İpucu Mİ5S plus TWRP Yükleme/Root Aracı (Kolay Yöntem)

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
bir türlü beceremedim sürekli şu ekran geliyor ne yapmam lazım.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Bilgisayarınız telefonunuzu tanımamış gibi görünüyor. Aygıt yöneticisinden kontrol edin, eğer sürücüleri yüklü değil ise elle yüklemeyi deneyebilirsiniz.

ulasecgin

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ulaş
Cihazım
mi5s plus
Konular
27
Bilgisayarınız telefonunuzu tanımamış gibi görünüyor. Aygıt yöneticisinden kontrol edin, eğer sürücüleri yüklü değil ise elle yüklemeyi deneyebilirsiniz.

sürücüler yüklü ama yine aynı hatayı veriyor.

inciteknik

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Hekan
Cihazım
Mi 5s+
Konular
0
Fastboot flash recovery değilde, fastboot boot [sürücüAdı]:\(Klasör Adı)\ZC:@TWR-3.0.2-:@MI5SPlus-Natrium-16.10.23.img Komutu verirseniz, twrp yi yüklemiş olmuyorsunuz ama cihazınız twrp modunda açılıyor. Diğer işlemleri harfiyen uygularsanız Yeniden orjinal recovery i flaslamaya gerek kalmaz. Kolay gelsin.

ulasecgin

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ulaş
Cihazım
mi5s plus
Konular
27
arkadaşlar şimdide kuruldu diyor fakat recovery i açtığımda stock recovery açılıyor ne yapmam lazım ?

Ekli dosyalar

• Desktop Screenshot 2017.11.21 - 20.07.29.46.png
    Desktop Screenshot 2017.11.21 - 20.07.29.46.png
    14,4 KB · Görüntüleme: 38

granma79

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mahir
Cihazım
Redmi Note 2
Konular
2
Sürücü yazılımları yüklenmiş olmalı derken bilgisayarda hangi yazılımların yüklü olması gerekiyor...
BL kilidini açtım fakat Twrp olmuyor. 1 Enter yaptım. O şeklide 2 mavi ekran geldi. Onlarda da 1 yaptım. Fakat değişen birşey olmadı.
Yardım edebilir misiniz?

Yazdığı hata ise şu:

You are not connected yet.... Check your connection.....
Check the message on the device screen....
Allow USB Debugging for Device....

Son düzenleme:

Rizasahin35

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Riza
Cihazım
Mi5s
Konular
0
S.a mi5s plus telfonuma blmeden supersu yaptım Telefonun IMEI gitti telefon yurtdışı telefon açılıyor fakat emei yok İzmir'de yaşıyorum bana yardımcı olacak bir arkadaş var mı ya da anlayan bir telefoncu var mı Şimdiden teşekkürler

ahmetomer79

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi 5S Plus
Konular
0
Üstad sen nasıl bir kralsın yahu. Buradan sonsuz teşekkürlerimi gönderiyorum. Çok sağol
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

[doublepost=1518382170,1518381794][/doublepost]Bu arada değerli arkadaşlar eğer 1'e bastığınızda cihazı bağlanmadığınızı söylüyor ise şunu deneyin:

İnternetten kingo root indirin, kurun,uygulamayı açtıktan sonra ise USB hata ayıklamasına telefonunuzdan izin verin. Verdikten sonra kingo root'dan çıkıp normal programa girin. Yüksek ihtimal çalışacaktır. Sanırsam bizim program telefondan izin alma konusunda bir sorun yaşıyor.

Ayrıca sonrasında gelen menülerde 10sn'den fazla beklemeyin. Benim telefonum 10snden sonra kendini restartladı ve tekrar denemek zorunda kaldım. Hızlı hızlı tıklayınca recovery tereyağından kıl çeker gibi açıldı. Umarım yardımcı olabilmişimdir. İyi forumlar

tcivelek61

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
TURGUT
Cihazım
mi5s plus
Konular
31
Ön Hazırlık:
  • Bootloader kilidi açılmış olmalı
  • USB DATA kablosu (cihazınızla beraber geleni kullanabilirsiniz)
  • Sürücü imza zorlaması devre dışı bırakılmış bir bilgisayar
  • USB Hata Ayıklama açık olmalı - Telefonunuzdaki ayarlar menüsüne girin. MIUI versiyonu üzerine 7 defa tıklayarak (artık siz de bir geliştiricisiniz mesajı belirinceye kadar) geliştirici seçeneklerini açın. Ayarlar/ek ayarlar altından USB hata ayiılamasini aktif edin.
  • En az %50 batarya seviyesi

Gerekli Dosyalar:

FLASHER TOOLKIT Mi 5sPlus Kullanımı:

1. Öncelikle "Minimal ADB and Fastboot" dosyasını indirin ve bilgisayarınıza yükleyin. Daha sonra eğer root yetkisi almak istiyorsanız "BETA-SuperSUv2.78 SR5.zip" dosyasını indirin ve telefonunuzdaki "Download" klasörüne kopyalayın.

2. Telefonunuzu açık bir halde USB kablosu aracılığı ile bilgisayarınıza bağlayın. (Eğer daha önce bağlamadıysanız sürücülerin tamamen yüklenmesini bekleyin)

3. FLASHER TOOLKIT Mi 5sPlus isimli dosyayı bilgisayarınızda klasöre çıkartın ve içinde yer alan "FLASHER TOOLKIT Capricorn.bat" dosyasını yönetici olarak çalıştırın.

4. Program açıldığında aşağıdaki gibi bir ekran sizi karşılayacak. Öncelikle TWRP yüklemesi için 1 yazıp enter'a basıyoruz. (ZCX TWRP 3.0.2-X for Mi5s plus yazan seçenek). Bu işlemler sırasında hep bir tuşa basarak ilerleyin yazacak ve telefonunuz arada kapanıp fastboot moda girecek. Daha sonra yeniden kanıp TWRP ile açılacak. Bu işlemler sırasında her bir tuşa basmadan önce bilgisayarınıza drdiver'ların doğru bir şekilde yüklenmesini beklemeniz gerekiyor aksi halde işlemler başarılı olmayacaktır. Yani arka arkaya tuşlara basmayın, sabırlı olsun driverların yüklenmesini bekleyin.

5.
Daha sonra yükleme işlemi bittiğinde TWRP Çince açılabilir. (Bende İngilizce açıldığı için bu işlemi yapmadım) Eğer Çince açılırsa aşağıdaki resimlerde gösterildiği gibi dili değiştirebilirsiniz.

6. OTA güncellemelerini almaya devam edebilmek ve bootloop sorunu yaşamamak için öncelikle aşağıdaki resimlerde gösterilen ayarları yapmanız gerekiyor.

Daha sonra aşağıda gösterildiği gibi tam bir rom dosyasının veya recovery.zip dosyasının sonraki güncellemenin sorunuz gelmesi ve yüklenmesi için yüklenmesi gerekiyor

7.
Şimdi isterseniz telefonunuzda root yetkisi alabilirsiniz. Root yetkisi almak için daha önce indirip download klasörüne kopyaladığımız dosyayı yükleyeceğiz. TWRP içindeki advanced yolu altından SuperSU'ya tıklayın ve aşağıdaki barı sağa kaydırın. Cihazınız rootlanmıştır. (Dilerseniz klasik yöntem olan install/install zip yolu ile de root dosyasını göstererek yükleyebilirsiniz)

8.
TWRP yükleme ve Root yetkisi alma işlemlerini başarıyla tamamladınız, geçmiş olsun :) Reboot/Sytem diyerek telefonunuzu açabilirsiniz.

Merhaba
Dediklerinizi 5.aşamaya kadar yaptım. Arkadaşların ekran görüntüsü paylaştığı gibi oldu. 5.aşamada fastboot ekranı sabit kaldı. Dediğini gibi ses açma ve güç tuşuyla açtım. Karşıma Main Menu 1reboot 2 wipe data 3 connect with miassistant yazan bir ekran geldi. bu ekranda dokunmatik çalışmıyor Sadece ses tuşlarıyla ileri geri güç tuşuyla da seçim yapabiliyorsuuz. Reboot dediğimde telefon kapanıp aşıldı. wipe data dediğimde datayı sil çıktı.(silmedim) 3 te ise pc suite bağladı. Ne yapmam gerek root yetkisi almak için Yardım eder misiniz?

tcivelek61

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
TURGUT
Cihazım
mi5s plus
Konular
31
Sorun bu ekranda sanırım Hata veriyor Yardımcı olacak var mı

MI 5s Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Recai74

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Recai
Cihazım
Lg g3
Konular
34
Adw sürücüsünü indirin twrp dosyasini içine atin ve mauseyi sağ tıklayıp dosyayi burdan aç deyin sonra cmd ekranına twrp nin adini ve sürümünü ayni yazin fasboota alin enter deyin

Üst Alt