Soru mi6 unlock 72 saat bekleme sorunu nasıl aşılır?

• Konbuyu başlatan map
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 29
  • Görüntüleme 7K

map

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
suat
Cihazım
samsung
Konular
22
merhaba. bikaç gün önce mi6 seramik kasa cihazım geldi. cihaz çince ve ingilizce. bizde eu rom yükleyerek türkçeye cevirmek istedik. ama daha ilk adımda unlock işleminde hata yaptık sanırım. ve 72 saat beklememiz gerektiği yazıyor. bu sorunu beklemeden aşmamızın bir yolu varmı? ve bundan sonraki adımlarda yine böyle sorunlarla karsışırmıyız?

selduman

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Koray
Cihazım
Mi Mix 256gb
Konular
17
başaksının mi hesabını telefona girsem kilit açılıyormu ?
72 saat yeniden başlar. Yani ilk mi hesabını cihaza bağladınız. 71 saat beklediniz. o hesabı cihazdan kaldırıp yeni bir hesap açarsanız 72 saat hooooopp yeniden başlar. Sabır. Sadece sabır.

Oyla:

ornkrn

Bir garip miui mağduru
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Orhan
Cihazım
Xiaomi MI 5S
Konular
1
Çinliler olayı baya bi abartmış :)
Ama şunu merak ettim, bu cihaz üretildiğinde mi unlock olarak piyasaya sürülüyor, yoksa ilk sahibin(bizler)den önce servis/distirubutor firma mi unlock olayını hallediyor ki ?

Oyla:

feritim

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
18
arkadaşlar şöye bir olay var ithalatcı firmalar cihazıunlockolarakvermezler edlmod ile fake rom yükler gönderirler hem teknisyen hemde satıcı olarak bunu gördüm...mi mix ile beraber edl usb dedail olmakuzere kaldırıldı anakartın üerindede edl moda alıcak bölümler kaldırılmış edl bootloder kilidi kalkmadan malesfki 72 saat beklemekten başka bi çare bırakmıyor.elimde BST box ta var ama öyle bir güvenlikmodu oluşmuşki malesf tek çözüm 72 saat beklemek...

Oyla:

feritim

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
18
bi yandanda kızmamak lazım çünkü çin varyasyonlu cihazlar kendi güvenliğini düşünüyorlar tabi olmayınca istediğimiz köpürüyoruz buna bende dahil plmaküzere sadece sabırlı olmakta fayda var..

Oyla:

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
arkadaşlar şöye bir olay var ithalatcı firmalar cihazıunlockolarakvermezler edlmod ile fake rom yükler gönderirler hem teknisyen hemde satıcı olarak bunu gördüm...mi mix ile beraber edl usb dedail olmakuzere kaldırıldı anakartın üerindede edl moda alıcak bölümler kaldırılmış edl bootloder kilidi kalkmadan malesfki 72 saat beklemekten başka bi çare bırakmıyor.elimde BST box ta var ama öyle bir güvenlikmodu oluşmuşki malesf tek çözüm 72 saat beklemek...
Anakartın üzerinde EDL moda a almak için testpoint noktaları var onların kaldırılması söz konusu bile değil şu anda. Mix için de var.

Oyla:

feritim

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
18
mi mix için anakart incelediğimde sadece görünen iki nokta var oda ufs bölümüne baglanıyor.yani yine edl moda almiyor.mi5 mi5s mi note 2 ve diyerlerinde bu noktalar mevcut ama mi mixte yok... yada ben göremedim..ama görememde mümkün gözükmüyor..

diyer arkadaşlarımız için tabiki anakart üzerinden edl moduna alıp işi riske atmalarına gereksinimyok 72 saat sabredecekler sadece benim cihazım bugun saat tam 3te unlock oldu sadece biraz sabır...

Moderatör tarafında düzenlendi:
Oyla:

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
mi mix için anakart incelediğimde sadece görünen iki nokta var oda ufs bölümüne baglanıyor.yani yine edl moda almiyor.mi5 mi5s mi note 2 ve diyerlerinde bu noktalar mevcut ama mi mixte yok... yada ben göremedim..ama görememde mümkün gözükmüyor..
Öncelikle flood+reklam yapmayın. Mesajlarınız birleştirilmiştir. Görememeniz mümkün görünmeyen noktaları google da mi mix testpoint yazarak bulabilirsiniz. Hatta ben paylaşıyım daha rahat görün.

Ekli dosyalar

• IMG_20170321_135638 - copie.jpg
    IMG_20170321_135638 - copie.jpg
    78,1 KB · Görüntüleme: 60
Oyla:

feritim

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
18
reklam yapmak değildi amacım.yardımcı olmak..sonuç itibariyle burası biyardımlaşma platformu herhangi bi üçret talepetmedim farkındaysan...bu iki noktayı denendimalesef sonuç aynı edl moda giriş yapılmadı.sizdenedinizmi bu iki noktayı..

Oyla:

Admin

Elit Üye
Elit Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
Adım
Admin
Cihazım
Mi5 Pro
Meslek
Prof.
Konular
6
Konu onaylandı

Oyla:

KissMyAxe

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ileri düzey
Cihazım
xiaomi mi 6
Konular
0
kolay gelsin farklı sorunlar yaşıyorum bende yeni mi6 aldım mi unlock sitesine girip bilgileri doldurup onayladıktan sonra ip isteklerini aştınız diye yazıp duruyor .. bende BT kilidi açmadan yüklemek istedim global rom indirdim ama mi tool mi PC suite hiç biri telefonu görmüyor ne yapmalıyım USB debug açık olmasına rağmen yardımlarınızı bekliyorum

Oyla:
Üst Alt