Soru Mİ6 Yaşadığınız Sorunlar

• Konbuyu başlatan msy
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 45
  • Görüntüleme 13K

msy

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Semih
Cihazım
Mi 6 (Yknda)
Konular
13
Arkadaşlar hepinizin bildiği üzere forumda Mİ6 ile ilgili sorunları olan arkadaşlar var. Bende Mİ6 alacağım bu yüzden Mİ6 kullanan arkadaşlardan ricam ne tür sorunlarınız var bildirim gelmeme vs. gibi sorunlar yaşıyormusunuz kullandığınız romla birlikte cevap verirseniz iyi olur.

mahmutbk77

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mahmut
Cihazım
Redmi note 3
Konular
15
Merhaba arkadaşlar yaklaşık 2 haftadır mi6 kullanıyorum telefon ile arama yaptığım zaman ekran hemen kararıyor birde çift tıklama özelliğini aktif ettim çift tıkladığım zaman ekran 1sn açılıyor sonra hemen kapanıyor sizce sorun nedir (mıuı 9.0.2.)
hayırlı olsun yakınlık sensörünün önü koruyucu cam ile kapalıysa sebep olabilir başıma gelmişti

Oyla:

mustafahurma

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Mustafa Hurm
Cihazım
xiaomi mi5
Konular
1
Merhaba, ben Mi6 cihazımı HB den aldım. Seramik olmayan normal kasa siyah renk. Mi5 kullanıyordum 1,5 yıldır. Özellikle kamerası ve genel performansını HB deki kullanıcı yorumları ve Youtube'deki videolarda öve öve bitiremiyorlardı falan. Ama genel performansı için bişey diyemeyeceğim 1 gündür kullanıyorum onun için fakat kamerası benim için tam bir hayal kırıklığı. Mi5 in yanından bile geçemez. Akşam oda ışığında Mi5 ile çektiklerim ile karşılaştırıyorum felaket denebilecek düzeyde kötü. Sadece poket efekti iyi o da çok ışıklı ortamda yani güneş ışığında olursa başarılı. Profesyonel makine gibi bir işlevsellik beklemiyorum tabii ama en azından Mi5 kadar çekseydi üzülmeyecektim. Belkide seramik versiyonunu satın almam gerekiyordu bilemiyorum ama neyse. Bataryası, performansı, tasarımı falan çok hoş. Almadan önce kamera beklentin yüksek ise bi daha diüşün derim. Bir de geri tuşu için parmağımı bazen 3-4 kere dokunmam gerekiyor. Pek hassas değil sanırım benim cihaz ile ilgili sorun şans işi tabi.

Oyla:

İhaleci

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
İhaleci
Cihazım
Artık Yok
Meslek
Grafiker
Konular
9
Herkes kendine uygun Rom'u deneme yanılma yöntemi ile bulmalı...ben kendi Cihazım için neredeyse ne varsa, hepsini denedim, ancak en sorunsuzu kararlı global
Konu dışı lakin paylaşmak istedim.
Hocam hiç şüphesiz Xiaomi cihazları benim için başarılı ve asla değiştirmeyeceğim cihazdır. Geçenlerde Mİ4-LTE cihazım kendiliğinden gitti ve cihazı ilk çıktığı zaman alanlardanım. Bir yıl önce cihaz kendiliğinden reset atmaya başladı. Daha sonra yukarıda da bahsettiğim gibi kendiliğinden gitti. Yazılımsal bir sorun olsaydı çözerdim lakin donanımsal diye düşünüyorum fakat sizin bir çözüm öneriniz var mı?

Oyla:

buraoca2

...Em Ay You Ay...
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak KOCA
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
4
Merhaba, ben Mi6 cihazımı HB den aldım. Seramik olmayan normal kasa siyah renk. Mi5 kullanıyordum 1,5 yıldır. Özellikle kamerası ve genel performansını HB deki kullanıcı yorumları ve Youtube'deki videolarda öve öve bitiremiyorlardı falan. Ama genel performansı için bişey diyemeyeceğim 1 gündür kullanıyorum onun için fakat kamerası benim için tam bir hayal kırıklığı. Mi5 in yanından bile geçemez. Akşam oda ışığında Mi5 ile çektiklerim ile karşılaştırıyorum felaket denebilecek düzeyde kötü. Sadece poket efekti iyi o da çok ışıklı ortamda yani güneş ışığında olursa başarılı. Profesyonel makine gibi bir işlevsellik beklemiyorum tabii ama en azından Mi5 kadar çekseydi üzülmeyecektim. Belkide seramik versiyonunu satın almam gerekiyordu bilemiyorum ama neyse. Bataryası, performansı, tasarımı falan çok hoş. Almadan önce kamera beklentin yüksek ise bi daha diüşün derim. Bir de geri tuşu için parmağımı bazen 3-4 kere dokunmam gerekiyor. Pek hassas değil sanırım benim cihaz ile ilgili sorun şans işi tabi.

Sorun sizin cihaz ile ilgili Geri tuşuyla alakalı olarak. Bende hiçbir sorun yok. Rom-Root işlerine girerseniz de, Google Camera sayesinde Düşük ışık ve İç Ortam çekimlerinde Kamerayı çok güzel hale getirebiliyorsunuz. Miui'ın Stock Kamera yazılımı iyi olmadığı için; Arka Kamera donanımı iyi olsada istenilen performansı alamıyorsunuz. Bunun içinde Google Camera kullanmanız gerekiyor.

Oyla:

mustafahurma

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Mustafa Hurm
Cihazım
xiaomi mi5
Konular
1
Merhaba
Yaklaşık 1.5 aydır mi6 kullanıyorum , ben bir sorun yaşamadım.Tarayıcını değiştirmeyi deneyebilirsin.Hava durumunu açarken bilinmeyen hatayla otomatik mi kapatıyor ?
O8o8
Sorun sizin cihaz ile ilgili Geri tuşuyla alakalı olarak. Bende hiçbir sorun yok. Rom-Root işlerine girerseniz de, Google Camera sayesinde Düşük ışık ve İç Ortam çekimlerinde Kamerayı çok güzel hale getirebiliyorsunuz. Miui'ın Stock Kamera yazılımı iyi olmadığı için; Arka Kamera donanımı iyi olsada istenilen performansı alamıyorsunuz. Bunun içinde Google Camera kullanmanız gerekiyor.

Google kamera da var fakat ben onu da denedim sonuç aynı. Kamerasından memnun değilim kısaca. Snap Kamera denedim o da oynı. Yapacak bişey yok maalesef. Yurtdışında olsaydık beyenmedim deyip iade ederdik fakat cnm ülkemde bu mümkün değil.

Oyla:

buraoca2

...Em Ay You Ay...
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak KOCA
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
4
O8o8

Google kamera da var fakat ben onu da denedim sonuç aynı. Kamerasından memnun değilim kısaca. Snap Kamera denedim o da oynı. Yapacak bişey yok maalesef. Yurtdışında olsaydık beyenmedim deyip iade ederdik fakat cnm ülkemde bu mümkün değil.

Forumdaki Açtığım konuya bakın, söylediğim ayarlar ile paylaştığım Google Kamera Modunu; Magisk Root'da yine konuda söylediğim Modülü kurdurarak mı denediniz?

Oyla:

Cem Özgen

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Cem Özgen
Cihazım
Mi6
Konular
1
1 yılı geçti Mi6 kullanıyorum çok memnundum ancak 20 gündür kendi kendini açıp kapatıyor.Bu işleri iyi bilen kendide Mi6 kullanan arkadaşım yazılımı sildi yeniden yükledi gene çözüm olmadı.Telefon kullanılmayacak durumda açma kapama tuşuna basmama rağmen giriş ekranı gelmiyor sürekli Mi logosu çıkıyor.Bu şekilde satıp Mi8 mi alsam kararsızım soğudum.

Oyla:
Üst Alt