Yardım Mi6 Ahize Ses Sorunu

eneskar

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
enes
Cihazım
xiaomi mi 6
Konular
2
Arkadaşlar bir sürü konu açılmış evet fakat tam bir çözüm bulunabilmiş değil. Sorunun neyden kaynaklandığı belli değil.

1 haftadır ahizeden gelen ses duyulmayacak kadar az geliyor. Telefon görüşmeleri yapamıyoruz. Konuyla ilgili uzman arkadaşlardan çözüm yollarını paylaşmalarını rica ediyoruz.

Telefon bilgilerini ekteki dosyada paylaşıyorum.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

xreaLy+

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yakup
Cihazım
Xiaomi MI 6
Konular
0
Bu sorunu 3 haftadır yaşıyorum. Telefonu duvarda parçalama noktasına geldim.

Oyla:

alicankocak

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
AliCan KOÇAK
Cihazım
Redmi K20 Pro
Meslek
Kalite Sorumlusu
Konular
12
mi room kullanıyorum. Bir süre önce yaşadım , sonra düzeldi sonraki güncelleme ile yine gitti. Şimdi sessiz ortamda bile zorlanıyorum duymak için. Yazılımsal bir sıkıntı var. Bir türlü çözülemedi şu olay. Bu romlarda çalışacak ses dosyalarını bulsak belki düzelme durumu olur fakat onlarda yok

Oyla:

xomamme

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Şaomi
Cihazım
13T PRO
Konular
11
hocam aynı sorun bende de vardı hep romdan sanıyordum ama meğersem ahize kirlilikten tıkanmış, telefonu ters tutup yağ sökücü sıktım sonra kompresör makinasından hava tuttum bütün delikler açıldı şimdi ses ayarı yarıdan biraz düşük. yüksek açınca yanımdaki de duyuyor

Oyla:

eneskar

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
enes
Cihazım
xiaomi mi 6
Konular
2
hocam aynı sorun bende de vardı hep romdan sanıyordum ama meğersem ahize kirlilikten tıkanmış, telefonu ters tutup yağ sökücü sıktım sonra kompresör makinasından hava tuttum bütün delikler açıldı şimdi ses ayarı yarıdan biraz düşük. yüksek açınca yanımdaki de duyuyor
yağ çözücü derken? contact cleaner falan mı sıktınız?

Oyla:

shuj

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kuzey
Cihazım
Xiaomi Mi6
Meslek
Fotoğrafçı
Konular
26

Çok riski diğer parçalarda zarar görebilirdi yağ sökücü uçucu bir sıvı değil ve içerde gezinip parça yakma da yapabilir ama şansınıza bir problem olmamış sanırım.

Oyla:

xomamme

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Şaomi
Cihazım
13T PRO
Konular
11
Çok riski diğer parçalarda zarar görebilirdi yağ sökücü uçucu bir sıvı değil ve içerde gezinip parça yakma da yapabilir ama şansınıza bir problem olmamış sanırım.

valla ilk iki açma kapamada hiç ses gelmedi, ben bunu göze almıştım çünkü hoparlörden konuşabiliyordum. dediğiniz gibi içeriye aktı muhtemelen sonra hava tutunca etkisi azaldı.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

yağ çözücü derken? contact cleaner falan mı sıktınız?

kendim würth ürünlerini satıyorum oradan yağ pas sökücü sıktım

Oyla:

TheRick

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Özcan
Cihazım
Mi 8
Konular
5
Genel amaçlı temizleyici spreyi var uçucu onu alın yapın. Ben de yaptım oldu. Önce kulak çöpünün pamuğuna sıktım bolca sürdüm sürekli hızlı hızlı en son 7-8 santim mesafeden direk sıktım. Peşinden hemen tekrar başka bir temiz kulak çöpünü ile sildim. Tabi bunu kesin açılsın diye 4 kere yapmışımdır. Yaptıktan hemen sonra silin peşinden de fön makinesi ile içini soğuk olan ayarda kurutup bitirdim. Sonuç olarak açıldı. Meğersem orası tıkanmış. Şimdi normal. O yağ uçucu bir yağ normal yağ değil. Üstünden araba balatasının resmi var. Şimdi marka vermeyim Türk malı ve Alman malı var birini alın yapın.

MI 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

xreaLy+

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yakup
Cihazım
Xiaomi MI 6
Konular
0
balata spreyi işe yaradı. Telefon ilk günkü haline döndü. Telefonu kapatın. Balata spreyini bir beze sıkıp üstünde 3 dk ovalayın. Beze sürekli sıkıp yapın bu işlemi. yaptıktan sonra telefon 3-4 dk kapalı kalsın. sonra açın telefonu. Sonuç başarılı olacaktır.

Oyla:
Üst Alt