Rom Mi5s Plus AospExtended-v5.2-UNOFFICIAL 8.1 Oreo

dj_yuxexes

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin
Cihazım
Mi 5s Plus
Meslek
Polis Memuru
Konular
2
5.5 versiyonu ile ses sorunu düzeldiği yazıyor XDA'da ama hangi ses problemi olduğundan demin değilim. Denemekten zarar gelmez. Ancak Vakit bulup TWRP'yi yüklemem lazım :)
Hocam eğer custom rom yüklerseniz yüklediğiniz rom hakkında bizlere de bilgi verirseniz sevinirim ben de bir kaç zamandır arayış içindeyim. Özellikle lineage 14.1 indirdim ama kurmadım şarj performansından ötürü merak ediyorum. Pixel experience de indirdim hangisini kuracağımı bilemiyorum. Saf Android olması beni düşündürüyor. Powerbank ta var ancak normal bir kullanıcı iken bile max 6.30 saat ekran alabiliyorum. Bu telefonun batarya performansı bu olmamalı diye düşünenlerdenim. Şarj edip etmemek mesele değil. Bana göre en az 8 saat vermesi lazım.

MI 5s Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

tanertuna2687

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
taner
Cihazım
redmi note 6 pr
Konular
27
Zaten takipteyim saat başı, ayrıca Max 2 telegram grubunda da geliştiricer mevcut, üzerinde çalışıyorlar

Gesendet von meinem MI MAX 2 mit Tapatalk

işte buna sevindim. Pegasus__ hocam Skorpi hocam deyince aklıma geldi 5s plus için ya da rom işlerinin konuşulduğu herhangi telegram veya WP grubu varmı?
[doublepost=1528270959,1528270845][/doublepost]
Hocam eğer custom rom yüklerseniz yüklediğiniz rom hakkında bizlere de bilgi verirseniz sevinirim ben de bir kaç zamandır arayış içindeyim. Özellikle lineage 14.1 indirdim ama kurmadım şarj performansından ötürü merak ediyorum. Pixel experience de indirdim hangisini kuracağımı bilemiyorum. Saf Android olması beni düşündürüyor. Powerbank ta var ancak normal bir kullanıcı iken bile max 6.30 saat ekran alabiliyorum. Bu telefonun batarya performansı bu olmamalı diye düşünenlerdenim. Şarj edip etmemek mesele değil. Bana göre en az 8 saat vermesi lazım.

Şarj yönünden 14.1 için olumlu yorum okuduğuma eminim. Yedek aldıktan sonra hiç problem olacağını sanmıyorum. Geçiş yapmak kolay olacaktır. Denemek her zaman için cevabı aranan sorulardan iyidir :) esen kalın...
[doublepost=1528271119][/doublepost]

eğer pixel'i yüklersem floppy kernel ile deneyeceğim. Google algoritmalarını içerdiğini görmüştüm XDA'da ancak Skorpi hocamın bahsettiği tüm oreo romalarda olan ahize de yaşanan sıkıntı RR'a ya da lingeaos'a yönlendiriyor.

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
o iş çok kolay iki hamlelik iş :)

telefon fastboot moduna alınır
Buradaki araç ile modifiye twrp yerine resmi twrp sitesinden indirilen twrp indirilip adı değiştirilip kolaylıkla yüklenir
[doublepost=1528270298,1528270193][/doublepost]Skorpi hocam sesinizi duymak güzel.
uzun zamandır bekliyorum RR romu.

en son 2017 10. ay güncellemesi var android 7.1 üzerine

beklemek değer umarım :)
Hocam, ben devamlı buralardayım

tanertuna2687

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
taner
Cihazım
redmi note 6 pr
Konular
27
Hocam, ben devamlı buralardayım

biliyorum hocam. En sonki buluşmada tek tek masaları dolaşıp tokalaştığınız vakit bu telefon/rom/custom rom kısacası mobilite alanı yaşa bakmıyormuş bir kez daha anladım ve sizi takdir ettim. Allah hayırlı ömürler versin.

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
biliyorum hocam. En sonki buluşmada tek tek masaları dolaşıp tokalaştığınız vakit bu telefon/rom/custom rom kısacası mobilite alanı yaşa bakmıyormuş bir kez daha anladım ve sizi takdir ettim. Allah hayırlı ömürler versin.
Çok teşekkür ederim, cümlemize inşallah... Yaş ile pek alakalı bir durum değil, biraz merak, macera ruhu ve öğrenme isteği bu işler için yeterli

Çetin gen

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Çetin
Cihazım
Mi 5s plus
Konular
0
ben kurdum pek begenmedim. fazlada denemedim. hata almafim hic. google play kamera sorun gormedim calisiyordu . pil testi yapmadim . cok da kullanisli gelmedi . paylasim icin ysk
Kurulumu nasıl yaptınız

dj_yuxexes

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin
Cihazım
Mi 5s Plus
Meslek
Polis Memuru
Konular
2
Pixel experience son sürüm Official olanı yükledim. Rom ilk başta çok ısındı ve Şarj çok çabuk bitiyordu. Sonra kendi kendine düzeldi. Ancak bu gelen - giden çağrıda ses gelememe problemi ne yazık ki bu rom da da var. Aslında güzel akıcı gelmişti arayüz. Bir de google Camera ile cihaz kendini bulmuştu ancak bu ses probleminden geri miuipro ya döndüm.

Acaba lineage 15.1 kullananlar yorum yapabilir mi gelen giden çağrı da ses problemi ya da başka sıkıntıları yoksa gcam için tekrar aosp tabanlı bir roma geçmek istiyorum.

tanertuna2687

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
taner
Cihazım
redmi note 6 pr
Konular
27
merhaba
bende aex romu yükledim ve yedek aldım. kernel yüklemiştim memnun kalmayınca aldığım yedeği yüklemek istedim. Önce 4 wipe yaparak daha sonra wipe yapmadan restore etmeyi denedim ancak her iki şekilde de mi logosunda kalıyor. Romu tekrar baştan kurmak zorunda kaldım.

dj_yuxexes

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin
Cihazım
Mi 5s Plus
Meslek
Polis Memuru
Konular
2
merhaba
bende aex romu yükledim ve yedek aldım. kernel yüklemiştim memnun kalmayınca aldığım yedeği yüklemek istedim. Önce 4 wipe yaparak daha sonra wipe yapmadan restore etmeyi denedim ancak her iki şekilde de mi logosunda kalıyor. Romu tekrar baştan kurmak zorunda kaldım.
Aosp tabanlı romlardan geri dönerken önce miui tabanlı bir rom atıp daha sonra üzerine yedeğinizi kurabilirsiniz. Direk yedekten geçiş yapamazsınız.

tanertuna2687

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
taner
Cihazım
redmi note 6 pr
Konular
27
Aosp tabanlı romlardan geri dönerken önce miui tabanlı bir rom atıp daha sonra üzerine yedeğinizi kurabilirsiniz. Direk yedekten geçiş yapamazsınız.

söylemeyi atlamış olabilirim. yedek aldığım rom'da yine aospextended yedeği custom rom yedeğini geri yüklemek istiyorum.

Üst Alt