Yardım Mi6 Navigasyon Tuşları Çalışmıyor

MehmetYesil

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi6
Konular
3
Merhaba arkadaşlar forumda çok arama yaptım ama çözüme rastlamadım. Cihazımda sağdaki geri tuşu, soldaki menü tusu ve ortadaki ana ekran tuşu dokunmalara bir tepki vermiyor. Mesela ilk açılışta parmağımı dokundurdugum an ekran açılıyor ama mesela herhangi bir ektandayım bastığımda aynı tuş bir tepki vermiyor. Bu kronik bir sorun mu acaba? Çözümünü bulabilen ustalarımız var mı aranızda?
Cihazı wipe yapıyorum sorun düzeliyor ama uygulamalarımı yeniden yüklüyorum sorunsuz kullanıyorum ama bir iki saat içinde sorun yeniden başlıyor.
Cihazım delta Garantili, servise mi vermeliyim? Bir yol gösterirseniz çok sevinirim. İlgili ve bilgili arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ediyorum.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

MehmetYesil

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi6
Konular
3
Tuş ışıklarını da denedim ama onunla da alakalı bir durum değil sanırım.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

lucarth hocam açıklayıcı güzel anlatımınız için teşekkür ederim. Dediğiniz şekilde cihazı unlock yapıp birde güncelleme yapalım düzelir inşallah. Bu dediklerinizin garantiyi etkileyecek bir durumu var mı acaba?

Oyla:

erener

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kadir
Cihazım
Mi9T
Meslek
Biyomedikal Tek.
Konular
13
Merhaba, ekran koruyucusu varsa söküp deneyebilirsiniz. Mi6 da değil ancak note serisinde geri tuşunda bu problemi yaşamıştım.

Oyla:

MehmetYesil

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi6
Konular
3
Tüm cevap veren bilgilerini fikirlerini paylaşan arkadaşlara teşekkür ediyorum.
Bugün yolum Sirkeci'ye düştü, gitmişken Delta Servis'e çıktım yolumun üzerindeydi.
Yazılım güncellemesi yapın dedim, hemen yapıp verdiler. 9.5.6.0 OCAMIFA Kararlı Sürüm yüklemişler. Öğleden beri bir sıkıntı yok, biraz daha kullanayım bakalım tekrar olacak mı, olursa garantiye vermeyi düşünüyorum. 9.5.8.0 güncellemesi uyarısı geliyor ama şimdilik güncellemeyi düşünmüyorum aynı sorun olur diye.

Güncelleme için aldıkları telefonun ön üst kısmında kılcaldan biraz daha belirgin üç yerini çizmişler. Daha dün internetten sipariş verip arkasına takmış olduğum carbon fiber koruyucuyu da çıkarıp atmışlar kafalarına göre. Yazıklar olsun böyle servise.

Delta'ya cihaz verecek arkadaşlar ekranda çizik istemiyorum diye belirtsinler. Cihazınız mahfolmasın. Yazılım güncellemesi için cihazı bu hâle sokanlar, donanım için neler yapmaz?

Oyla:

MehmetYesil

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi6
Konular
3
Son uygulamalar tuşuna, yani soldaki Menü tuşuna basıp son uygulamaların tümünü kapatmak için çarpı ❌ işaretine dokunup tüm uygulamaları kapattıktan sonra navigasyon tuşları çalışmıyor, telefonu yeniden başlatmam gerekiyor tekrar çalışması için. Defalarca denedim tüm uygulamaları kapattığımda navigasyon tuşları hiçbir şekilde çalışmadı.

Sorun ne olabilir bir fikri veya tecrübesi olan ustalarımız var mı aranızda?

Oyla:

Antagonist35

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
Mi6,PocoX3 NFC
Meslek
Makine Mühendisi
Konular
2
Son uygulamalar tuşuna, yani soldaki Menü tuşuna basıp son uygulamaların tümünü kapatmak için çarpı işaretine dokunup tüm uygulamaları kapattıktan sonra navigasyon tuşları çalışmıyor, telefonu yeniden başlatmam gerekiyor tekrar çalışması için. Defalarca denedim tüm uygulamaları kapattığımda navigasyon tuşları hiçbir şekilde çalışmadı.

Sorun ne olabilir bir fikri veya tecrübesi olan ustalarımız var mı aranızda?
erisebilirlik seceneklerinde aktif olan bir uygulama buna sebep olur. izninleri tek tek iptal ederek bu uygulamayi bulun.

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

osmanliisitma

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Osmanli
Cihazım
Mi6
Konular
0
Flashlamak la veya rootlamakla hiç alakası. Çünkü telefonuma bu yüzden root yaptım rom yaptım kurdum ve 2 3 saat hiçbir sorun yoktu. Ancak uygulamaları yükleyip işi bitirdim de bu sorun meydana geldi yani uygulamanın bir tanesi sorun çıkarıyor ama hangisi onu bulamadım bulur isen eğer yazarım

Oyla:

DrStame

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Settlelight
Cihazım
Redmi 4
Konular
0
Merhaba arkadaşlar forumda çok arama yaptım ama çözüme rastlamadım. Cihazımda sağdaki geri tuşu, soldaki menü tusu ve ortadaki ana ekran tuşu dokunmalara bir tepki vermiyor. Mesela ilk açılışta parmağımı dokundurdugum an ekran açılıyor ama mesela herhangi bir ektandayım bastığımda aynı tuş bir tepki vermiyor. Bu kronik bir sorun mu acaba? Çözümünü bulabilen ustalarımız var mı aranızda?
Cihazı wipe yapıyorum sorun düzeliyor ama uygulamalarımı yeniden yüklüyorum sorunsuz kullanıyorum ama bir iki saat içinde sorun yeniden başlıyor.
Cihazım delta Garantili, servise mi vermeliyim? Bir yol gösterirseniz çok sevinirim. İlgili ve bilgili arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ediyorum.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Ayarlardan hızlı erişimi de açabilirsin

Oyla:
Üst Alt