Rehber Mi8 Bootloader kilidi nasıl açılır? (Mi8 Unlock Başvuru İşlemi)

Hicks

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hicks
Cihazım
Mi 8
Konular
15
Mi8 Boot Loader kilidi nasıl açılır? (Mi8 Unlock Başvuru İşlemi)

Mi8’in 24 Temmuz’da Madrid’de yapılacak Global lansmanı ile Global ROM’un da geleceği tarih belli oldu. Şimdi bizler gibi bekleyemeyip Çin ROM’u kullanan Mi8 kullanıcılarının Global ROM’u yükleyebilmek için ilk yapması gereken “Bootloader” kilidini açmak, yani Mi8 unlock işlemi. Xiaomi cihazlarda bu kilidi açmadan ROM kolları arasındaki geçişi yapamazsınız, misal China ROM’dan Global ROM’a geçiş ya da Beta ROM’dan Global ROM’a geçiş gibi. “Bootloader” kilidini açmak için güvenlik dolayısı ile bir bekleme süresi var ve ne yazıkki kısa bir süre önce bu bekleme süresi 360 saatte yani 15 güne çıkartıldı. Dolayısı ile 24 Temmuz’da çıkacak Global ROM için hızlıca bu işlemlerin yapılıp sürenin başlatılması gerekiyor. Bu konuda sadece başvuru adımını ve bu sürenin başlatılmasını anlatacağım...

Mi8 Unlock

Mi 8 cihazlarda “Bootloader” kilidini açmak için aşağıdaki adımlarla başvurunuzu tamamlayıp 360 saat süreyi başlatabilirsiniz:

– Telefonunuzdan Mi hesabı oluşturun ve Mi hesaba giriş yapın. (Settings > Mi Account)
– “Settings > My Device > All Specs” kısmından “MIUI version” yazan yere 7 kere üst üste tıklayın, “You are now a developer!” uyarısını gördüğünüzden emin olun.
– Tekrar “Settings” kısmına gelip “Additional Settings” bölümüne girin.
– “Developer Options” seçeneğine gelin.
– “OEM Unlocking” ve “USB Debugging” seçeneklerini aktif hale getirin.
– Aynı bölümde “Mi Unlock Status” yazan yere girin. “This device is locked. The phone is secured.” yazısını görün.
– En alttaki “Add account and device” yazan alana tıklayın.
– “Added successfully. Mi Account is associated with this device now.” yazısı geldiyse başvuru tamamdır.
– Tam olarak işlemi yaptığınız tarih ve saati bir yere kaydedin. (Kaç saat kaldığını kolayca hesaplamak için…)

Ekran görüntüleri aşağıdadır:

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

360 saat / 15 gün süre geçtikten sonra da Mi Unlock tool ile unlock işlemini yapacaksınız. Yukarıdaki işlem yapıldığı anda 360 saat geri saymaya başlar, ne kadar zaman kaldığını görmek için Mi Unlock tool’u kullanabilirsiniz. Unlock denemesi yapınca son adımda alınan hatada kaç saat kaldığı görünecektir. Burada dikkat edilmesi gereken nokta zaman dolmuş ve unlock başarılı olur ise tüm verilerinizin silineceğidir. Unlock işleminden önce tüm yedeklerinizi alınız ve telefonu sıfırlanabilecek durumda Unlock işlemini yapınız.

Moderatör tarafında düzenlendi:

gabamarul

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
emre
Cihazım
xiaomi mi8
Konular
1
Elinize sağlık ben bu işlemleri yapıp 360 saat yazısını görünce bilgisayarımı değiştirmek durumunda kaldım. Unlock tool fastboot ekranında usbyi bağladığım an fastboot ekranından çıkıyor. Unlock tool ile driverleri kontrol et dediğim zaman yine anlık bir bağlanıp kopma oluyor driverleri yüklediğini söylüyor. Ancak telefonu fastboot modunda tekrar bağladığım an aynı şekilde telefonun ekranı kararıyor ve sol üstte press any key to shutdown yazıyor.
Telefona factory reset yapip tekrar Tüm adımları uyguladım ancak aynı sorunu yaşıyorum.
Unlock tool Açık değilken fastboot ekranında telefonu bağlayinca o anlık kopma olmuyor ama fastbootta işlem yapmayınca yine 10 20 saniyede falan kendi kendine fastboottan çıkıyor.

Bu sorunu yaşayıp çözebilen var mı? Global rom çıkmadan bu işlemleri halletmek istiyorum. Telefon şu haliyle beni hayattan soğutuyor :)

pirlo59

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
MİUI
Cihazım
mi6
Konular
0
bu aşamalar bilgisayardan yapılıyordu,sadece telefon yeterlimi

Hicks

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hicks
Cihazım
Mi 8
Konular
15
bu aşamalar bilgisayardan yapılıyordu,sadece telefon yeterlimi

Başvuru aşaması için sadece telefon yeterli artık. Süre dolduktan sonra unlock tamamlamak için PC lazım yine...
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Elinize sağlık ben bu işlemleri yapıp 360 saat yazısını görünce bilgisayarımı değiştirmek durumunda kaldım. Unlock tool fastboot ekranında usbyi bağladığım an fastboot ekranından çıkıyor. Unlock tool ile driverleri kontrol et dediğim zaman yine anlık bir bağlanıp kopma oluyor driverleri yüklediğini söylüyor. Ancak telefonu fastboot modunda tekrar bağladığım an aynı şekilde telefonun ekranı kararıyor ve sol üstte press any key to shutdown yazıyor.
Telefona factory reset yapip tekrar Tüm adımları uyguladım ancak aynı sorunu yaşıyorum.
Unlock tool Açık değilken fastboot ekranında telefonu bağlayinca o anlık kopma olmuyor ama fastbootta işlem yapmayınca yine 10 20 saniyede falan kendi kendine fastboottan çıkıyor.

Bu sorunu yaşayıp çözebilen var mı? Global rom çıkmadan bu işlemleri halletmek istiyorum. Telefon şu haliyle beni hayattan soğutuyor :)

"miflash_unlock.exe" dosyasını sağ tuş "Run as admin / Yönetici olarak çalıştır" şeklinde çalıştırıyor musunuz?

Son düzenleme:

beyzagur

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Beyza
Cihazım
Mi 8
Meslek
Tıp okuyor :((
Konular
12
Ben hiçbir işlem yapmadan pc aşamasına geçebiliyorum bir türlü sebebini çözemedim

gabamarul

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
emre
Cihazım
xiaomi mi8
Konular
1
Başvuru aşaması için sadece telefon yeterli artık. Süre dolduktan sonra unlock tamamlamak için PC lazım yine...
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

"miflash_unlock.exe" dosyasını sağ tuş "Run as admin / Yönetici olarak çalıştır" şeklinde çalıştırıyor musunuz?

Evet, bir fark olmuyor maalesef. eu forumda aynı sorunu yaşayan birçok kişi var. son updateden sonra olduğu kanaatindeler ama hata kodlarına bakıp kesin bir şey söyleyebilen de yok :(
Yardım - Mi 8 Fastboot / Mi Unlock Sorunu ben bu linke tüm hata kodlarını koymaya çalıştım

mojjo

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Orhan
Cihazım
Mi8
Konular
2
Merhaba mi8 cihaz aldım kilit için başvuru yaptım bu ayın 16 sında, mi hesabım var onu üzerinden yapılabilirmi bu kilit açma işlemi yeni bir hesap gerekir mi? Bu arada eski hesabıma giriyorum mi6 olarak gözüküyor cihaz ismi, mi unlock tools dan baktığımda kalan gün sayısını göremiyorum ekte resim var. Herhangibir sorun varmıdır yoksa normal mi herşey.Teşekkürler

Ekli dosyalar

• mi8.jpg
    mi8.jpg
    52,6 KB · Görüntüleme: 409

By.TRabZonLu™

[☾★ ] ɑվվılժıՀ
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oflu
Cihazım
OnePlus 9 Pro
Konular
498
Merhaba mi8 cihaz aldım kilit için başvuru yaptım bu ayın 16 sında, mi hesabım var onu üzerinden yapılabilirmi bu kilit açma işlemi yeni bir hesap gerekir mi? Bu arada eski hesabıma giriyorum mi6 olarak gözüküyor cihaz ismi, mi unlock tools dan baktığımda kalan gün sayısını göremiyorum ekte resim var. Herhangibir sorun varmıdır yoksa normal mi herşey.Teşekkürler
Başvuru yaptığınız hesap ile giriş yapın. Unlock yaptığınızda sonunda hata verecek ve kaç saat kaldığını göreceksiniz

sefakoseoglu

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
sefa
Cihazım
mi 8
Konular
2
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Merhaba
Unlcok etmek istedim ama gün filan göstermedi yukarıdaki gibi uyarı verdi hocam eksik bir şey mi yaptım?
syglr

Üst Alt