Yardım Mi6 Ahize Ses Sorunu

eneskar

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
enes
Cihazım
xiaomi mi 6
Konular
2
Arkadaşlar bir sürü konu açılmış evet fakat tam bir çözüm bulunabilmiş değil. Sorunun neyden kaynaklandığı belli değil.

1 haftadır ahizeden gelen ses duyulmayacak kadar az geliyor. Telefon görüşmeleri yapamıyoruz. Konuyla ilgili uzman arkadaşlardan çözüm yollarını paylaşmalarını rica ediyoruz.

Telefon bilgilerini ekteki dosyada paylaşıyorum.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Ataberkk44

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ataberk
Cihazım
Mi9
Meslek
Öğrenci
Konular
70
Bu sorun bazı romlarda mevcut eu veya eski global kararlı sürümlere geçerseniz düzülüyor telefon 2 yıldan uzun süre kullanıldıysa diş fırçası yardımıyla temizleyebilirsiniz.

Oyla:

ysfakc

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
YUSUF
Cihazım
Mİ 6
Konular
16
Arkadaşlar bir sürü konu açılmış evet fakat tam bir çözüm bulunabilmiş değil. Sorunun neyden kaynaklandığı belli değil.

1 haftadır ahizeden gelen ses duyulmayacak kadar az geliyor. Telefon görüşmeleri yapamıyoruz. Konuyla ilgili uzman arkadaşlardan çözüm yollarını paylaşmalarını rica ediyoruz.

Telefon bilgilerini ekteki dosyada paylaşıyorum.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
2 gun once konusunu actim. Ahizeyi değiştim ama o bile çözüm olmadı. Gürültülü ortamda duymak mümkün degil. Yazılımsal olduğunu sanmıyorum çünkü aynisi arkadasta var ayni sürüm onda sıkıntı yok.

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

eneskar

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
enes
Cihazım
xiaomi mi 6
Konular
2
Bu sorun bazı romlarda mevcut eu veya eski global kararlı sürümlere geçerseniz düzülüyor telefon 2 yıldan uzun süre kullanıldıysa diş fırçası yardımıyla temizleyebilirsiniz.

denedim temizlemeyi bir değişme olmadı maalesef. telefonu 2. el aldım 1 sene önce. bu rom yüklüydü böyle güncelleme geldikçe güncelleme yapıyorum sadece. rom yüklemeyi falan bilmiyorum malesef
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

2 gun once konusunu actim. Ahizeyi değiştim ama o bile çözüm olmadı. Gürültülü ortamda duymak mümkün degil. Yazılımsal olduğunu sanmıyorum çünkü aynisi arkadasta var ayni sürüm onda sıkıntı yok.

ahizeyi değiştirdiyseniz yazılımsal olması daha muhtemel değil midir? bu telefon hiç toz su vs almadı bir anda böyle oldu. ben de donanımsal olduğunu düşünmüyorum o sebepten.

Oyla:

Fatihilhan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Fatih ilhan
Cihazım
Mi 6
Konular
4
İnanın bende bıktım artık her yerde hoparlörden konuşmaktan özel falan kalmadı açsan bir dert açmadan bir dert sırf bunun için rootladım telefonu garantisi olduğu halde benim sorunum Bi kaç aydır böyle birden başladı test menüsüne girdiğimde kulağıma yaklaştırmadan duyuyorum ama aramalarda çıkan sesi duymak için telefonu neredeyse kulağımın içine sokmam gerekiyor

Oyla:

Ataberkk44

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ataberk
Cihazım
Mi9
Meslek
Öğrenci
Konular
70
denedim temizlemeyi bir değişme olmadı maalesef. telefonu 2. el aldım 1 sene önce. bu rom yüklüydü böyle güncelleme geldikçe güncelleme yapıyorum sadece. rom yüklemeyi falan bilmiyorum malesef

ahizeyi değiştirdiyseniz yazılımsal olması daha muhtemel değil midir? bu telefon hiç toz su vs almadı bir anda böyle oldu. ben de donanımsal olduğunu düşünmüyorum o sebepten.
Katılıyorum bence yazılımsal

Oyla:

ysfakc

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
YUSUF
Cihazım
Mİ 6
Konular
16

Ayni yazilim arkadasimin cihazinda da var o yüzden düşündüm belki ses entegresi falandır.

Oyla:

Fatihilhan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Fatih ilhan
Cihazım
Mi 6
Konular
4
Ayni yazilim arkadasimin cihazinda da var o yüzden düşündüm belki ses entegresi falandır.

Mi 6nın çeşitli modelleri var belki de ses kartı farklıdır ama ben kesinlikle donanımsal olduğuna inanmıyorum ama araştırmaya devam edeceğim bu sorunu yaşayan sadece biz değil farklı dillerden ülkelerden insanlar da var donanımsal bir problem varsa bu azımsanacak bir sayı değil cihaz problemli olur

Oyla:

Mrtayfreat

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Mi 6
Konular
65
Bu sorunu bi aralar Dolby Atmos kullanarak kendimce ayarlar yaparak çözmüştüm ama sonra telefonu sıfirladım ayarlarimda gitti. Ses yine kısık gelmeye başladı bi daha da o yüksek ahize sesini duyamadım cihazda. Kesinlikle yazılımsal WhatssApp seslerini dinlerken gayet yeterli sadece aramalarda oluyor bu.

Oyla:

TheRick

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Özcan
Cihazım
Mi 8
Konular
5
Aynı sorun 1 haftadır evdeki mi 6 da var. Ahize kirlenmiş tıkanmış olabilme ihtimali yüksek zira müzik dinlerken de ses gelmiyor. Ama şimdi herkes aynı haftalarda aynı sorunu yaşayınca Xiaomi'nin planlı eskitme yapmaya başladığını düşünüyorum. Ya herkese Android 9 güncellemesi ile bu terbiyesizliği yaptı. Ya da herkes ilk çıktığı zamanlarda aldığı için herkeste aynı tarihlerde ahize tıkandı.

MI 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:
Üst Alt