Yardım mi5s plus batarya süresi uzadı

umtkrhn35

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ümit
Cihazım
mi 5s plus
Konular
1
herkese merhaba, mi 5s plus telefonum uzun süredir batarya ömrü çok kısaydı, batarya döngüsü bittiğini artık şarj tutmadığını düşünüyordum, telefonum rootlu ve son sürüm global rom kullanıyorum, telefonumda tüm kalibre ve temizleme işlemlerini yaptığım halde telefon uydu modunda bile şarjı tükeniyordu yarım gün anca gidiyordu, bir gece telefonum şarjı olduğu halde, sabah batarya boşalmış ve kapanmış halde buldum, şarja takıp dolmasını bekledim, hatta telefonun iyice bataryası bittiğini değiştirmem gerektiğini düşünüyordum, bir miktar şarjdan sonra telefonumu açtım, tüm ayarların sıfırlandığını gördüm, telefonun zil sesleri yoktu alarmlarım, ve telefonla birlikte gelen tüm mi uygulamaların ayarları sıfırlanmıştı, fakat data dosyalar duruyordu, diğer uygulamalarımda duruyordu, telefonum artık ilk günki gibi şarj süresi uzadı, uyku modunda şarjım hiç tükenmiyor, bir günü çok rahat çıkarıyorum, 4 saatin üzerinde asphalt 9 oynuyorum, hala %30da falan oluyor şarj, sizce bu nasıl oluyor? telefona ne oldu da düzeldi şarjı?

nkutuk

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
neslihan
Cihazım
mi 5s plus
Konular
1
benim de telefonum aynı bu şekilde gece yatarken şarjı %70lerde iken sabah kalktığımda kapanmış olarak buldum ve şu an şarj almıyor açamıyorum napmam gerek yardımcı olur musunuz?

Oyla:

efe574

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
omer
Cihazım
mi 5s plus
Konular
8
pilı sok tak yada degıstır sanırım pıl ölmüş

Oyla:

efe574

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
omer
Cihazım
mi 5s plus
Konular
8
Garanti varsa gönderin o zaman . .pil de sorun değişmesi gerek büyük ihtimal

Oyla:

cuneyttogan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Cuneyt Togan
Cihazım
xiaomi mi 5s
Konular
0
mi 5s kullanıcısıyım bende.. mıuı 9 multırom kullanıyordum telefonun pıl omru gunu cıkarıyordu . dedınız gıbı gece den sabaha nerdeyse şarjım %10 azalırdı. takı mıuı 10 gecınceye kadar mıuı 1o gecınce neredeyse şarj adeta sapttı telefon şar% 20 ıken kapanıyordu . 1 saat bıle ekran süresi almadan şarj bıtıyordu. bende pılde sorun oldunu şünerek batarya degısımı yaptım ve batarya ölmüş olarak orataya cıktı . mıuı 10 da ise şarj çok ıyı kullanıyor. sabaha kadar %1 bıle düşmüyor şarj. wifi acık oldugu halde. oyun oynamasam normal bir kullanımda iki günü rahat tamamlayacak şu anda çok memnunum. kullandıgım rom mıuıpro 8.8.2
Merhabalar;

Ben de mi 5s plus kullanıcısıyım. Orjinal bataryayı nereden aldınız? yardımcı olabilir misiniz?

Oyla:

A.BayramKorkmaz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Xiaomi
Cihazım
MI 9 Lite
Meslek
Elektrik Teknikeri
Konular
36
Telefonun pil süresinin uzaması mantık çerçevesinde anlatılamazdı zaten ))

Oyla:
Üst Alt