Rehber Mi6 - Ses Seviyesi Yükseltme - Oreo İçin Düzenlendi - Twrp

beker3761

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Bahadır
Cihazım
Mi6
Konular
0
Super hocam ama; benim bir sorunum var. Root Explore uygulamasindan text editor ile acip degerleri degistiriyorum. Fakat xml dosyasina girip kontrol ettigim zaman degerler eski halinde. Acaba bunun sebebi nedir? Ayrica xml dosyasini kopya edip baska text editorde degistirsem ve sonrasinda diger dosyayi silip text editorde degistirdigimi system'e atsam, bir sorun okur mu acaba?
Öncelikle dosyayı download gibi başka bir klasöre kopyalayıp değişikliği yapın, sonra düzenlediğiniz dosyayı orjinal dosyanın olduğu klasöre kopyalayıp, var olan dosyanın üzerine yazılmasına izin verin, dosyanın değiştiğini göreceksiniz.
Kopyalama bittikten sonra dosyanın permission değerlerini resimdeki gibi "rw-r-r" şeklinde değiştirin, telefonu restart ettiğinizde değişiklik olacaktır.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Frager

GaraGaraGa!
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oğuzhan
Cihazım
Mi 6
Konular
7
Dosyaya hala ihtiyacı olan varsa diye yükledim.

Ekli dosyalar

• mi6SesDosyalari.zip
    50,8 KB · Görüntüleme: 14

Arthur61

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Samet
Cihazım
mi6
Konular
3
Teşekkür ederim Arthur61
Benim kulaklık sesi gayet iyi ama ahizeden ses az geliyor. Yukarıdaki değişiklik ahize sorununu çözüyor mu?

Hocam onun tek çözümü bir fırça yardımı ile ahizenin olduğu bölmeyi fırçalayıp tozlardan kurtulmak.

Arthur61

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Samet
Cihazım
mi6
Konular
3
Hocam bu ses dosyaları ayarlanmamış galiba zip dosyası hatalı diyor twrp

Microline

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Mustafa
Cihazım
Mi 6
Konular
0
Seste hiçbir fark olmadı.

restore

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ra
Cihazım
mi6
Konular
0
ses dosyalarını müdahale ettim. degerleri degiştirdim şimdi twrp den wipe format data yaptım.

telefon mi yazısında takılı kaldı :) arkadaşlar ne yapabilirim ?

Son düzenleme:

AnıLAkgLu

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
AnıL
Cihazım
mi 6
Konular
51
Nougat İçin;

Mi6 Global Beta romunda 3.5mm Kulaklık Çıkışısında Ses seviyesi China Beta romlara göre bir miktar düşük arkadaşlar bildiğiniz üzere. Bu yüzden China Beta'daki Ses dosyaları Nasıl Global Beta'ya taşınır bununla ilgili ufak bir ipucu niteliğinde konu açmak istedim.

Bu çalışmayı Dosya bazında uygulayabilmek için; Root izninine ihtiyaç vardır. Bu yüzden öncelikle Cihazı Supersu veya Magisk ile rootlayıp, sonrasında bu işlemler için MiXPlorer veya Es Dosya Yöneticisi gibi uygulamalara Root yetkisi vererek işlemleri yapabilirsiniz.

Öncelikle Root/Etc Klasörü içerisindeki "mixer_paths_tasha.xml", "mixer_paths_qvr.xml" ve "mixer_paths_skuk.xml" dosyalarının yedeğini almanızı tavsiye ederim.

Şimdi İlk Yapılacak şey; China Beta'da klasöründeki "mixer_paths_tasha" dosyasını Root/Etc klasörüne kopyalayıp 0644 şeklinde izinleri verin. Bu izinlerle ilgili görsel Linkini verdiğim Dosyanın içerisinde mevcuttur. Sonrasında Cihazı yeniden başlattıktan sonra kulaklıkta ses seviyesi 2-3 seviye arasında 3.5mm kulaklık için yükselecek. Eğer sorun yaşayan olur ise, Aynı işlemlerin "mixer_paths_qvr.xml" ve "mixer_paths_skuk.xml" dosyaları içinde yapması tavsiye edilir.

China Beta Ses Dosyaları ve Yedek olarak Global Beta Ses Dosyaları için;
Link:

Miui Pro Ses dosyalarını Denemek isteyen Olur ise, Onunda linkini aşağıya ekliyorum. Yine az önce yukarıda bahsettiğim gibi, aynı işlemleri yapmanız gereklidir.

Miui Pro Ses Dosyaları Linki:

Ayrıca bu işlemleri yapmakta sorun yaşayan olursa diye; Twrp'den Flashlanabilir Zip hazırladım (Bu işle ilgili fazla bilgim yoktur, sadece internette Host dosyası flashlamak için Paylaşılan Zip'i bu dosyalar konusunda Düzenledim), aşağıya ekliyorum. Yine Öncesinde; Root/Etc dizinindeki "mixer_paths_tasha.xml", "mixer_paths_qvr" ve "mixer_paths_skuk" dosyaların yedeğini almanız şiddetle tavsiye edilir.

Bu Dosyaların Twrp üzerinden Flashlanması için bildiğim kadarı ile Root yetkisine ihtiyaç olmuyor, fakat bu konuda daha fazla deneyim sahibi olan arkadaşlar durumu değerlendirirse sevinirim. Fakat yinede Cihazınıda Twrp kurulu olması gerekiyor.

China Beta - Tek Dosya:

China Beta - 3 Dosya:

Miui Pro - Tek Dosya:

Miui Pro - 3 Dosya:

Yedek - Global Beta:

Öncelikle izinler ile halledemez iseniz; China Beta - Tek Dosya linkindeki Zip dosyasını Twrp üzerinden flashlayınız. Eğer değişiklik göremezseniz, China Beta - 3 Dosya linkindeki Zip dosyasını flashlamayı deneyiniz.

Miui Pro'daki Ses şeklinin biraz daha farklı olmasından ötürü, onu da Zip haline getirdim. Yine aynı şekilde isterseniz onları da deneyebilirsiniz. Ben China Beta'ya göre 0.5 seviye daha yüksek ses ve az da olsa biraz daha bass verdiğini düşünüyorum.

Eğer sorun çıkarsa, Yedek - Global Beta linkindeki Zip dosyasını Twrp'den flashlarsanız, eğer ki sorun oluşmuşsa düzelmesi gerekiyor.

Not: Herşeye rağmen, elle aldığınız yedekler bulunsun elinizde.

Not 2: Bu Ses dosyaları Epic Rom Global Beta 7.12.14'de denenmiştir. Oreo Tabanlı Romlarla denenmemiştir.

Not 3: Eğer Sesle alakalı bir sorun yaşarsanız ve düzelmez ise; Kullandığınız romu Twrp üzerinden tekrar flashlayınız. Veya Mi Flash ile kurulumu baştan yapınız.

Bu çalışmayı hazırlamamdaki katkıları sebebiyle pebblemaia @Codered ve @ozgrcvdr hocama teşekkürlerimi iletirim.

Zip İçerisindeki görsel ozgrcvdr hocama aittir; China Beta ve Global Beta ses dosyalarını ise pebblemaia hocam paylaşmıştır.

Dosyaların ve Bilgilerin Alındığı Konu: Rehber - Mi6 Ses Yükseltme İçin China Rom Ses Dosyaları

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Oreo İçin;

Oreo İçin Twrp'den Kurulacak China Beta ses dosyası:

Direk Twrp'den kurun.
Xiaomi.Eu romundan alınmıştır.

Bu dosyayı Hazırladığı için DH Forumda Zlatan hocama tekrar teşekkürlerimi iletirim.

8.4.19 Global Beta ve 9.5.6.0 Global Stabil Romda Denenmiştir.
hocam konudaki linklere güncelleme yapar mısınız linkler hata veriyor

xomamme

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Şaomi
Cihazım
13T PRO
Konular
11
10.3 stabil versiyonda sanki öncekine göre gelen aramadaki ses seviyesi düştü gibi geliyor, insanları duymakta zorlanıyorum. sizde nasıl?

Arthur61

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Samet
Cihazım
mi6
Konular
3
hocam hepsinde aynı, dış fırçası gibi birşeyle hopörlorun olduğu kısmı biraz kurcalayın düzeliyor

Üst Alt