Yardım Mi6 android 8 güncellemesi sonrası NFC problemi

edmin

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Xiaomi
Cihazım
Oppo reno 4
Meslek
HVKK Astsubay
Konular
25
Arkadaşlar global beta android 7 sürümü kullanıyordum bu esnada nfc üzerinden yapıkredi mobil bankacılıktan mobil ödeme yapıyordum. Android 8 e geçince pos cihazı üzerinden işlem yapamaz oldum zar zor kararlı sürüme geçtim android 7.1 e. Ödeme yapabildim. Geçen gelen android 8 güncellemesini yaptım kararlı sürüm. Pos cihazından mobil ödeme yapayım dedim ama yine yapamadım pos cihazı görmüyor bile şimdi tekrar android 7 ye dönmem gerekecek ne yapmam gerek lütfen acil yardımlarınızı bekliyorum..

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Zenex hocam bu problem için persist kaynaklı demişti yanlış hatırlamıyorsam. Eski persist.img flashlanınca sorunun giderildiğini belirtmişti galiba. Emin olmak için kendisini onuya davet edelim :)

Oyla:

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Zenex hocam bu problem için persist kaynaklı demişti yanlış hatırlamıyorsam. Eski persist.img flashlanınca sorunun giderildiğini belirtmişti galiba. Emin olmak için kendisini onuya davet edelim :)
Evet doğrudur hocam. Persist kaynaklı fakat güncel persist flashlanmalı. Persist flashlanması da twrp veya rootla olabilir. Fastboot üzerinden persist flashlanması engelli durumda.

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Evet doğrudur hocam. Persist kaynaklı fakat güncel persist flashlanmalı. Persist flashlanması da twrp veya rootla olabilir. Fastboot üzerinden persist flashlanması engelli durumda.

Teşekkürler hocam :)

Oyla:
Üst Alt