İpucu Mİ5S plus TWRP Yükleme/Root Aracı (Kolay Yöntem)

zeki gönül

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
4 Kasım 2014
Ön Hazırlık:
  • Bootloader kilidi açılmış olmalı
  • USB DATA kablosu (cihazınızla beraber geleni kullanabilirsiniz)
  • Sürücü imza zorlaması devre dışı bırakılmış bir
    Bu linki görmek için izniniz yok Giriş yap veya üye ol.
    bilgisayar
  • USB Hata Ayıklama açık olmalı - Telefonunuzdaki ayarlar menüsüne girin. MIUI versiyonu üzerine 7 defa tıklayarak (artık siz de bir geliştiricisiniz mesajı belirinceye kadar) geliştirici seçeneklerini açın. Ayarlar/ek ayarlar altından USB hata ayiılamasini aktif edin.
  • En az %50 batarya seviyesi

Gerekli Dosyalar:

FLASHER TOOLKIT Mi 5sPlus Kullanımı:

1. Öncelikle "Minimal ADB and Fastboot" dosyasını indirin ve bilgisayarınıza yükleyin. Daha sonra eğer root yetkisi almak istiyorsanız "BETA-SuperSUv2.78 SR5.zip" dosyasını indirin ve telefonunuzdaki "Download" klasörüne kopyalayın.

2. Telefonunuzu açık bir halde USB kablosu aracılığı ile bilgisayarınıza bağlayın. (Eğer daha önce bağlamadıysanız sürücülerin tamamen yüklenmesini bekleyin)

3. FLASHER TOOLKIT Mi 5sPlus isimli dosyayı bilgisayarınızda klasöre çıkartın ve içinde yer alan "FLASHER TOOLKIT Capricorn.bat" dosyasını yönetici olarak çalıştırın.

4. Program açıldığında aşağıdaki gibi bir ekran sizi karşılayacak. Öncelikle TWRP yüklemesi için 1 yazıp enter'a basıyoruz. (ZCX TWRP 3.0.2-X for Mi5s plus yazan seçenek). Bu işlemler sırasında hep bir tuşa basarak ilerleyin yazacak ve telefonunuz arada kapanıp fastboot moda girecek. Daha sonra yeniden kanıp TWRP ile açılacak. Bu işlemler sırasında her bir tuşa basmadan önce bilgisayarınıza drdiver'ların doğru bir şekilde yüklenmesini beklemeniz gerekiyor aksi halde işlemler başarılı olmayacaktır. Yani arka arkaya tuşlara basmayın, sabırlı olsun driverların yüklenmesini bekleyin.

5.
Daha sonra yükleme işlemi bittiğinde TWRP Çince açılabilir. (Bende İngilizce açıldığı için bu işlemi yapmadım) Eğer Çince açılırsa aşağıdaki resimlerde gösterildiği gibi dili değiştirebilirsiniz.

6. OTA güncellemelerini almaya devam edebilmek ve bootloop sorunu yaşamamak için öncelikle aşağıdaki resimlerde gösterilen ayarları yapmanız gerekiyor.

Daha sonra aşağıda gösterildiği gibi tam bir rom dosyasının veya recovery.zip dosyasının sonraki güncellemenin sorunuz gelmesi ve yüklenmesi için yüklenmesi gerekiyor

7.
Şimdi isterseniz telefonunuzda root yetkisi alabilirsiniz. Root yetkisi almak için daha önce indirip download klasörüne kopyaladığımız dosyayı yükleyeceğiz. TWRP içindeki advanced yolu altından SuperSU'ya tıklayın ve aşağıdaki barı sağa kaydırın. Cihazınız rootlanmıştır. (Dilerseniz klasik yöntem olan install/install zip yolu ile de root dosyasını göstererek yükleyebilirsiniz)

8.
TWRP yükleme ve Root yetkisi alma işlemlerini başarıyla tamamladınız, geçmiş olsun :) Reboot/Sytem diyerek telefonunuzu açabilirsiniz.

serengeta

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
ercan
Cihazım
note 2
Usta bu sağdakileri işaretledikten sonra restore defaults mu yapıyoruz,

MI 5s Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
Site Kurucusu
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Emre
Cihazım
Mi Note 2
Usta bu sağdakileri işaretledikten sonra restore defaults mu yapıyoruz,

Hayır hocam. Restore defaults varsayılan ayarları yeniden yükler. Yani yaptığınız işlemi iptal eder.

berkay7171

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Berkay
Cihazım
Mi5s Plus
Hocam kolay gelsin. Her şeyi yaptım flashladım fakat Fastboot ekranında kaldı. TWRP ekranına geçiş yapmadı. Ne yapmam lazım?

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
Site Kurucusu
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Emre
Cihazım
Mi Note 2
Hocam kolay gelsin. Her şeyi yaptım flashladım fakat Fastboot ekranında kaldı. TWRP ekranına geçiş yapmadı. Ne yapmam lazım?
Güç tuşuna uzun süreli basarak telefonu kapatın ve ses açma+güç tuşlarına beraber basarak açın recovery gelecektir hocam.

berkay7171

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Berkay
Cihazım
Mi5s Plus
Yok hocam pcsuite yazılı ekran geliyor. Telefonda Çin romu olmak zorunda mı? Benim ki global rom.

berkay7171

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Berkay
Cihazım
Mi5s Plus
Hocam flood için özür diliyorum. TWRP'nin adını recovery yapıp cmd ekranında fastboot flash recovery recovery.img ve fastboot boot recovery yaptım twrp açıldı.

emrhozkn

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Emrah
Hocalar,
"Daha sonra aşağıda gösterildiği gibi tam bir rom dosyasının veya recovery.zip dosyasının sonraki güncellemenin sorunuz gelmesi ve yüklenmesi için yüklenmesi gerekiyor"
kısmında orjinal bir rom dosyası indirip flashlamamızı mı istiyorsunuz? Bu durumda telefondaki veriler kaybolacak mıdır?

zommo

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
tahsin
Cihazım
mıuı redmi 3
iyi günler söylediğiniz gibi twrp yükledim her şey güzel çalışıyor ama yedek aldığımı geri yükle dediğim zaman SALT OKUNUR BAĞLANMIŞ hatası veriyor.neden hata veriyor bunu nasıl düzeltebilirim saygılar

muhoi

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
muharrem
Cihazım
mi5s plus 64
Ön Hazırlık:
  • Bootloader kilidi açılmış olmalı
  • USB DATA kablosu (cihazınızla beraber geleni kullanabilirsiniz)
  • Sürücü imza zorlaması devre dışı bırakılmış bir
    bilgisayar
  • USB Hata Ayıklama açık olmalı - Telefonunuzdaki ayarlar menüsüne girin. MIUI versiyonu üzerine 7 defa tıklayarak (artık siz de bir geliştiricisiniz mesajı belirinceye kadar) geliştirici seçeneklerini açın. Ayarlar/ek ayarlar altından USB hata ayiılamasini aktif edin.
  • En az %50 batarya seviyesi

Gerekli Dosyalar:

FLASHER TOOLKIT Mi 5sPlus Kullanımı:

1. Öncelikle "Minimal ADB and Fastboot" dosyasını indirin ve bilgisayarınıza yükleyin. Daha sonra eğer root yetkisi almak istiyorsanız "BETA-SuperSUv2.78 SR5.zip" dosyasını indirin ve telefonunuzdaki "Download" klasörüne kopyalayın.

2. Telefonunuzu açık bir halde USB kablosu aracılığı ile bilgisayarınıza bağlayın. (Eğer daha önce bağlamadıysanız sürücülerin tamamen yüklenmesini bekleyin)

3. FLASHER TOOLKIT Mi 5sPlus isimli dosyayı bilgisayarınızda klasöre çıkartın ve içinde yer alan "FLASHER TOOLKIT Capricorn.bat" dosyasını yönetici olarak çalıştırın.

4. Program açıldığında aşağıdaki gibi bir ekran sizi karşılayacak. Öncelikle TWRP yüklemesi için 1 yazıp enter'a basıyoruz. (ZCX TWRP 3.0.2-X for Mi5s plus yazan seçenek). Bu işlemler sırasında hep bir tuşa basarak ilerleyin yazacak ve telefonunuz arada kapanıp fastboot moda girecek. Daha sonra yeniden kanıp TWRP ile açılacak. Bu işlemler sırasında her bir tuşa basmadan önce bilgisayarınıza drdiver'ların doğru bir şekilde yüklenmesini beklemeniz gerekiyor aksi halde işlemler başarılı olmayacaktır. Yani arka arkaya tuşlara basmayın, sabırlı olsun driverların yüklenmesini bekleyin.

5.
Daha sonra yükleme işlemi bittiğinde TWRP Çince açılabilir. (Bende İngilizce açıldığı için bu işlemi yapmadım) Eğer Çince açılırsa aşağıdaki resimlerde gösterildiği gibi dili değiştirebilirsiniz.

6. OTA güncellemelerini almaya devam edebilmek ve bootloop sorunu yaşamamak için öncelikle aşağıdaki resimlerde gösterilen ayarları yapmanız gerekiyor.

Daha sonra aşağıda gösterildiği gibi tam bir rom dosyasının veya recovery.zip dosyasının sonraki güncellemenin sorunuz gelmesi ve yüklenmesi için yüklenmesi gerekiyor

7.
Şimdi isterseniz telefonunuzda root yetkisi alabilirsiniz. Root yetkisi almak için daha önce indirip download klasörüne kopyaladığımız dosyayı yükleyeceğiz. TWRP içindeki advanced yolu altından SuperSU'ya tıklayın ve aşağıdaki barı sağa kaydırın. Cihazınız rootlanmıştır. (Dilerseniz klasik yöntem olan install/install zip yolu ile de root dosyasını göstererek yükleyebilirsiniz)

8.
TWRP yükleme ve Root yetkisi alma işlemlerini başarıyla tamamladınız, geçmiş olsun :) Reboot/Sytem diyerek telefonunuzu açabilirsiniz.

Hocam çok teşekkür ederim. Dediklerinizi aynen uyguladım ve sıkıntı yaşamadan twrp ve root yetkisini aldım.

zommo

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
tahsin
Cihazım
mıuı redmi 3
iyi günler söylediğiniz gibi twrp yükledim her şey güzel çalışıyor ama yedek aldığımı geri yükle dediğim zaman SALT OKUNUR BAĞLANMIŞ hatası veriyor.neden hata veriyor bunu nasıl düzeltebilirim saygılar

SusqUnN

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Ata
Cihazım
Mi 5S Plus
arkadaşlar merhaba, bende de geliştirici seçenekleri açık olduğu halde aşağıda ki gibi hata alıyorum yardımcı olabilrmisiniz.

Make sure USB debugging is Enabled
To do so ...
Goto About phone tap MIUI version 7 times to activate Developer options
Next Goto Additional settings/Developer options/USB debugging/Enable it
Connect your Mi 5s Plus via USB cable now ...

SusqUnN

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Ata
Cihazım
Mi 5S Plus
[/url][/IMG]Arkadaşlar telefon fastboot modda kalıyor sonra aşağıda ki gibi resim geliyor 1. resimde enter dedikten sonra 2. resimde ki gibi hata alıyorum ona da enter dedikten sonra 3. resimde ki gibi hata alıyorum sonra başa dönüyor bunun sebebi ne olabilir.

SusqUnN

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Ata
Cihazım
Mi 5S Plus
Arkadaşlar neden twrp'yi yükleyemiyorum fastboot modda kalıyor ekran

efe574

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
omer
Cihazım
mi 5s plus
Bu işlemler sırasında kablo çıktı .Elektir kesildi .PC kapandı veya telefon dondu kaldı . Sonrasında bir sıkıntı oluyormu telefon acilmama veya biricik olma durumu. Elimizde kalmasın başıma diğer modellerde çok geldide

SusqUnN

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Ata
Cihazım
Mi 5S Plus
Arkadaşlar neden twrp'yi yükleyemiyorum fastboot modda kalıyor ekran
Arkadaşlar site ismi vermek istemiyorum ama yabancı bir siteden translate ederek zorda olsa twrp yüklemeyi başardım

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
Site Kurucusu
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Emre
Cihazım
Mi Note 2
Arkadaşlar site ismi vermek istemiyorum ama yabancı bir siteden translate ederek zorda olsa twrp yüklemeyi başardım

Link verebilirsiniz hocam, sorun yaşayan arkadaşlar için de kaynak olur. Hatta nasıl yaptığınızı da belirtebilirseniz konu sahibi arkadaş da konuyu güncelleyebilir. :)

SusqUnN

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Ata
Cihazım
Mi 5S Plus
Link verebilirsiniz hocam, sorun yaşayan arkadaşlar için de kaynak olur. Hatta nasıl yaptığınızı da belirtebilirseniz konu sahibi arkadaş da konuyu güncelleyebilir. :)
Tamamdır hocam tekrardan bir çalışma yaparak ayrı bir şekilde anlatımla bu konu altında yorum olarak yazacağım teşekkürler

efe574

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
omer
Cihazım
mi 5s plus
işlemleri harfıyen uyguladım 1 e bastıgımda hiç bişey olmuyor

Üst Alt