Rehber Mi6 - Ses Seviyesi Yükseltme - Oreo İçin Düzenlendi - Twrp

buraoca2

...Em Ay You Ay...
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak KOCA
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
4
Nougat İçin;

Mi6 Global Beta romunda 3.5mm Kulaklık Çıkışısında Ses seviyesi China Beta romlara göre bir miktar düşük arkadaşlar bildiğiniz üzere. Bu yüzden China Beta'daki Ses dosyaları Nasıl Global Beta'ya taşınır bununla ilgili ufak bir ipucu niteliğinde konu açmak istedim.

Bu çalışmayı Dosya bazında uygulayabilmek için; Root izninine ihtiyaç vardır. Bu yüzden öncelikle Cihazı Supersu veya Magisk ile rootlayıp, sonrasında bu işlemler için MiXPlorer veya Es Dosya Yöneticisi gibi uygulamalara Root yetkisi vererek işlemleri yapabilirsiniz.

Öncelikle Root/Etc Klasörü içerisindeki "mixer_paths_tasha.xml", "mixer_paths_qvr.xml" ve "mixer_paths_skuk.xml" dosyalarının yedeğini almanızı tavsiye ederim.

Şimdi İlk Yapılacak şey; China Beta'da klasöründeki "mixer_paths_tasha" dosyasını Root/Etc klasörüne kopyalayıp 0644 şeklinde izinleri verin. Bu izinlerle ilgili görsel Linkini verdiğim Dosyanın içerisinde mevcuttur. Sonrasında Cihazı yeniden başlattıktan sonra kulaklıkta ses seviyesi 2-3 seviye arasında 3.5mm kulaklık için yükselecek. Eğer sorun yaşayan olur ise, Aynı işlemlerin "mixer_paths_qvr.xml" ve "mixer_paths_skuk.xml" dosyaları içinde yapması tavsiye edilir.

China Beta Ses Dosyaları ve Yedek olarak Global Beta Ses Dosyaları için;
Link:

Miui Pro Ses dosyalarını Denemek isteyen Olur ise, Onunda linkini aşağıya ekliyorum. Yine az önce yukarıda bahsettiğim gibi, aynı işlemleri yapmanız gereklidir.

Miui Pro Ses Dosyaları Linki:

Ayrıca bu işlemleri yapmakta sorun yaşayan olursa diye; Twrp'den Flashlanabilir Zip hazırladım (Bu işle ilgili fazla bilgim yoktur, sadece internette Host dosyası flashlamak için Paylaşılan Zip'i bu dosyalar konusunda Düzenledim), aşağıya ekliyorum. Yine Öncesinde; Root/Etc dizinindeki "mixer_paths_tasha.xml", "mixer_paths_qvr" ve "mixer_paths_skuk" dosyaların yedeğini almanız şiddetle tavsiye edilir.

Bu Dosyaların Twrp üzerinden Flashlanması için bildiğim kadarı ile Root yetkisine ihtiyaç olmuyor, fakat bu konuda daha fazla deneyim sahibi olan arkadaşlar durumu değerlendirirse sevinirim. Fakat yinede Cihazınıda Twrp kurulu olması gerekiyor.

China Beta - Tek Dosya:

China Beta - 3 Dosya:

Miui Pro - Tek Dosya:

Miui Pro - 3 Dosya:

Yedek - Global Beta:

Öncelikle izinler ile halledemez iseniz; China Beta - Tek Dosya linkindeki Zip dosyasını Twrp üzerinden flashlayınız. Eğer değişiklik göremezseniz, China Beta - 3 Dosya linkindeki Zip dosyasını flashlamayı deneyiniz.

Miui Pro'daki Ses şeklinin biraz daha farklı olmasından ötürü, onu da Zip haline getirdim. Yine aynı şekilde isterseniz onları da deneyebilirsiniz. Ben China Beta'ya göre 0.5 seviye daha yüksek ses ve az da olsa biraz daha bass verdiğini düşünüyorum.

Eğer sorun çıkarsa, Yedek - Global Beta linkindeki Zip dosyasını Twrp'den flashlarsanız, eğer ki sorun oluşmuşsa düzelmesi gerekiyor.

Not: Herşeye rağmen, elle aldığınız yedekler bulunsun elinizde.

Not 2: Bu Ses dosyaları Epic Rom Global Beta 7.12.14'de denenmiştir. Oreo Tabanlı Romlarla denenmemiştir.

Not 3: Eğer Sesle alakalı bir sorun yaşarsanız ve düzelmez ise; Kullandığınız romu Twrp üzerinden tekrar flashlayınız. Veya Mi Flash ile kurulumu baştan yapınız.

Bu çalışmayı hazırlamamdaki katkıları sebebiyle pebblemaia @Codered ve @ozgrcvdr hocama teşekkürlerimi iletirim.

Zip İçerisindeki görsel ozgrcvdr hocama aittir; China Beta ve Global Beta ses dosyalarını ise pebblemaia hocam paylaşmıştır.

Dosyaların ve Bilgilerin Alındığı Konu: Rehber - Mi6 Ses Yükseltme İçin China Rom Ses Dosyaları

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Oreo İçin;

Oreo İçin Twrp'den Kurulacak China Beta ses dosyası:

Direk Twrp'den kurun.
Xiaomi.Eu romundan alınmıştır.

Bu dosyayı Hazırladığı için DH Forumda Zlatan hocama tekrar teşekkürlerimi iletirim.

8.4.19 Global Beta ve 9.5.6.0 Global Stabil Romda Denenmiştir.

Son düzenleme:

buraoca2

...Em Ay You Ay...
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak KOCA
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
4
Arkadaşlar Zip dosyaları için deneme yapılmıştır ve işe yaradığı görülmüştür. Oreo içinde deneyen arkadaşlar olursa, bilgi verebilirler.
[doublepost=1526252869,1518127235][/doublepost]Oreo İçin Twrp'den Kurulacak China Beta ses dosyası:

Direk Twrp'den kurun. Xiaomi.Eu romundan alınmıştır. Bu dosyayı Hazırladığı için DH Forumda Zlatan hocama tekrar teşekkürlerimi iletirim.

8.4.19 Global Beta ve 9.5.6.0 Global Stabil Romda Denenmiştir.

ozgrcvdr

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özgür
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
23
Hocam paylaşım için teşekkürler emeğine sağlık.ben eu beta oreo rom kullanıyorum,bana da yarar mı?

AndTurk

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Durmuş
Cihazım
Xiaomi mi5s
Konular
15
Mi5s Masik 1.2 naugat rom için uyarmı?denemek isterim

Arthur61

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Samet
Cihazım
mi6
Konular
3
Hocam bak bu oldu ha.. Seste bariz bir yükseliş oldu . Çok teşekkür ederim tek eksiğim ve kafama takılan buydu, dolby ile biraz daha iyileştirmiştik ama bu efsane oldu .
[doublepost=1526452762,1526452473][/doublepost]Şimdi titanium backupm ile şu yüklediğimiz dolby kaldıracağım ama titanium backup açılmıyor :D

buraoca2

...Em Ay You Ay...
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak KOCA
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
4
Hocam bak bu oldu ha.. Seste bariz bir yükseliş oldu . Çok teşekkür ederim tek eksiğim ve kafama takılan buydu, dolby ile biraz daha iyileştirmiştik ama bu efsane oldu .
[doublepost=1526452762,1526452473][/doublepost]Şimdi titanium backupm ile şu yüklediğimiz dolby kaldıracağım ama titanium backup açılmıyor :D

Hocam Eğer Magisk ten Silin Modülü. Silinmesi gerekiyor cihazdan da. Bence cihazda dursun Dolby Atmos da, nasılsa bir zararı yok.

Arthur61

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Samet
Cihazım
mi6
Konular
3
Hocam Eğer Magisk ten Silin Modülü. Silinmesi gerekiyor cihazdan da. Bence cihazda dursun Dolby Atmos da, nasılsa bir zararı yok.
Magisk mödül kısmında sildim, ana ekrandan gitti. Şu an tamamen silinmişmi oluyor ? Bir zararı yok ama kullanmayız daha, şu ses dosyaları ile efsane oldu . Boşa yer kaplamasına gerek yok dolby'nin.

Üst Alt