Yardım Mi6 geri alma tusu sorunu

Yaperni

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
Mi6
Konular
1
Arkadaslar iyi aksamlar. Mi6 64gb kullanicisiyim. Telefonu alali 2hafta oldu ama geri alma tusu sorunu yuzunden telefondan sogudum. Su mesaji yazarken bile kac defa hic dokunmama ragmen sayfayi geri aliyor. Ya da oyun oynarken oyundan cikiyor. Bu sorun tum uygulamalarda ayni. Daha onceden basina gelen var mi acaba. Cozum icin nasil bir yol izlemeliyim?

shuj

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
...
Cihazım
Xiaomi Mi6
Meslek
Fotoğrafçı
Konular
27
Aynı sorun bende de var demek sıkıntılı seriye denk geldik. Dolar yüzünden ekran fiyatlarıda uçtu gitti. Benim cihaz zaten evo garantili yollasam parça pinçik ederler tek çare böyle kullanmak. Neyse ki bende kendi kendine basma yapmıyor bir tek şarja takınca ss alıyor geri tuşuna basılı tutmaya ss aradığım için

Oyla:

alpermi6

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
alper
Cihazım
mi6
Konular
0
Bugün ritzy sayfasından cihaz durumuna baktım :

Yapılan İşlem

ARIZALI ELEKTRİKSEL PARCA DEĞİŞTİ.GÜNCEL YAZILIM YÜKLENDİ. * ONARIM SONRASI, CİHAZIN TÜM KONTROL VE TESTLERİ BAŞARIYLA TAMAMLANMIŞTIR.

Bahsettiği elektriksel parça ne bilmiyorum ama canımızı sıkan zımbırtı o sanırım. Ekran değişimi yapılmamış.

Oyla:

mrmkrt45

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
muharrem
Cihazım
mi6
Konular
1
Arkadaşlar bu sorunu çözeli 2-3 hafta oldu. Ama 4. Servise gidişinden sonra çözüldü. Epey uğraştırıyorlar. Israrlı olun ben Mayıs ayında gönderdim karşılıklı konuşmalar ve görüşmelerden sonra çözüldü. Sorun donanımsal dokunmatik panel değişimi yapılıyor çünkü bazı modellerde yanlış yerleşim yapılmış fabrikada dolayısıyla tuşa baskı yaptığı için elinizle hoparlöre bastığınız da bile geri tuşu çalışıyor. Bu şekilde anlayabilirsiniz. Ben defalarca görüştüm hatta miui Türkiye müşteri hizmetleri çağrı merkezindeki bayan aleni azarladı bile ( kayıtları elimde mevcut) ama en sonunda en yetkili kişi benim diyen Burak bey durumu çözdü. Bu arada başta söylemiştim tam 3 kere servise gitti geldi telefonum. İlkinde hiç bir şey yapmadan geri gönderdiler. İkincisinde yine aynı daha sonrakinde panel değişimi yapıldı ama bu sefer de ahize yanlış yerleştirilmiş daha sonra tekrar taraflarına geri göndermemi istediler. Sonuncusu yaptıkları çapraz taktıkları ahizeyi çıkarıp tekrar yerine göstermelik takmışlar. Parmak izi okuyucu bile şuan tekliyor, 2-3 basmada çalışıyor. Artık uğraşmak istemediğim için telefonu o şekilde kullanıyorum. Yani KVK servisinin durumu bundan ibaret artık karar sizin.

Oyla:

alpermi6

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
alper
Cihazım
mi6
Konular
0
Telefonum dün geldi, şu ana kadar sorun yok. Sanırım sorun giderildi. Yalnız araçta müzik dinlerken halen arada bir ses anlık kesilip geri geliyor. Yani saniyenin 1/3 oranında bir şarkıda ortalama 3-4 kez bu oluyor. Sizlerde de benzer kesilmeler oluyor mu? Araçta sorun var mı diye birkaç farklı telefonda denedim onlarda kesilme olmadı.

Oyla:

Ali.Cevik

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Mi Mix 2
Meslek
Destek Uzmanı ve Grafik Tasarımcı (Amatör)
Konular
1
merhaba arkadaslar bende mi6 kendi kendiene geri tusu basma sorunu vardi.Delta servisr verdim ordaki yetkili bana bunlarin 1 serisi hatali uretim olmus 600 e yakin telefona yeni nesil ekran taktik geri donen olmadi dedi.Benim ekranida yaklasik 1 hafta once degistiler.1 haftadir sorun yasamdim.Sorun yazilimsal degil donanimsal ekran degisimi gerekiyor bilginize.

Konu hort ama kusura bakmayın. Ekran değişimini hemen yapıp teslim ediyorlar mı? Yoksa standar teknik servis süresini bekliyor muyuz? Duruma göre elden teslim ederim ya da kargo yaparım. Bilgi veren olursa sevinirim.

Oyla:

Ömer Tuğrulelçi

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ömer
Cihazım
mi 6
Konular
0
Benim telefon da ekran dğişti serviste 1 yıl önce ama yine aynı sorun oldu tekrar gönderdim hiçbir şey yapmamışlar, yazılım güncelleyip göndermişler. muhtemelen gene olacak. Anlayacağınız ekran değişimi çözüm olmuyor.

Oyla:

argovolkan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
volkan
Cihazım
mi 9 lite
Konular
0
Bu sorunu ücretli bir şekilde çözebilecek bir yer varmı Ankara da, yardımcı olabilir misiniz?

Oyla:
Üst Alt