Yardım Mi6 öldü mü?

• Konbuyu başlatan shuj
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 17
  • Görüntüleme 1K

shuj

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kuzey
Cihazım
Xiaomi Mi6
Meslek
Fotoğrafçı
Konular
26
Herkese selamlar. Yaklaşık 3 senedir EU rom yüklü cihaz sapıtmaya başlayınca hemde sıkıldığım için farklı roma geçeyim dedim ama nasıl olduysa şuan TWRP yok ve hiç bir şekilde yüklenmiyor. Mi Flash ile stock rom deniyorum ama bunda da maximum 1500 saniye bekletti hareket yok zaten işlem kısmıda ilerlemiyor başladığında ne yazıyorsa halen o. PC W11 yüklü bir sürü miflash denedim bazısı timeout hatası bazısı da bu şekilde kalıyor. Tıkandım resmen ne yapabilirim ?

meydeyy

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
isa
Cihazım
xiaomi mi5
Konular
8
Pc telefonu görüyor mu?
Eğer görüyorsa mi flash ile sıfırdan rom yükle dostum sonra bura anlatılan adımları takıp ederek twrp yükleme yaparsın bu arada pc 64 bit olmalı ve mi flash yeni versiyonu sorun çıkartması normaldir eski sürümü yükle

shuj

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kuzey
Cihazım
Xiaomi Mi6
Meslek
Fotoğrafçı
Konular
26
Evet görüyor yukarda da yazdığım gibi 10 15 tane farklı mi flash denedim olmadı hala. TWRP yüklense halledicem ama o bile yüklenmiyor.

DIYARBAKIR

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Diyar bekir
Cihazım
13 ULTRA
Konular
13
Evet görüyor yukarda da yazdığım gibi 10 15 tane farklı mi flash denedim olmadı hala. TWRP yüklense halledicem ama o bile yüklenmiyor.
Windows 10 yada 7 yüklü pcde dene. Driver sorunu olabilir.

Koçara

Eğitime adanmış bir ömür...
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Avni Ataver
Cihazım
Xiaomi 13 Pro
Meslek
Eğitimci
Konular
36
Herkese selamlar. Yaklaşık 3 senedir EU rom yüklü cihaz sapıtmaya başlayınca hemde sıkıldığım için farklı roma geçeyim dedim ama nasıl olduysa şuan TWRP yok ve hiç bir şekilde yüklenmiyor. Mi Flash ile stock rom deniyorum ama bunda da maximum 1500 saniye bekletti hareket yok zaten işlem kısmıda ilerlemiyor başladığında ne yazıyorsa halen o. PC W11 yüklü bir sürü miflash denedim bazısı timeout hatası bazısı da bu şekilde kalıyor. Tıkandım resmen ne yapabilirim ?
Evet konu başlığınızda belirttiğiniz gibi Mi6 maalesef hakkın rahmetine kavuştu. Xiaomi ile tanışmama sebep olan o beş yıl öncesinin efsane cihazı artık miadını doldurdu ve tarihin tozlu sayfaları arasında yerini alması gerekiyor. Ne yaparsanız yapın; çok uzun zamandır güncelleme almayan bu cihaz, bırakın eski şaşaalı günlerine dönmeyi normal işlevini yerine getirmekten bile aciz kalacaktır. Ben kendisine en derin minnetlerimi sundum ve üzerine bir avuç toprak attım. Artık yeni bir cihaza geçtim ve Xiaomi dünyasıyla yeniden tanışmış gibiyim.
Galiba sizin de vedalaşma zamanınız gelmiş... ;(

shuj

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kuzey
Cihazım
Xiaomi Mi6
Meslek
Fotoğrafçı
Konular
26
Evet konu başlığınızda belirttiğiniz gibi Mi6 maalesef hakkın rahmetine kavuştu. Xiaomi ile tanışmama sebep olan o beş yıl öncesinin efsane cihazı artık miadını doldurdu ve tarihin tozlu sayfaları arasında yerini alması gerekiyor. Ne yaparsanız yapın; çok uzun zamandır güncelleme almayan bu cihaz, bırakın eski şaşaalı günlerine dönmeyi normal işlevini yerine getirmekten bile aciz kalacaktır. Ben kendisine en derin minnetlerimi sundum ve üzerine bir avuç toprak attım. Artık yeni bir cihaza geçtim ve Xiaomi dünyasıyla yeniden tanışmış gibiyim.
Galiba sizin de vedalaşma zamanınız gelmiş... ;(
Ah be hocam benim de ilk Xiaomi cihazımdı Mi6 ve hala severek kullanıyordum. Açıkcası beni hiç üzmedi ama dediğiniz gibi artık miadı doldu iteklesem de gitmiyor :? Zamanının ne telefonuydu ama artık değişme zamanı gelmiş anladım :)
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Windows 10 yada 7 yüklü pcde dene. Driver sorunu olabilir.
Bende en çok W11 den şüphe ettim. Çevremde bulabilirsem dediğinizi denerim umarım çözülür. Bu W11 her yerde dert. İlk fırsatta W10 dönüş yapacağım şu cihazı bi kurtarabileyim de önce.

veliahht

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
NAZİF
Cihazım
Mİ_6
Meslek
İŞSİZ
Konular
3
windows 7 ye dön yahut 11 de driver yüklü görünsede problem oluyor ayrıca mi 6 hala kullanıyorum fp telefonu piyasada yok en mantıklı seçenek olarak bunu 2. el aldım sorunsuz devam ediyorum ekran kırmış satan arkadaş yinede ii ayrıca güncel custom rom desteği ile hala iii crdroid, cheryOS, ve bi kaç farklı rom daha telegram da gruplar mevcut illa kafanıza uyacak bi rom bulursunuz.

shuj

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kuzey
Cihazım
Xiaomi Mi6
Meslek
Fotoğrafçı
Konular
26
windows 7 ye dön yahut 11 de driver yüklü görünsede problem oluyor ayrıca mi 6 hala kullanıyorum fp telefonu piyasada yok en mantıklı seçenek olarak bunu 2. el aldım sorunsuz devam ediyorum ekran kırmış satan arkadaş yinede ii ayrıca güncel custom rom desteği ile hala iii crdroid, cheryOS, ve bi kaç farklı rom daha telegram da gruplar mevcut illa kafanıza uyacak bi rom bulursunuz.
Telefondan bende memnunum halen. Ben lineageos 20 yüklemek istedim hatta twrp ile yükledim ama magisk root flashlayamadım lineage 20 yükledikten sonra twrp depolamayı görmedi roma geri döneyim bari derken bu durum oldu. Büyük ihtimal W11 yüzünden evet çünkü tüm driverları baştan defalarca yüklemiştim.

son çare olarak edl moda alıp kurtarmayı denemelisin.
edl moda almak için linkte anlatılanları uygulamalısın : Rehber - Mi6 için Test Point Metodu ile Unbrick Yapma Anlatımı
Teşekkürler hocam bunu deneyeceğim.

acerect

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
sweetin
Meslek
Video Editör
Konular
8
Ah be hocam benim de ilk Xiaomi cihazımdı Mi6 ve hala severek kullanıyordum. Açıkcası beni hiç üzmedi ama dediğiniz gibi artık miadı doldu iteklesem de gitmiyor :? Zamanının ne telefonuydu ama artık değişme zamanı gelmiş anladım :)

Bende en çok W11 den şüphe ettim. Çevremde bulabilirsem dediğinizi denerim umarım çözülür. Bu W11 her yerde dert. İlk fırsatta W10 dönüş yapacağım şu cihazı bi kurtarabileyim de önce.
hocam benzer bir durumu ben de yaşadım w11 den w10 a düşünce düzeldi.

Üst Alt