Soru Mi6 için en iyi rom?

eyupdenerr

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eyup
Cihazım
Lg g2
Konular
8
Mi6 cihazıma rom yüklemek istiyorum araştırma yaptım epic rom miuipro rom hangisi iyi sizce yardımcı olursanız sevinirim miui9 sürümünden geçiş olur mu?

ozgrcvdr

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özgür
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
23
Hocam yüklemeyi biliyor ve yükleme imkanın varsa önce proyu yükleyip bana da kullanıcı yorumunu yaz :)memnun kalmazsan epic i yükle. Dene bişey kaybetmezsin ama miuipro harika diyorlar

Oyla:

buraoca2

...Em Ay You Ay...
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak KOCA
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
4
Şarj -> Epic
Özellik -> Miui Pro

Şarj olarakda çok farkı yok, fakat 1 tık daha uzun gidiyor Epic romun şarjı. Bence eğer sorun yaşamazsanız ikisinden de memnun kalırsınız.

Uygulama Açılış hızı -> Mi-Globe

Açılış hızları sürekli stabil olmasada, tak diye açılması uygulamarın iyi oluyor.

En Genel Rom -> Xiaomi Eu

Etliye sütlüye bulaşmayayım, haftalık güncellensin yeter modundaysanız da, bu romu tercih edebilirsiniz. Epic, Mi-Globe, Multirom.me gibi romların baz aldığı rom Xiaomi Eu romlarıdır.

Miui Pro ise Xiaomi Eu gibi direk China Beta romları baz alır.

Miui MS romunu ise denemedim henüz; Miui Pro baz alınarak geliştirildiği söyleniyor. Miui Pro'nun kilit özellikleri (Quick Card ve Face Unlock) korunmuş fakat özellikleri sadeleştirilmiş rom olduğu dile getiriliyor. Fakat Stock halde TR desteği sunmuyor bu rom, bildiğim kadarı ile.

Aslına bakarsanız 2 Temel rom var bu açıdan bakıldığında; Miui Pro ve Xiaomi Eu.

Benim bilmediğim Miui tabanlı farklı romlarda varsa, paylaşan kişiler sayesinde öğrenmiş oluruz.

Oyla:

ozgrcvdr

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özgür
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
23
Şarj -> Epic
Özellik -> Miui Pro

Şarj olarakda çok farkı yok, fakat 1 tık daha uzun gidiyor Epic romun şarjı. Bence eğer sorun yaşamazsanız ikisinden de memnun kalırsınız.

Uygulama Açılış hızı -> Mi-Globe

Açılış hızları sürekli stabil olmasada, tak diye açılması uygulamarın iyi oluyor.

En Genel Rom -> Xiaomi Eu

Etliye sütlüye bulaşmayayım, haftalık güncellensin yeter modundaysanız da, bu romu tercih edebilirsiniz. Epic, Mi-Globe, Multirom.me gibi romların baz aldığı rom Xiaomi Eu romlarıdır.

Miui Pro ise Xiaomi Eu gibi direk China Beta romları baz alır.

Miui MS romunu ise denemedim henüz; Miui Pro baz alınarak geliştirildiği söyleniyor. Miui Pro'nun kilit özellikleri (Quick Card ve Face Unlock) korunmuş fakat özellikleri sadeleştirilmiş rom olduğu dile getiriliyor. Fakat Stock halde TR desteği sunmuyor bu rom, bildiğim kadarı ile.

Aslına bakarsanız 2 Temel rom var bu açıdan bakıldığında; Miui Pro ve Xiaomi Eu.

Benim bilmediğim Miui tabanlı farklı romlarda varsa, paylaşan kişiler sayesinde öğrenmiş oluruz.
Hocam bilgilendirme için teşekkür ederim.valla güzel ve anlaşılır anlatıyorsun

Oyla:

eyupdenerr

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eyup
Cihazım
Lg g2
Konular
8
Teşekkürler bilgi için peki miuipro nasıl yükleyeceğim şuan mi9 kararlı kullanıyorum gayet hızlı bundan hızlı mıdır acaba ?

Oyla:

Ottoman

Co-Admin
Yönetici
Co-Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
126
Teşekkürler bilgi için peki miuipro nasıl yükleyeceğim şuan mi9 kararlı kullanıyorum gayet hızlı bundan hızlı mıdır acaba ?
Telefonunuzun Bl kilidi açıksa diğer işlemler basit. Forumda gerekli konular mevcut, onları takip ederek istediğiniz romu yükleyip kendiniz deneyebilirsiniz hocam. Ama benim fikrimi soracak olursanız MultiRom derim.

Oyla:

eyupdenerr

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eyup
Cihazım
Lg g2
Konular
8
Telefonunuzun Bl kilidi açıksa diğer işlemler basit. Forumda gerekli konular mevcut, onları takip ederek istediğiniz romu yükleyip kendiniz deneyebilirsiniz hocam. Ama benim fikrimi soracak olursanız MultiRom derim.
Hocam ben görüyorum konularında multirom ve epicrom konu anlatımı göremedim

Oyla:

Abdullah51

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdullah
Cihazım
Casper V3
Konular
0
Peki arkadaşlar miui 9 güncellemesinde imei uçması veya imei kaydı kayboluyor mu miui 9 güncellemesi geldi. Güncelleyim mi ? (cihaz mi6)

Oyla:
Üst Alt