Çözüldü Mi6 kamera farkı

emreudi

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
@emreudi
Cihazım
Xiaomi Mi 10T
Konular
56
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
mi6
Telefon Modeli
mi6
Bootloader Kilidi
Kapalı
arkadaşlar iki kameranın farkına bakarmısınız ikiside mi6 biri kardeşimin birisi ise benim 9.2.3.0 sürümünü kullanıyoruz ikimizde fakat ben gecelik iken yaptım kardeşimde 3-4 gün önce yaptı yardımlarınızı bekliyorum

Son düzenleme:

TaunMilitary

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi Note 3
Konular
2
Zaten mi6'nın varsayılan kamera uygulaması çok yetersiz. Benim telefon da video çekerken dalgalanma yapıyordu ve her mi6 gibi düşük ışıkta berbat çekiyordu. Şimdi google kamera yüklü ve kamera sıkıntısı bitti. Servis konusunda seçim sizin hocam ama yapacakları tahminimce yeniden yazılım yükleyip gönderirler.

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

byAndroid

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Mi 5x
Konular
17
Öncelikle ön kamera da milimlik oynama bile ışığı çok değiştirebilir ve kamera açıları farklı , bir de acaba kameryı kapatan cam koruyucu mu kullanıyorsunuz?

Oyla:

emreudi

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
@emreudi
Cihazım
Xiaomi Mi 10T
Konular
56
Öncelikle ön kamera da milimlik oynama bile ışığı çok değiştirebilir ve kamera açıları farklı , bir de acaba kameryı kapatan cam koruyucu mu kullanıyorsunuz?
Evet kullanmıyoruz fakat ikimizin ki de aynı koruyucu ona baktım da kapatmıyor milimetrik derken

Oyla:

byAndroid

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Mi 5x
Konular
17
Evet kullanmıyoruz fakat ikimizin ki de aynı koruyucu ona baktım da kapatmıyor milimetrik derken
iki fotoğrafta aynı açıdan çekilmemiş , yapay ışığın bulunduğu yerlerde telefonu 1 cm bile farklı yere koyup çeksen açısı değişeceği için farklı çekebilir. Yani kameranın aldığı ışık değiştikçe iso yu ona göre ayarlamaya çalışacak ve kumlanma vs. farklılıklar olabilir

Oyla:

emreudi

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
@emreudi
Cihazım
Xiaomi Mi 10T
Konular
56
iki fotoğrafta aynı açıdan çekilmemiş , yapay ışığın bulunduğu yerlerde telefonu 1 cm bile farklı yere koyup çeksen açısı değişeceği için farklı çekebilir. Yani kameranın aldığı ışık değiştikçe iso yu ona göre ayarlamaya çalışacak ve kumlanma vs. farklılıklar olabilir
Fakat her zaman böyle benimkinde canlılık var kardeşiminki hep bir bulanık

Oyla:

byAndroid

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Mi 5x
Konular
17
Fakat her zaman böyle benimkinde canlılık var kardeşiminki hep bir bulanık
Bilmiyorum hocam belkide ön kameralar farklıdır xiaomi parça değiştirmeyi çok seviyor . Ekranların bile birkaç çeşiti var

Oyla:

slopelock

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Konular
6
Ben zaten Mi 6'ların ilk serisi ve sonraki serisi diye aralarında farklar bulunan serileri olduğunu düşünüyorum. Mesela ben ilk çıktığında aldığım mi 6'nın yan tuşları rahtsız edici şekilde dışa çıkıntılı ve kesimi sertti. Sonra bir mağazada teşhirdeki telefonda öyle olmadığını daha az çıkıntılı ve kesiminin daha yumuşak olduğunu gördüm. Bu ve başka nedenden dolayı satıp o mağazadan yenisini aldım :D

Oyla:

emreudi

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
@emreudi
Cihazım
Xiaomi Mi 10T
Konular
56
Ben zaten Mi 6'ların ilk serisi ve sonraki serisi diye aralarında farklar bulunan serileri olduğunu düşünüyorum. Mesela ben ilk çıktığında aldığım mi 6'nın yan tuşları rahtsız edici şekilde dışa çıkıntılı ve kesimi sertti. Sonra bir mağazada teşhirdeki telefonda öyle olmadığını daha az çıkıntılı ve kesiminin daha yumuşak olduğunu gördüm. Bu ve başka nedenden dolayı satıp o mağazadan yenisini aldım :D
arkadaşlar telefonu iadeye yolladım kamera içinde toz gördüm sizler dün demiştiniz fakat gece gözükmüyordugündüz baktım toz vardı cihazı iadeye yolladım.

Oyla:
Üst Alt