Soru Mi6 stock android rom önerisi

klanred

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
umut
Konular
1
Herkese merhaba,
Mi6 kullanmaktayım ve Eu Miui 10 ile gelen yeni bildirim ekranını bir türlü sevemedim. Bazen WhatsApp veya Messenger üzerinden birçok mesaj geldiğinde quick replay kullanmak ıstıyorum ve bir mesajı yazmaya başlarken bildirim gelmeye devam ederse her seferinde yazdığım silinmiş oluyor. Ayrıca bazen bildirimleri genişlettiğimde mesaj içeriği gölgesi ile karışıyor ve çok kişiden ileti geldiğinde profil resimlerini göstermiyor. Bu dediklerimin hepsi miui 9'da sorunsuz çalışıyordu. Bir başka sorun olaraksa bildirim baloncuklarının çok daha büyük olması. Miui 9a göre herbir bildirim daha fazla alan kaplıyor.
Bu gibi sorunlardan dolayı android oreo stock rom kullanmak istiyorum. Ancak miui kamerası sorunsuz çalışan ve arayüzünde lag olmayan bir custom rom arıyorum. Aicp denedim ancak magisk ile mi kamera indirmeme rağmen portre modunu arka kamera için çalıştıramadım. Bu konuda önerilere açığım. Oreo dememin sebebi de bildirim ekranının pie'a göre daha kullanışlı olduğunu düşünmemdir. Yoksa pie için aex denedim güzel çalışıyor. Teşekkürler şimdiden herkese.

Üst Alt