Haber Mi6 - Mi6x - Mi Mix 2 - Mi Note 3 - Redmi Note 5-- EU Beta Bitiyor(-mu)

Merhaba Miui Türkiye Ailesi.

Bildiğiniz üzere Miui arayüzü ve Xiaomi cihazlarının çok fazla sevilmesinde ki en büyük sebep; akıcı arayüz, sürekli güncel deneyim, Android sürümü artmasa da miui ile gelen güncellemeler ile yep yeni özellikler...

Xiaomi firmasında cihazlara destek süresi olarak uzun yıllar destek veriliyor(-du). Taki geçen yıla kadar. Güncelleme politikasını değiştiren Xiaomi bizleri biraz hayal kırıklığına uğratmıştı. Bizi bir nebze olsun rahatlatan ise custom romların oluşu ama yavaş yavaş onlarda bizlere sırtlarını dönmeye başladı...

Evet kötü haberlerim var. 20.3.26 Güncellemesini veren Miui Eu sitesi güncellemenin en altına ufak bir not iliştirmiş... Bu not ufacık yazılmış ve dikkate almayacaktım. Ama orda yazılı 3 harf var ki... Bizleri yıktı...

Fotolara bakalım

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Evet, Mi6 - Mi6x - Mi Mix 2 - Mi Note 3 - Redmi Note 5 cihazları 19 hazırandan itibaren EOL .... Yani demek oluyor ki bu cihazlara hazirandan itibaren Eu Rom güncellemesi gelmeyecek..Bu çok acı bir tablo. Daha bir çok cihaza taş çıkartacak Mi 6 ve Mi mix 2 nasıl olurda bu kadar erken ölümü gerçekleşir..

Tabi ekip "muhtemelen" diye tabir etmiş. Eğer bu cihazlar Miui 12 alacaksa (ki o zaman bu güncelleme almaya devam edecekleri anlamı taşır) o zaman site gerekli düzenlemeleri yapacaktır diye düşünüyorum

halilgurbuz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halil
Cihazım
Poco X5 Pro 5G
Meslek
Bilişim ırgatı
Konular
197
Bence hiç önemli bir haber değil.
Geliştiriciler sağolsunlar port edip sunuyorlar :)
Bkz. Mido.

Şu anda port edilmiş 20.3.19 kullanıyorum :) herşey mükemmel çalışıyor.

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Xiaomi Mi 13u
Meslek
Mod
Konular
315
Bence hiç önemli bir haber değil.
Geliştiriciler sağolsunlar port edip sunuyorlar :)
Bkz. Mido.

Şu anda port edilmiş 20.3.19 kullanıyorum :) herşey mükemmel çalışıyor.

Mido şanslı bir cihaz. Peki şansız olan cihazlar :(

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Xiaomi Mi 13u
Meslek
Mod
Konular
315
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Translate :

MIUI geliştirme ekibi, bazı modeller için haftalık sürümlerin yayınlanması açısından bazı önemli değişiklikler bildirmiştir. Özellikle, 20 Haziran 2020'den itibaren, eski modeller için haftalık MIUI güncellemeleri durdurulacak: Mi6, Mi6X, Redmi Note 5, Mi Note 3 ve Mi MIX 2. Kararlı sürümler onlar için güncellenmeye devam edecek, ancak muhtemelen uzun bir süre değil.
Buna ek olarak, Redmi Note 8 ve Mi CC9e için, MIUI 11 derlemesi [20.3.26] Android 9'a göre sonlandırılacak. Bir sonraki haftalık sürümler Android 10'a göre yayınlanacak. Çıkış tarihleri belirtilmedi.

Ayrıca Xiaomi'nin haftalık MIUI 11'in yayınlanmasını gelecek haftadan geçici olarak askıya aldığını hatırlayın. Duraklamaya ne sebep oldu - henüz bildirilmedi. Belki de geliştiriciler koronavirüs salgını nedeniyle uzaktan çalışmaya aktarılır veya MIUI 12'nin kapalı gelişimi başlar.

Üst Alt