Yardım Mi5s yavaşlama ve pil sorunu...

hseynkb4

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hüseyin kaba
Cihazım
mi note 10
Konular
10
Herkese iyi günler dilerim... Cihazı alalı yaklaşık 3 sene oluyor bu zamana kadar sıkıntısız sorunsuz kullandım ama artık çok yavaşladı ve şarjı bir günü asla çıkarmıyor.
Forumdaki üyelerin bilgilerine kaldım artık...
Saygıdeğer arkadaşlar bunları bir nebze de olsa düzeltebilmek için nasıl bir yol izlemeliyim?
Bilgileriniz için şimdiden yüksek teşekkürlerimi sizlere sunuyorum...

Kullandığım cihaz 3gb ram / 64gb rom olan versiyonu.
MIUI sürümü ise:10.2.3.0 global stable rom.
Saygılar...

nedimvtnsvr

Bursaspor
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Nedim
Cihazım
mi5s
Meslek
MAKİNA OPERATORU
Konular
28
Bende şarj ve performans konusundan muzdaribim ama ne telefonumun bt kilidini açmayı becerebiliyorum ne başka bişey yapabiliyorum keşke bende eski hızlı haline döndürebilsem şu mi5si

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

taha.blt

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
36
Bende şarj ve performans konusundan muzdaribim ama ne telefonumun bt kilidini açmayı becerebiliyorum ne başka bişey yapabiliyorum keşke bende eski hızlı haline döndürebilsem şu mi5si

Malesef Bootloader açılmadan hiçbir şey yapılamıyor.
Sitede konusu mevcut. Bootloaderi açabilirseniz 2 önerim var.
1-) Cihaza Miui 8.5 Global sürümünü yüklemek. Mi 5s için en iyi sürüm budur. Tabi Miui 10 daki çoğu şey yok. Bildirim içeriğini görme, oyun modu vs. Kendim denedim gerçekten ilk günki gibi oluyor cihaz. Fakat Miui 10'a alıştığım için tekrar Miui 10 yükledim.
2-) Global rom değilde Eu rom yükleyerek daha iyi performans alabilirsiniz. Eu rom global sürüme göre daha iyi çalışan romdur.
Kısacası Miui 10 kullanmak istiyorsanız Eu rom, cihaz ilk günki gibi olsun diyorsanız Miui 8.5 Global Stable yüklemek gerek.
Tabi hepsinden önce Bootloader kilidi açılmalı.
* Aslında hepsiyle ilgili konular mevcut forumda. Üzerinde araştırma yapılarak yapılabilir şeyler.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Rehber - XiaomiTool v2 ile Tüm Xiaomi Cihazlara Zahmetsiz Bootloader Unlock, TWRP, EU Rom, Global Rom ve Magisk Root Yükleme Resimli Anlatım
Bu konudaki program hem Bootloader açmak için hemde Eu rom kurmak için kullanılabilir.
Ama önce Bootloader açmak gerek.
Botloader kilidinin açıldığını anlamanın en kolay yolu = Telefon açılırken Mi yazısının olduğu ekranın en altında "unlocked" yazıyorsa Bootloader kilidi açıktır.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Son düzenleme:
Oyla:

nedimvtnsvr

Bursaspor
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Nedim
Cihazım
mi5s
Meslek
MAKİNA OPERATORU
Konular
28
Malesef Bootloader açılmadan hiçbir şey yapılamıyor.
Sitede konusu mevcut. Bootloaderi açabilirseniz 2 önerim var.
1-) Cihaza Miui 8.5 Global sürümünü yüklemek. Mi 5s için en iyi sürüm budur. Tabi Miui 10 daki çoğu şey yok. Bildirim içeriğini görme, oyun modu vs. Kendim denedim gerçekten ilk günki gibi oluyor cihaz. Fakat Miui 10'a alıştığım için tekrar Miui 10 yükledim.
2-) Global rom değilde Eu rom yükleyerek daha iyi performans alabilirsiniz. Eu rom global sürüme göre daha iyi çalışan romdur.
Kısacası Miui 10 kullanmak istiyorsanız Eu rom, cihaz ilk günki gibi olsun diyorsanız Miui 8.5 Global Stable yüklemek gerek.
Tabi hepsinden önce Bootloader kilidi açılmalı.
* Aslında hepsiyle ilgili konular mevcut forumda. Üzerinde araştırma yapılarak yapılabilir şeyler.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Rehber - XiaomiTool v2 ile Tüm Xiaomi Cihazlara Zahmetsiz Bootloader Unlock, TWRP, EU Rom, Global Rom ve Magisk Root Yükleme Resimli Anlatım
Bu konudaki program hem Bootloader açmak için hemde Eu rom kurmak için kullanılabilir.
Ama önce Bootloader açmak gerek.
Botloader kilidinin açıldığını anlamanın en kolay yolu = Telefon açılırken Mi yazısının olduğu ekranın en altında "unlocked" yazıyorsa Bootloader kilidi açıktır.

Çok teşekkür ederim yardım mesajınız için ama daha önce yapmaya çalıştım beceremedim bt açmayı filan

Oyla:

bitexx

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
TuGi
Cihazım
Poco X3
Meslek
CNC tekniker
Konular
9
bu dosyayı nasıl yukerim anlatabilir misiniz?

telefona twrp recoveryden MIUI 8.5 yükledim şuan uçak gibi oldu bir de termal sorunu çözeyim yeter
Es dosya yoneticisi ile ama telefonda root olması gerekiyor Es dosya yöneticisini indirip yan ayarladan root tikini acin telefonda root varsa izin isteyecek izin verin daha sonra Es dosya yöneticisinde depolamaya girin yukarda stroage yazan yerin solunda \ işaretine tıklayın Etc klasorunun içine atın ama daha öncesinde etc klasorunun içinde sizin orijinal dosyanın yedeğini alın her ihtimale karşı dursun daha sonra telefonu yeniden başlatin hazır Kernel adiutor veya Fk kernel programlari ile çekirdeklere bakabilirsiniz full hızda çalışıyor olacaklar indirdiğiniz programdan günlük hayatta kullanmak için çekirdeklerin hepsini 1133 e çekebilirsiniz yoksa full tempo ile çalışacakları için sarjiniz çabuk bitebilir oyun oynayacağıniz zaman yukarı cekersiniz tekrar

Oyla:

Argolik

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Atakan
Cihazım
Xiami mi5s
Konular
2

valla dediğin doğruya bana makına açık gelmiş bootloader kilidi , böyle birşey olabilir mi ?

Oyla:

taha.blt

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
36
valla dediğin doğruya bana makına açık gelmiş bootloader kilidi , böyle birşey olabilir mi ?
İthalatçı garantili aldıysanız veya imei atılmış cihazda açık gelmesi normal.
Hem Bootloader açık olması kötü değil. İyi bir şey. Telefon bozulursa çok rahat kurtarılıyor. Kapalı olunca zor.

Oyla:

Rastlanti

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Okan
Cihazım
Mi 5s
Konular
0
Arkadaşlar ben bootloader nedir falan bu konulara yabancıyım be imde derdim aynı tel şok aşırı yavaşladı hatta bu mesajı yazarken bile güçlük çektim o derece yani Banada bi yardımcı olursanız sevinirim dua ederim sizlere

Oyla:

h4lil20

Security
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halil
Cihazım
xiaomi mi5s
Meslek
Güvenlik
Konular
8
Hocam ilacın bende. Telefonun rootlu mu once onu sorayim. Mesela bende de mi5s var. Pubg sabit 60 fps alıyorum. Benimde 3 sene oldu telefon akiyor:) :)
Hocam benimde mi 5s im var banada yardımcı olurmusunuz benimkide son zamanlarda yavaşlamaya başladı

Oyla:

mehmet_dengiz

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Xiaomi mi5s
Meslek
Karşılıksız miui ailesine yardımı borç bilirim