğu halde yok uyarısı alıyor iseniz Settings kısmın da Sync tıklayın oradan Mi Cloud a tıklayın en üstte Find Device var muhtemelen on konumundadır.Onu off konumuna alın ve yukarda anlatılan ıslemı daha sonra deneyın kaydınızı ozaman alıcaktır.
Merhabalar,

Mi8 cihazımı birkaç gün önce aldım ancak bootloader sürecini başlatamadım. Bu konu çok aydınlatıcıydı emeği geçenlere teşekkür ederim. Son aşamada yaşadığım sorunu ekte gönderiyorum. İnternet bağlantım olmasına rağmen böyle bir hata veriyor. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Şimdiden teşekkür ederim.

Üst Alt